Mardin Atletizm Spor Kulübüne Ödül

Mardin Atletizm Spor Kulübüne Ödül
24 Ocak 2016 Pazar Saat 18:09 0

Türkiye Atletizm Federasyonu Mardin Atletizm Spor Kulübünü başarılı çalışmalarından dolayı 2015 yılının en başarılı kulübü olarak ödüle layık gördü.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 94. yıl Galası Ödül Töreni, Ankara’da yapıldı. Hilton Garden Inn’deki törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, eski devlet bakanı Yücel Seçkiner, federasyon yetkilileri, camianın önde gelen isimleri, antrenörler, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı. Galada, 2015 yılı içinde atletizme emeği geçen, katkı sağlayan ve başarı elde etmiş sporcu, yönetici, antrenör ve basın mensuplarına ödül dağıtıldı.

Ödül törenine Mardin ilimizden Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura katıldı. Ödülünü Eski Spor Bakanı Sayın Yücel Seçkiner’den alan Cura Platformda bulunan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Atletizm Federasyon Başkanı Fatih Çintımar’ da Cura’yı tebrik ettiler.
Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura aldığı ödülden sonra yaptığı açıklamada Kulübümüz 2008 yılında Mardin Valiliğin desteğiyle kuruldu. Atletizmin gelişmesi için 2008-2015 yılları arasında İl ve ilçelerimizde okul yönetici ve Beden Eğitimi Öğretmenleri ile iş birliği yaptık. Kısa sürede yüzlerce sporcuyu Atletizm sporuyla tanıştırdık. Yetenekli sporculara destek verdik. Kros parkurlarının faaliyete geçmesi için girişimlerde bulunduk ve Kros parkuru ilimize kazandırdık. Kulüp olarak 9 yıldır 400 den fazla genç ve çocuklara Atletizm sporu yaptırdık. Okul kros ve puanlı Atletizm takımları kurduk, Bölgesel liglerde ve Türkiye Şampiyonalarında 30’dan fazla madalya aldık. Atletizm ‘in gelişmesi için yaptığımız çalışmalar ve destek verdiğimiz sporcular arasında Milli takıma seçilen, Uluslararası alanda Madalya alan sporcular yetiştirdik.
Cura daha öncede Sabancı Vakfı’nın İstanbul’dan Mardin’e gelerek 2012 yılında yaptıkları araştırmalar sonucunda Kulübümüzün faaliyetleri nedeniyle Kulübümüzü yılın Fark yaratanı seçerek Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Güler Sabancı tarafından başarı belgesi ve Fark Yaratan çalışmalar olarak kulübümüzü ödüle layık görmüştü. Sabancı Vakfı Cura’yı 5N1K Programı’nda canlı yayın programında Mardin’de yapılan çalışmaları anlatmıştı. Mardin Atletizm Spor Kulübü ciddi anlamda bugüne kadar Mardin’in tanıtımını spor alanında üstlendiklerini ve bu misyonu başarılı çalışmalarımızla yerine getirdiklerini ve Kulübümüz Marka kulüp olduğunu kanıtladıklarını dile getirdi.
Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüz, Türkiye Atletizm Federasyonu, yaptığımız başarılı çalışmaları yetiştirdiğimiz sporcuları yıllık faaliyetler dijital veri ve sistem üzerinden takip edilmesi yapılan hizmetlerin görünür olması bizi sevindirdi. Cura Kulübümüze layık görülen bu ödül için teşekkür ederiz dedi.
Atletizm ‘de 7 Takımla Katıldığımız Ligler:
1-Türkiye Atletizm Federasyonu Süper Ligi Büyük Erkekler
2-Türkiye Atletizm Federasyonu 1.Kros Ligi Büyük Erkekler
3-Türkiye Atletizm Federasyonu 1.Kros Ligi Gençler
4-Türkiye Atletizm Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölgesel Lig Küçük Kızlar
5- Türkiye Atletizm Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölgesel Lig Küçük Erkekler
6- Türkiye Atletizm Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölgesel Lig Yıldız Kızlar
7- Türkiye Atletizm Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölgesel Lig Yıldız ErkeklerYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

1 gün önce...

Şahin’den “Fakülte” değerlendirmesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin ilçeye büyük bir ka [...]

1 gün önce...

Nusaybin Emniyeti Kovit-19 önlemleri için seferber oldu

Nusaybin İlçe Emniyet Müdürü Murat Sönmez öncülüğü [...]

1 gün önce...

Cadde ve sokaklarda dezenfekte sürüyor

Mardin'de, yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgını [...]

1 gün önce...

Mahalle muhtarı giriş ve çıkışı yasakladı

Derik bağlı kırsal Ambarlı Mahallesi Muhtarı Fera [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN