Mardian Mall AVM Bin 500 kişiyle hizmet verecek

Mardian Mall AVM Bin 500 kişiyle hizmet verecek
19 Eylül 2020 Cumartesi Saat 13:03 0

Mardin'de inşa edilen "Mardian Mall " Alışveriş Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Artuklu ilçesinde Vali Ozan caddesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düzenlenen törende Kuran’ı kerim okundu, dua edildi ve kurdele kesildi.

Mardian Mall kurucu ortağı ve Proje Koodinatörü Serhat Sinanoğlu, yaptığı açıklamada, böyle bir yatırımı Mardin’e kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

"1200-1500 kişi arası istihdam edilecek"

Hem uluslararası hem de yerli markaların bir arada olacağı Mardin'e gerek marka değeri anlamında gerekse de sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak önemli bir yatırım yaptıklarını dile getiren Sinanoğlu, " Mardin’de ciddi bir istihdam alanı oluşturacak. 1200 – 1500 arasında kişi çalışacak. Buda önemli bir katkı sunacağını düşüyoruz. Bu yatırımın diğer işadamlarına da örnek teşkil etmesini umuyoruz. " dedi.

Mardian Mall'ın kurucu ortağı Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kenan Kösen ise projenin Mardin'e kazandıracağı marka değerin yanında istihdama yapacağı katkının kendilerine mutlu ettiğini kaydetti.

İçinde konutlarında bulunduğu Güneydoğu'nun en büyük karma projesine imza atmanın gurunu da yaşadıklarını kaydeden Kösen, şöyle dedi:

"Bu projeyi Mardin’e kazandırdığımız için çok sevinçliyiz. Ayrıca burada çok sayıda kardeşimiz istihdam edilecek. En büyük mutluluğumuz budur. Mardin’e projelerimiz devam edecek. AVM 50 bin metrekare, 40 bin metre konutlarla toplam 90 bin metrekare. Toplam maliyeti yaklaşık 240 milyon lira. Şuanda AVM ksımını açıyoruz. İnşallah sene sonunda konutları da bitip hak sahiplerine dağıtacağız."
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

Mardin’de hırsızlık zanlıları yakalandı

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde yaşanan 2 ayrı hı [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş’tan ‘29 Ekim’ Kutlama Mesajı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, ‘29 Ekim Cumhuriyet [...]

1 gün önce...

Dünyanın en uzun insanı da korona virüse yakalandı

Dünyanın en uzun insanı olarak tescillenen Dev Sul [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN