Mardin Barosu'nda İsmail Elik Dönemi

Mardin Barosu'nda İsmail Elik Dönemi
07 Ekim 2019 Pazartesi Saat 11:45 0

Mardin Barosu’nun 2019 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurulda başkanlık için yarışan 5 aday arasında en fazla oyu alan Avukat İsmail Elik, yeni dönem için Mardin Barosu Başkanlığına seçildi.

Mardin Barosu’nun 2019 Olağan Genel Kurulu yapıldı. Baro seçimleri avukatların büyük ilgi gösterdiği genel kurul, baronun toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Mardinli avukatlar yönetim, disiplin ve denetleme kurulu ile Türkiye Barolar Birliği Delegeleri için çarşaf listeyle sandık başına gitti.

Mardin Barosu seçimleri için divanın oluşturulmasının ardından olağan genel kurul gündemine geçildi. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede daha sonra önceki dönemin faaliyet ve mali raporları okunup, ibraz edilmesinin ardından başkanlık için yarışan 5 aday da birer konuşma yaparak seçildikleri takdirde yapacakları icraatlar hakkında avukatlara bilgi verdi.

Genel kurulda 5 aday çekişti. Mardin Barosu Başkanlığını iki dönem yaptıktan sonra 3. dönem için aday olan Av. Çelebi Araz'ın yanı sıra Av. İsmail Elik, Av. Medeni Ayhan, Av. Mehmet Muhlis Alkan ile Av. Veysel Vesek'in aday olarak yarıştığı seçimlerde en fazla oyu alan Av. İsmail Elik, Mardin Barosu yeni dönem başkanlığına seçilmeyi başardı.

Çarşaf listeyle gidilen seçimlerde oy verme işleminin ardından sayıma geçildi. Gece saatlerine kadar süren sayım işleminin sonunda; Baro başkanlığına İsmail Elik 212 oy alırken, iki dönem başkanlık yapan Çelebi Araz ise 114 oyda kaldı. Diğer adaylar Medeni Ayhan 19, Mehmet Muhlis Alkan 35, Veysel Vesek ise 5 oyda kaldı.

İsmail Elik dönemi yönetimi ise şu isimlerden oluştu: 10 asil ve iki yedek üyeden oluşan yönetim kuruluna seçilen isimler ise şöyle: “Emine Erboğa, Zeyneddin Vural, Arife Acar, Hakan Geleri, Mehmet Alpaslan, Eren Yıldız, Sezgin Dinç, Mesut Aydoğan, Necat Çıray, Doğan Kaya ile yedek üyeler Emrah Akbulut ve Esra Akdağ.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

74 gün sonra ilk cuma coşkusu

MARDİN’de 32’si tarihi cami olmak üzere 180 camide [...]

1 gün önce...

MHP İl başkanı "İddia asılsızdır"

MHP İl Başkanı Mehmet Veysi Oğuz sosyal medyada il [...]

1 gün önce...

Fetih coşkusu bu yıl online kutlanacak

Anadolu Gençlik Derneği’nden bir ilk! Anadolu Gen [...]

1 gün önce...

Kahvehanelerde virüs önlemleri: Yancılık bitiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 2 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN