Mardin AGD Yeniden Bismillah Dedi

Mardin AGD' de de, Geçen Ay çıkan Yangından sonra Yeni bina ve yeniden yapılanma çalışmalarına hız verildi.

Anadolu Gençlik Derneği Mardin Şubesi yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında eski ve yeni üyelerle birlikte bir araya gelindi. Dernek,  2015 yılı faaliyetlerin planlaması  ve yapılacak çalışmaların değerlendirmesi için yönetim kurulu ve üyelerle birlikte istişareler de bulundu.

Değerlendirme toplantısında, AGD Mardin şubesine yeni bir mekanın kazandırılması için görüş teatisinde bulunularak,üyelerin konu ile ilgili görüşleri değerlendirildi.

AGD Mardin Şube Başkanı Hayrullah Aslantekin, toplantıda şunları söyledi." Bizler Mardin' de yeni bir yapılanma çalışmasına girdik. Allah izin verirse manevi değerlere sahip gençlerin yetişmesi için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Bu çerçevede derneğe yeni bir çalışma alanının kazandırılmasına yönelik çalışmalarımıza hız verdik. Mardin'li hayırsever dostlarımızın yardımı ile en kısa zamanda bu konuda netice alacağımızı düşünüyorum." Dedi.

Toplantıda bir konuşma yapan ve AGD genel merkezinde bölge başkanı olan Ahmet Pekçoşkun ise; "Bu çalışmaların hiç biri kişisel ve menfeatvari çalışmalar değildir. Tüm islam çoğrafyasının kurtuluşu için yapılan ve yapılacak faaliyetlerdir. Biz AGD olarak insanların ırkına,diline ve mezhebine bakmadan yardımlarına koşacağız. İnsanlarımızın, islam dininin emrettiği şekilde yetişmesi için çaba sarf edeceklerini ve bu uğurda çalışmalarına devam edeceklerini söyledi."

Toplantı sonunda Ankara HSYK'da şube müdürü olarak ataması yapılan AGD Mardin Şubesi eski yönetim kurulu üyesi Fatih Karaday 'ın  derneğe yaptıkları çalışmalar anısına  bir plaket takdim edildi.

Buyukşehir Belediyesinde çalışırken Kayseri iline ataması yapılan yönetim kurulu üyesi Ahmet Özdemir'e de;  derneğe verdikleri emekten dolayı teşekkür edilerek,  plaket verildi.

Toplantıya bölge başkanı Ahmet Pekçoşkun, AGD Mardin Şube Başkanı Hayrullah Aslantekin, AK parti Kızıltepe İlçe Başkanı Avukat Murat Durgan, Bingöl Üniversitesi öğretim görevlisi ve eski AGD başkanı, Muhammed Cevat Acar, Ulu Cami İmamı Süleyman Demir, Kasım Tuğmaner cami imamı ve eski MGV başkanı Kadri Avuka, Artuklu Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doc. Musa Öztürk, Yrd.Doc Ferudun Bilgin,  Ziya Polat ve  Eğitimci Ali Demir, Hasan Özgün, Murat Kaymaz, M. Ali Az, Mehmet Sait Arslanhan ile İlçe Yönetimleri ve Yönetim kurulu üyesi Cengiz Kaban  ile  Fatih Karadayı , Ahmet Özdemir ile Derneğe üye olanlar katıldı.

Toplantı sonunda birlikte yemek yenildi.

       

Mardin life Haber

YORUMLAR

 • ''ÖNCE AHLÂK VE MANEVİYAT'' ilkesi ile hareket eden dünyanın en büyük gençlik teşkilatını saçma sapan siyasi vehimlerle suçlamak vebal olsa gerektir.

  Kardeşim haber yapıyorsunuz da bari imla yanlışı yapmayın, isimleri doğru yazın, ünvanları doğru yazın. En az 20 tane yazım yanlışı var haberde, hocaların ünvanları ve isimleri yanlış yazılmış. üzüldüm...

  Allah yardımcıları olsun

  Eğer gerçekten "Anadolu gençliğini" milli ve manevi değerlere bağlı bir eğitim çerçevesinde faaliyet sürdürürseniz ne ala yok Saadet Partisine kan vermek için bir araya gelmişseniz Alla rızası için gidin evinizde oturun vallahi billahi tallahi daha hayırlı bir şey yaparsınız.
  Sebebine gelince Çünkü SP Misyonu şu olmuş her yerde %2, %1, % 0.bimem kaç yada kaç bin yada kaç yüz oyla Ak Partiye seçim kaybettirme misyonu.
  Bu arada yeri gelmişken Saadet Partili kardeşlerime bir iki hususuda hatırlatmat istiyorum (Bütün eksik,fazla ve yalnışlarına rağmen) Ak Pari dile getirmekten çekindiğiniz hayal bile edemediğiniz maddi ve manevi başarılara imza atmış. Size düşen samimi olarak bu gerçeği kabul ederek bir kenara çekilmek ve kardeşlerine yol gösterip hedef belirlemektir.
  Gerisi vebaldir.

  büyük geçmiş olsun

Yorum Ekle