Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Mardian Mall AVM'de sona gelindi
09 Temmuz 2020 Perşembe Saat 20:36 3

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığıyla inşa edilen Mardin'de alışverişin yeni adresi Mardian Mall 5 Eylül'de kapılarını Mardinlilere açıyor.

Mardin'in en büyük karma kullanım projesi olarak Sinanoğlu ve Dekinsan Grup'un ortaklığıyla Mardin'de yaşayan herkesin ilk ziyaret edeceği adres olma iddiasıyla kapılarını açmaya hazırlanan Mardian Mall 5 Eylül Cumartesi Günü düzenlenecek törenle kapılarını hizmete açacak.

Artuklu Yenişehir Vali Ozan Caddesi üzerinde toplamda 50.000 m2'lik toplam proje alanıyla Mardian Mall Mardin'in en büyük karma kullanım projesi konumunda olacak. Mardian Mall AVM ise toplamda 70 bin metrekareden oluşan kapalı kullanım alanı, bin 200 çalışanı ile Mardin'in yerli markalarının yanısıra ulusal ve uluslar arası markaların da aralarında yer alacağı Mardian mall Mardin'in yeni alışveriş, eğlence ve keyif merkezi olmayı hedefliyor.

"MARDİN'İN YENİ MARKA DEĞERİ OLACAK"

Mardianmall AVM'nin daha önce hizmete açılmasının planlandığını ancak yaşanan koronavirüs pandemi süreci nedeniyle açılışın ertelendiğine işaret eden Mardian mall kurucu ortağı ve proje koodinatörü Serhat Sinanoğlu, projede sona gelindiğini Mardianmall'in 5 Eylül Cumartesi Günü kapılarını misafirlerine açacağını kaydetti.

Hem uluslararası hem de yerli markaların bir arada olacağı Mardin'e gerek marka değeri anlamında gerekse de sosyal ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak önemli bir yatırım yaptıklarını dile getiren Proje ortağı Serhat Sinanoğlu, "Mardin’e ilk kez böylesine kapsamlı ve standartların dışında karma bir projeyi gerçekleştiriyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. Yaşam bloklarıyla, alışveriş merkeziyle bu proje Mardin'e çok yakıştı. Farklı konseptlerde yerli ve yabancı markalara ait işyerlerimiz, bin 500 araç kapasiteli otopark ve 6 sinema salonu, dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunacak olan kafe ve restoranlarımızla Mardianmall, Mardin'de ilkleri hayata geçirecek ve Mardinli hemşerilerimize bunu yaşatmış olacağız" dedi.

"GENÇLERİMİZE İSTİHDAM KAPISI OLUŞTURDUK"

Mardian Mall'ın kurucu ortağı Dekinsan Grup Sahibi İşadamı Kenan Kösen ise projenin Mardin'e kazandıracağı marka değerin yanında istihdama yapacağı katkının kendilerine mutlu ettiğini kaydetti. İşadamı Kösen, Projenin istihdama olan etkilerini de değerlendirirken, "İnşaat faaliyetleri sırasında günde yaklaşık 500 kişi çalışıyordu. Son 3-4 ayda ise bu rakam yaklaşık bin kişiye yaklaştı. AVM açılıp tam doluluk sağlandığı andan itibaren ise toplamda Mardinli 1.200 kardeşimize istihdam alanı sağlayacak. Burada çalışacak insanlar diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi ağırlıklı olarak lise mezunu gençler olacak. Bu nedenle toplumsal alanda gençlerin istihdamını da destekleyen hem sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmiş hem de güzel ve başarılı bir yatırıma imza atmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız Gençlerde işsizlik oranı maalesef çok yüksek. O yüzden onların istihdam edilmesi çok önemli. Bunun dışında dünyaca tanınan markaların yanında yerli ve perakendeci işletmelerimiz de buraya ciddi bir yatırım yaptılar. Onlar da hem bize, hem geleceğimize hem de gençliğimize güvendiler. İnşallah Mardinimz, bölgemiz ve ülkemiz için iyi bir yatırım yapmış olduk diyebiliriz artık, şimdiden Mardinimize hayırlı olsun" diye konuştu.
YORUMLAR :::

 1. Xursi Paşavat
  10 Temmuz 2020 Cuma Saat 00:41 CEVAPLA
  Mardine hiç yakışmıyo bu tür yapılar, yenisehirdeki yukselen binalara değinmiyorum bile, para koparma ugruna şehri betonlaştırdınız. Allah belanizi versin.
 2. Emre Acar
  09 Temmuz 2020 Perşembe Saat 21:54 CEVAPLA
  Fikir güzel, konum kötü. Hem trafiği olumsuz etkileyecek hemde çevredeki küçük esnaf zarar görecek. Ama bunu dert eden kim?
  • halktan birisi
   13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat 18:56 CEVAPLA
   Kesinlikle haklısınız, avm öyle tıkış alana yapılmaz oraya bir sürü insan çekecek ve o yol trafikten geçilemez hale gelecek, yeni devlet hastanesi tarafında geniş bir alanda yapılabilirdi ! BU İŞ BİLMEZLİKTİR.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Bu fotoğrafa rağmen virüse yakalandılar

Bir kişi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde ko [...]

1 gün önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

16 saat önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

21 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

18 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN