Mardian Mall AVM Cumartesi Günü Kapılarını Açıyor

Mardian Mall AVM Cumartesi Günü Kapılarını Açıyor
17 Eylül 2020 Perşembe Saat 12:32 0

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığıyla inşa edilen Mardin'de alışverişin yeni adresi Mardian Mall Cumartesi günü Saat 11:00'de kapılarını Mardinlilere açıyor.

Mardin'in en büyük karma kullanım projesi olarak Sinanoğlu ve Dekinsan Grup'un ortaklığıyla Mardin'de yaşayan herkesin ilk ziyaret edeceği adres olma iddiasıyla kapılarını açmaya hazırlanan Mardian Mall Cumartesi Günü hizmete açacak.

Artuklu Yenişehir Vali Ozan Caddesi üzerinde toplamda 50.000 m2'lik toplam proje alanıyla Mardian Mall Mardin'in en büyük karma kullanım projesi konumunda olacak. Mardian Mall AVM ise toplamda 70 bin metrekareden oluşan kapalı kullanım alanı, bin 200 çalışanı ile Mardin'in yerli markalarının yanısıra ulusal ve uluslar arası markaların da aralarında yer alacağı Mardian Mall AVM, Mardin'in yeni alışveriş, eğlence ve keyif merkezi olmayı hedefliyor.

"MARDİN'İN YENİ MARKA DEĞERİ OLACAK"

Mardian Mall AVM'nin daha önce hizmete açılmasının planlandığını ancak yaşanan koronavirüs pandemi süreci nedeniyle açılışın ertelendiğine işaret eden Mardian Mall kurucu ortağı ve Proje Koodinatörü Serhat Sinanoğlu, projede sona gelindiğini Mardianmall'in 19 Eylül Cumartesi Günü kapılarını misafirlerine açacağını kaydetti.

Hem uluslararası hem de yerli markaların bir arada olacağı Mardin'e gerek marka değeri anlamında gerekse de sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak önemli bir yatırım yaptıklarını dile getiren Proje ortağı Serhat Sinanoğlu, "Mardin’e ilk kez böylesine kapsamlı ve standartların dışında karma bir projeyi gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yaşam bloklarıyla, alışveriş merkeziyle bu proje Mardin'e çok yakıştı. Farklı konseptlerde yerli ve yabancı markalara ait işyerlerimiz, bin 500 araç kapasiteli otoparkımız ve 6 sinema salonumuz, Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunacak olan kafe ve restoranlarımızla Mardian Mall, Mardin'de ilkleri hayata geçirecek ve Mardinli hemşerilerimize bunu yaşatmış olacağız" dedi.

"GENÇLERİMİZE İSTİHDAM KAPISI OLUŞTURDUK"

Mardian Mall'ın kurucu ortağı Dekinsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kenan Kösen ise projenin Mardin'e kazandıracağı marka değerin yanında istihdama yapacağı katkının kendilerine mutlu ettiğini kaydetti. İşadamı Kösen, Projenin istihdama olan etkilerini de değerlendirirken, "İnşaat faaliyetleri sırasında günde yaklaşık 500 kişi çalışıyordu. Son 3-4 ayda ise bu rakam yaklaşık bin kişiye yaklaştı. AVM açılıp tam doluluk sağlandığı andan itibaren ise toplamda Mardinli 1.200 kardeşimize istihdam alanı sağlayacağız. Burada çalışacak insanlar diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi ağırlıklı olarak lise mezunu gençler olacak. Bu nedenle toplumsal alanda gençlerin istihdamını da destekleyen hem sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmiş hem de güzel ve başarılı bir yatırıma imza atmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Gençlerde işsizlik oranı maalesef çok yüksek. O yüzden onların istihdam edilmesi çok önemli. Bunun dışında dünyaca tanınan markaların yanında yerli ve perakendeci işletmelerimiz de buraya ciddi bir yatırım yaptılar. Onlar da hem bize, hem geleceğimize hem de gençliğimize güvendiler. İnşallah Mardinimiz, bölgemiz ve ülkemiz için iyi bir yatırım yapmış olduk diyebiliriz artık, şimdiden Mardinimize hayırlı olsun" diye konuştu.

PANDEMİ NEDENİYLE SEMBOLİK BİR AÇILIŞ

Türkiye'yi ve dünyayı saran Koronavirüs nedeniyle daha önceden hedeflenen açılışı ertelemek zorunda kaldıklarını ancak AVM'nin vatandaşın hizmetine başlamasının daha fazla ertelenmemesi gerektiğine karar verdiklerini kaydeden Kösen, "Mardian Mall'ın açılışı için çok görkemli bir planlamamız vardı. Ancak içinde bulunduğumuz pandemi süreci bütün toplumun hareket alanını daralttı. Bizler de bu sürecin hassasiyetine riayet edeceğiz. resmi açılışımızı inşallah pandemi dönemi bittiğinde yatırımımıza yakışır bir açılış gerçekleştireceğiz. Cumartesi günü Saat 11:00 itibarıyla alışveriş merkezimiz bütün hemşehrilerimizin hizmetinde olacak." diye konuştu

Mardian Mall, Mardinlilerle buluşmaya hazırlanıyor | AVMDergi-Türkiye'nin  AVM ve Perakende Haber Portalımardian-mall-avm-ne-zaman-acilacak-1 | AVMDergi-Türkiye'nin AVM ve  Perakende Haber PortalıMardian Mall, Mardinlilerle buluşmaya hazırlanıyor | AVMDergi-Türkiye'nin  AVM ve Perakende Haber PortalıYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Milletvekili Demirkaya'dan Mevlit kandil mesajı

AK Parti Mardin Milletvekili, İnsan Haklarını İnce [...]

1 gün önce...

Özel Mülkiyetli tarihi kilise 3. kez satılığa çıkarıldı

Mardin’de tarihi bin 700 yıllık geçmişi bulunan ki [...]

1 gün önce...

MEB 81 ile talimat gönderdi! Sınavlar nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 ilin müdürlükleri [...]

1 gün önce...

Dolardan yeni rekor geldi: 8,23 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Yükselişini sürdüren dolar güne rekorla başladı. [...]

1 gün önce...

Kredi ve burs başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN