Mardin AK Parti'den Deprem Bölgesine Ziyaret

Mardin AK Parti'den Deprem Bölgesine Ziyaret
28 Ocak 2020 Salı Saat 11:51 0

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde ki depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için devletimizin başta, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarıyla, milletvekilleriyle, AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcılarıyla ve tüm teşkilatlarıyla canla başla çalışmalarını sürdürmektedir”.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 6.8 büyüklüğünde ki depremin yaşandığı Elazığ ve Sivrice’ye ziyaret gerçekleştirdi. Burada Bakanlarla, AK Parti Genel Başkan Yardımcılarıyla, Milletvekilleriyle birlikte depremden etkilenen vatandaşlarla bir araya geldiler.

İl Başkanı Faruk Kılıç, Elazığ ve Sivrice’de ki ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Öncelikle depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah’a hamd olsun ki meydana gelen 6.8 büyüklüğünde ki depremden zarar gören vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için devletimizin başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlarıyla, milletvekilleriyle, AK Parti Genel Merkez Başkan Yardımcılarıyla ve tüm teşkilatlarıyla canla başla çalışmışlardır ve hala çalışmaya devam etmektedirler. Bizlerde Mardin’de hızlı bir şekilde yaptığımız çalışmalarla daha ilk saatlerde deprem bölgesindeydik. UMKE birimimizle, gönderilen ambulanslarımızla, AFAD birimimizle, Mardin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün göndermiş olduğu çok sayıda personelle, Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın AFAD’ın ihtiyaç listesine göre hazırlanan bir kamyon temel ihtiyaç malzemesi, personel ve itfaiye desteğiyle, Midyat Belediyemizin bir tır dolusu giyecek, battaniye ve elektrikli soba yardımları, diğer belediye, oda, STK ve vefalı halkımızın yapmış olduğu desteklerle tüm çabamızı deprem bölgelerine yoğunlaştırdık. Tüm bunları gerçekleştirdiğimiz koordinasyonlu çalışmayla bir araya getirerek en hızlı şekilde bölgeye ulaştırılmasını sağladık”.

Gün boyunca Elazığ ve Sivrice de vatandaşlarla bir araya geldiklerini dile getiren İl Başkanı Kılıç, “Çok değerli bakanlarımızla ve genel başkan yardımcılarımızla halkımızın yanında yer aldık. Ve burada devletimizin deprem süreci boyunca çalışmaları büyük bir özveriyle yürüttüğünü ve bölgeye son derece hakim olduğunu gördük. İnşallah bundan sonra da devletimiz her kademesiyle yapacağı çalışmalarla yaraları hızla sararak, depremden etkilenen herkesin açıkta kalmaması için büyük gayretler sarfedecektir.


KAYNAK: BASIN BÜLTENİYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Normalleşme takvimi iddiaları

Türkiye corona virüsü ölü ve vaka sayısında gözle [...]

1 gün önce...

Virüsün yarattığı ekonomik krizi değerlendirdi: En az 10 yıl sürecek

2008 ekonomik krizini bilen ve 'Doktor Kıyamet' la [...]

1 gün önce...

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle mezarlıklara ziyaret yapılamadı

Her bayram arefesinde dolup taşan mezarlık ziyaret [...]

1 gün önce...

2. gününde de bayramı evde geçiriyorlar

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 4 gün [...]

1 gün önce...

Tarihi çarşı ve sokaklarda tarihi sessizlik

Coronavirus tedbirleri kapsamında 81 ilde Ramazan [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN