Mardin AK PARTİ’de KÜSKÜNLÜK yok

Mardin AK PARTİ’de KÜSKÜNLÜK yok
17 Nisan 2011 Pazar Saat 15:00 22

AK Parti’nin aday adayları onuruna verdiği kahvaltıya katılan aday adayları ise birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Milletvekili Aday Adayı Süleyman Çelik, listede yer almadığı için kırgınlık ve küskünlüğünün olmadığını belirtti.

Siyasetin amacı halka hizmet olduğunu ve bugüne kadar kazandıklarını yine toplumla paylaşma adına doğduğu topraklara bunun karşılığını hizmetle ödemek için siyaset yaptığını belirten Çelik, "Halka ve ülkeye hizmetin yolu parlamentodan geçiyor. Bu konuda halkımın ve partimin ileri gelenlerinin desteği ve teşvikiyle aday adayı oldum. Bu bir gönül ve bayrak yarışıdır. Bu ülkenin onurlu ve dürüst siyasetçileriyle doğduğum şehre hizmet edebileceğim düşüncesiyle ve inancıyla aday oldum. Topluma hizmet etmek ibadet etmek gibidir. Ben üzerime düşeni yaptım. Genel merkezin benim de gönlümü alarak, ikna ederek, feragat etmemi istedi. Makul gördüm. Görüşlerimi, önerilerimi ve eleştirilerimi kendilerine anlattım. "dedi.

Ömrünün bu topraklara hizmetle geçtiğini ve bu şekilde de devam edeceğini ifade eden Çelik, "Dün partim ve Sivil Toplum Örgütleriyle beraber nasıl ki ülkemin, bölgemin ve halkımın geleceği için referanduma evet demek için çalıştıysak yine partimin ve ülkemin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz. Çetelere, kanunsuzluklara karşı nasıl dimdik mücadele ettiysek, bu mücadelemiz yine devam edecektir.  Önümüzdeki yıllarda Mardin’in geleceği için şu an aday olan arkadaşlarımızın çok güzel işlere imza atacaklarına inanıyorum. Mardin’imizi bir turizm cenneti yapma yolunda canla başla çalışacağız.”diye konuştu.

ADAY ADAYLARINA MESAJ

Listelerde yer alamadıkları için kırgınlık, küskünlük yapmadan çalışmalara devam edeceklerini belirten Çelik, aday adayları arkadaşlarına şu mesajı verdi; "Çok zor olanı yaptıklarını ve çoluk çocuğumuz rızkından keserek Mardin halkına hizmet için Aday olduk. Listelerde yer alamadık. Kırgınlık, küskünlük yapmadan çalışmalarımıza devam ederek siyasetin bir hizmet sanatı olduğunu göstermeliyiz. Bizler göstereceğimiz bu tavırla kendimize yakışanı yapacağımıza inanıyorum. Önümüzde daha nice yıllar var, yaşam devam ediyor."

"Amaç ülkenin bağımsızlığı, istikrarı, huzuru ise,  Amaç halkın yoksulluğuna çare bulmaksa, amaç bu ülkede barışı ve demokrasiyi kurmaksa o zaman uzun söze gerek yok." diyen Çelik, "Eleştireceğiz, özeleştiri yapacağız. Kırmayacağız, dökmeyeceğiz. Adam gibi siyaset yapacağız, bize Mardinli'ye yakışanı yapacağız. Bu inançla tüm yarışan parti ve adaylara başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Siyasette kazanmak ve kaybetmek olduğunu ancak küskünlük, kırgınlık ve dargınlık olmayacağını belirten Çelik, "Bugün biz varız, yarışta başkaları. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bir gönül hizmetidir. Ayrıca bu yarış bir ekip işidir. Aday adaylığım boyunca beni yürekten ve onurluca destekleyenlere binlerce kez teşekkür ederim.  Bizler bu ülkeyi, bu halkı, karşılıksız seviyoruz. "ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin Mardin’in bağımsız adayı Süleyman Bölünmez’le olan yakınlığını hatırlatması üzerine Çelik, “Sayın Bölünmez’le olan dostluğumuz halen devam ediyor. Ama bizler profesyonel insanlarız her birimizin siyasi tercihi ayrı olabilir.”şeklinde cevap vermesi ise dikkat çekti.

KIRGINLIK YOK

AK Parti’nin aday adayları onuruna verdiği kahvaltıya katılan aday adayları ise birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Aday adaylarından Fethullah Demir de adaylık süreci ile ilgili yaptığı açıklamada diğer aday adayları gibi ister istemez ilk gün bir burukluk içinde olduğunu ancak partiye karşı kesinlikle bir kırgınlık ve küskünlük içinde olmadığını söyledi. Türkiye’nin artık yeni bir sürece girdiğini, bu süreçte de çok önemli bir seçim yapılacağını dikkat çeken Demir, “Bu seçimde bize ne görev düşerse yapmaya hazırız. Her zaman il teşkilatımızla birlikteyiz. Seçim çalışmalarını son güne kadar birlikte yürüteceğiz” dedi.

MİLLETVEKİLLİĞİ NASİP İŞİ

Milletvekilli adaylığını “Bu bir nasip işi” diyen adaylardan Faruk Kılıç ise aday adaylığı ve adaylık sürecini değerlendirerek il teşkilatına birbirinden değerli 141 adayın başvurduğunu ve sonuçta da 6 adayın belirlendiğini hatırlattı. Adaylığın bir nasip işi olduğunu dile getiren Kılıç, “Sonuçta bu bir bayrak yarışı. Biz bu süreci hep birlikte yürüteceğiz. Bize ne görev verilirse layıkıyla yapmaya çalışacağız”diye konuştu.

MARDİN İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM

Milletvekilliği sürecinde her zaman hayırlısını istediklerini anlatan Ali Dündar ise  “Bu seçim tüm dünya için önemli. AK Parti iktidarı Türkiye’ye önemli hizmetler kazandırdı. Bu partiye yıllardan beri hizmet eden birİ olarak her zaman Mardin için çalıştım. Bundan sonra da Mardin için ne gerekiyorsa çalışmaya devam edeceğim.”dedi.

HERKESE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

12 Haziran Seçimleri’nin sadece Türkiye için değil tüm dünya için de büyük bir anlam taşıdığının altını çizen aday adaylarından Nezir Çelik de “Devran değişti. Artık küçük hesaplar yerine büyük düşünmek gerekiyor. Yeni bir dünya kuruluyor. Türkiye de yerini almak üzere. Bu anlamda 12 Haziran’ı önemsiyoruz. Dolayısıyla seçim sürecinde biz dahil herkese büyük görevler düşüyor”açıklamasında bulundu.

BÖLGEYE HİZMET ETMEK LAZIM

Aday adaylarından Ömer Keskin ise “Partime ne kırgınım ne de küskünüm.Bölge insanına hizmet etmeye devam edeceğim. Bu halkı başkalarının yanlış yönlendirmesine izin vermemek için çalışmaya devam edeceğim.”dedi. Batman’da il genel meclis üyeliğini yaptığını hatırlatarak, bu süreçte bölgenin hak ettiği hizmetleri kazandırmak için partinin yaptığı icraatlar hakkında bilgi vererek bunun devam etmesi için çalışacaklarını söyledi.

HER GÖREVE HAZIRIM

Aday adaylarından Şeyhmus Özmen ise “Listede yer alamadığım için asla kırgın değilim. Bize bundan sonra ne görev verilirse yapmaya hazırım” dedi.

BU ÜLKENİN BAŞBAKANA İHTİYACI VAR

AK Parti’nin bir mensubu olmaktan şeref ve onur duyduğunu dikkat çeken AK Parti’nin bir dönem önceki Mardin Milletvekili Nihat Eri ise milletvekili olup olmamanın kendileri açısından çok önem taşımadığına vurgu yaptı. Eri, “Bu partide sadece milletvekilliği değil, her göreve razıyım. Bakın 6 pırıl pırıl adayımız var. Onların ve teşkilatlarımızın arkasındayız. Çünkü bu milletin Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e ihtiyacı var” şeklinde konuştu.


KAYNAK: Nezir GüneşYORUMLAR :::

 1. masum
  19 Nisan 2011 Salı Saat 16:28 CEVAPLA
  SÜLEYMAN BÖLÜNMEZ midyattan miroğlu ailesi ile temasa geçmiş.gözünü midyat oylarına dikmiş.hesabına göre mirler destekleyecek o çıkacakçadama bak ya.daha dün belediye seçimlerinde ne taraftaydın şimdi nerdesin.olurmu be.oyları bölmeyelim arkadaşlar lütfen.
 2. polat
  19 Nisan 2011 Salı Saat 14:08 CEVAPLA
  bırakın bu boş hayaller kuskunluk olmaz diyorlar dun değlmiydi süleyman bölünmez konvyunda celikin akrabaları boy gösterdi tabiki akp bilmiyor bunları suleyman çelikin tek oyu akp ye gideçektir.geri kalan hepsi bölünmez içindir bunu iyi anlayın
 3. kerem
  19 Nisan 2011 Salı Saat 10:43 CEVAPLA
  Süleyman bey küskünlük yok demiş bence en iyisini yapmış yoksa en yakın dostu olan süleyman bölünmezemi yardım edecek diye bir şüphe doğardı süleyman çelik bey buyuk bir erdemlik gosterdi bence
 4. MUHSİN GERCEKER
  19 Nisan 2011 Salı Saat 01:54 CEVAPLA
  İŞTE GERÇEK AKPARTİ ZİHNİYETİNİ TAŞIYANLAR BUNLAR...
  ADAYADA TAKILMADAN PARTİYE DESTEK VERİYORLAR...
 5. kızıltepeliii
  19 Nisan 2011 Salı Saat 00:21 CEVAPLA
  Süleyman çelik gerçekten büyük bir değerdir,kızıltepede ve hatta diğer ilçelerdede tanıdığımız,dostlarımız akrabalarımız ve hatta dışarda konuşulanlardanda duyduğumuz gibi Süleyman çelikin meclise girmesini isteyen çok insan çok aile vardı,gerçekten büyük bir oy kaynağı olan ve mardine olan düşkünlüğü ve mardin için düşündüğü hizmeti gözardı etmek hiçde etik olmamıştır AMA sayın süleyman çelik yinede mütevaziliğini elden bırakmamış ve ak partiye sahip çıkmıştır,sadakat çizgisini korumuştur.Bu bile akparti için büyük bir destektir....Sn çelik allahın izniyle sizi mardine gercekten hizmet yapabilecek biri olarak mecliste görmek isteriz....saygılar...
 6. HÜLYA
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 23:47 CEVAPLA
  KİM DİYOR AK PARTİ MARDİNDE BİTMEDİ KİM DİYOR AK PARTİ YANNIŞ ADAYLAR SEÇMEDİ KİM DİYOR AK PARTİ YANNIŞ LİSTEDEN DOLAYI BİTMİŞTİR BU YOL BURDA BİTER . AKSİNİ DİYEN YARSA 12 HAZİRANA NE KALDI BAŞ BAKAN GELSİN MARDİN DEN MİLLET VEKİLİ ÇIKARSIN
 7. mardinli yarim
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 23:05 CEVAPLA
  neden oy verilsin ki
  bunlara oy vermek için biri çıksın desinki bunlar şunu yaptı da ondan oy verelim.hizmet desen illerin kalkınmışlık düzeyleri ortada yani sonlardayız,eğitim desen türkiyenin en kalabalık okulları bizde(sınıflar 50-60 kişi),sağlık desen devletin hastaneleri yerinden alınıp şehir dışına bilinçli çıkarılıyor,ekonomi desen başta da belirttim ayrıca devletin bütün ihalelerinin yandaşlara verildiği gerçeği de var,devlet destekli işletme yok zaten ülkenin özelleştire özelleştire devlet işletmesi de kalmamış,hak hukuk desen dışarıda one minute içeride çocuk da olsa kadın da olsa gereğini yapın ve (uğur kaymaz,mehmet uytun,ceylan önkol.......)daha ben ne diyeyim ki
 8. eymen
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 23:00 CEVAPLA
  arkadaşlar midyat oyları tehlikede.ak partimizden vaz geçmeyelim süleyman bölünmezin midyattan oy alacağı söyleniyor bu iyi olmaz.midyattan Gürsel miroğlunun mıhallemi oylarına etki edip ak partimize verdirmeye razı etmeli.küskünlük olmaz.bu işler sıra ile.süleyman çelik beye başarılar.
 9. serap
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 20:38 CEVAPLA
  süleyman çelik bey aday olsaydı mutlaka ak parti en az 4 vekil alırdı ama listeye giremedi biz onu destekleyenler kırgınız..
 10. SLEMAN
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 17:11 CEVAPLA
  KAHVALTIYA KATILAN BİRİ OLARAK BÜTÜN ADAY ADAYLARININ YÜZÜ GÜLÜYORDU VE HERHANGİ BİR KIRGINLIK MORAL BOZUKLUĞUNU GÖREMEDİM.ONUN İÇİN KÜSKÜNLÜK VE KIRGINLIK İDDİALRINA BEN DE KATILMIYORUM
 11. halit Qoser
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:52 CEVAPLA
  e canım mardin yüksek yer. hele birde düz ovadan bakın biraz siyasete. mardinin dağlarından bakın siyasete. öyle mardinin merkezinde oturup konuşmak kolaydır.
  AKP bu seçimde 1 tane çıkarsa büyük zaferdir. Yok 2 çıkarsa halen uyanmamış birileri vardır demektir. 3 tane çıkarsa diyecem ama çıkarmaz bende boşuna yorum yapmayayım...
 12. nazım
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 13:01 CEVAPLA
  süleyman çelik buyuk bir kanaat önderi aday olamadığı halde yine ak partiyi desteklicegini açıkladı buyuk bir erdemlik gösterisi
 13. mardin sevdalısı
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 12:34 CEVAPLA
  Mardinli arkadaş,ben kendi adıma ve duyduğum birçok kişi adına konuşuyorum,Evet haklısın her adayın oy potansiyeli var AMA kiminin tek bir oyu varki eşi ve çocukları bile oy vermiyordur ona,kimide binlerce oya sahiptir AMA maalesef senin tabirinle her ikiside oy potansiyeline sahip olarak görünüyorlar.Yani sana göre bir oyu olanda, bin oyu olanda oy potansiyeline sahiptir.Ayrıca biz mardinli olarak tabiki mardin halkı tabirini kullanacaz buda seni kapsıyor anlamına gelmiyor zaten....
 14. şirin
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 12:30 CEVAPLA
  aç gözünü bülent kardeşim var olan adayların arkasında kimse yok demek için ya kör yada sağır olman lazım Abdurrahim AKDAĞ'ın oyları ve arkasındaki halk kitlesi herkeze yeterde artar. iyi araştır kim nedir nerden geldi necidir diye ezbere konuşma. hiçkimse dobalan değildir bu arada bilmiyorsan söyleyeyim dobalan köksüz bir bitki demek.
 15. KIRGINLIK HAT SEFADA
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 11:46 CEVAPLA
  GÖNÜL HANIM LISTEDE OLMASI BUTUN MARIDN HALKINI AK PARTIDEN SOGUMUŞTUR 12 HAZIRANDA GORCEZ SONUÇLARI 120 ADAY IÇINDE BUNDAN SAHA İYİSİ YOKMUYDU YA.
 16. mizgin
  18 Nisan 2011 Pazartesi Saat 09:22 CEVAPLA
  ben de destekliyorum
 17. bÜLENT
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 22:28 CEVAPLA
  aRKADAŞLAR BİRAZ GERÇEKÇİ OLALIM, DAHA ZAMANIMIZ VAR MEVCUT LİSTEYLE AKPARTİ GEREĞİNCE ZORLANACAKTIR. İLK ÜÇ SIRADAKİ ADAYLARIN ALINIP YERLERİNE BAŞKALARINI İKAME ETMELİ. ÇÜNKÜ MEVCUT ADAYLARIN ARKASINDA HİÇ KİMSE YOK... 2009 YILINDAKİ SEÇİMLERDE AKPARTİ OYLARI % 27 OLDU BU SEFER DURUM DAHA VAHİM....
 18. tunc vurgun
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 21:44 CEVAPLA
  Herseçim döneminde klasikleşen şeyler vardır.Her dönem iktidar partisine dönük yoğun bir talep olur.
  Ama bu sefer beklentilerin üzerinde bir başvuru yapıldı AKP'ye.Ben başvuranların çoğunun aday gösterilmeceğini,fakat bu sayede kendilerini genel merkeze tanıtıp,kişisel çıkar peşinde olduklarına inanıyorum.Şimdide çıkıp biz küskünüz demelerinin arka planında yine gözden çıkarılma korkularının olduklarını görmek lazım.İktidar nimeti her zaman ele geçmez.Ben aday adaylarının çoğunun AKP'ye kişisel olarak oy vermeyeceklerine inanıyorum.Bunu tanıdığım bir kaç aday adayından birebir duydum.Siyasette drüstlük erdemini içselleştirmeyenlerden,temsil edeceği insanlara bir fayda olacağına inanmıyorum.
 19. mardinli
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 20:37 CEVAPLA
  mardin sevdalısı kendi adına konuş mardin halkı deme.kaldıki her adayın oy potansiyeli var
 20. mehmet emin bayram
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 19:00 CEVAPLA
  sn.SÜLEYMAN ÇELİK evet sen listeye giremedin,evet seni milletvekili olarak mecliste göremeyeceğiz ama emin ol sen gönüllerin birincisisin ve hep öyle kalacaksın...Bu mütevaziliğinle,bu cesaretinle,adam gibi adam oluşunla bizler mardin halkı olarak sana her zaman ihtiyacı var...Senin gibi olan,olabilen,olmaya çalışan herkese selamlar olsun...seni doğuran ana-babaya helal olsun...kendine çok iyi bak çünkü sen bu vatana bu millete bu topraklara lazımsın...ALLAH BERABERİNDE OLSUN.
 21. mardınspor
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 18:13 CEVAPLA
  bugun maca gelseydınız stad full doluydu hepımız suleyman bolunmez ıcın o kadar..

  Gucune guc katmaya geldık,formanla tek olmaya geldık, mardınım senınle olmeye geldık bolunmez la layy lay laa layyy layyyyy ....
 22. mardin sevdalısı
  17 Nisan 2011 Pazar Saat 16:00 CEVAPLA
  Sn. Süleyman Çelik sen listeye girmesende gönüllerimzde milletvekilisin,senin yaptığın hizmetlere biz mardin halkı olarak şahidiz,senin gibi büyük bir değeri elbette parlamentoda görmek isteriz ama herşey nasip.Yinede partine olan sadakatin ve göstermiş olduğun mütevaziliğin için canı gönülden tebrik ederim.Ak partinin senin gibi oy potansiyeli geniş ve siyaseti bilginlikle akılla mütevazilikle yürüten ve halkın hizmetkarı olma yolunda and içen bir üyeye sahip olduğu için kendini şanslı görmeli ve senin gibi değerli bir partiliylede gurur duymalıdır.Çünkü biz mardin halkı olarak seninle gurur duyuyoruz.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

3 saat önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

23 saat önce...

Mardin Eczacılar Odası'ndan Elektrik kesintilerine tepki

Mardin-Şırnak Eczacılar Odası Başkanı Uğur Elik, ( [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'de Narko Polis Uyuşturucuya Geçit Vermiyor

Kızıltepe Narkotik ve Kom Grup Amirliği görevliler [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN