Mardin Barosu'nda Çelebi Araz Dönemi

Mardin Barosu'nda Çelebi Araz Dönemi
11 Ekim 2015 Pazar Saat 12:31 2

Mardin Barosu’nun 2015 Olağan genel kurulu yapıldı. Kurulda yarışan üç aday arasında en fazla oyu alan Avukat Çelebi Araz, yeni dönem için Mardin Barosu Başkanlığına seçildi.

Baro seçimleri Avukatların büyük ilgi gösterdiği genel kurul Baronun Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Mardinli Avukatlar Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulu ile Türkiye Barolar Birliği Delegeleri İçin çarşaf listeyle sandık başına gitti.
Genel kurulda üç aday çekişti. Eski Başkan Başkan Azat Yıldırım ve Medeni Ayhan ve Çelebi Araz'ın başkanlık için yarıştı. 
Mardin Barosu eski Başkanlarından Avukat Cemal Artuk'un divan başkanlığını yaptığı olağan genel kurul, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Kongrede daha sonra önceki dönemin faaliyet ve mali raporları okunup, ibraz edilmesinin ardından başkanlık için yarışan üç aday da birer konuşma yaparak seçildikleri takdirde yapacakları icraatlar hakkında avukatlara bilgi verdiler.

Yapılan seçimlerde; 98'e 89 ile rakibini okuz oy ile geçmeyi başaran Avukat Çelebi Araz, 2009-2011 / 2011-2013 / 2013-2015 olmak üzere üç dönemdir Mardin Barosunu yönetmekte olan Azat Yıldırım'dan görevi devralarak yeni dönem için başkan seçildi.

Çarşaf listeyle gidilen seçimlerde oy verme işleminin ardından sayıma geçildi. Gecenin geç saatlerine kadar süren sayım işleminin sonunda rakibi Azad Yıldırımı 9 oy ile geçmeyi başaran Çelebi Araz, Mardin Barosunu 2017 yılına kadar yönetmek üzere meslektaşlarının oylarıyla seçilmeyi başardı.
YORUMLAR :::

  1. Av.Aziz KURTAY
    11 Ekim 2015 Pazar Saat 16:25 CEVAPLA
    Baro Başkanlığına seçilen meslektaşımı kutluyorum. Yeni yönetiminin değişik kademelerinde yer alan tüm arkadaşlarımın büyük bir enerji ile hukuk alanında artı değer katacağı inancı ile bu seçimin Baromuza, Mardin'imize hayırlar getirmesini diliyorum.
  2. cizre
    11 Ekim 2015 Pazar Saat 14:47 CEVAPLA
    Sen bunun neresindesin mst

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derik'teki çatışmada bir asker şehit oldu

Derik ilçe kırsalında, PKK terör örgütüne yönelik [...]

1 gün önce...

3 Puanı Tek Golle Aldı

Mardin Büyükşehir Başakspor, evinde konuk ettiği V [...]

1 gün önce...

Büyükşehir eski belediye başkanı ile üç HDP'li başkan gözaltına alındı

Görevden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir eski [...]

1 gün önce...

Derik'te üç PKK'lı etkisiz hale getirildi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Bitlis't [...]

1 gün önce...

Nusaybin'deki basın açıklamasına Türk bayraklı tepki

Nusaybin ilçesinde Barış Pınarı Harekatı'na tepki [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar