Mardin Belediyesi'nden güzel haber!...

Mardin Belediyesi'nden güzel haber!...
23 Mart 2011 Çarşamba Saat 10:32 3

Mardin Belediyesi, Torba Yasası’nın yasalaşmasıyla birlikte, vatandaşların belediyeye olan borçlarını yapılandırabilmeleri için tüm hazırlıklarını tamamladı. Belediyeye olan; Emlak, Su, Çevre Temizlik Vergisi, Cezalar gibi borcun faiz indiriminden faydalanmak isteyen vatandaşlar en son 2 Mayıs 2011 yılına kadar belediye başkanlığına başvuru yapıp borçlarını yapılandırabilecekler.

Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, borcu olan vatandaşların bu fırsatı iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyleyerek; “Borcu olan vatandaşların bir an önce belediyeye başvurup borçlarını yapılandırması gerekiyor. Vatandaşlarımızın belediyeye olan borcun faiz indiriminden faydalanmalarını istiyoruz.”dedi.

Torba Yasasının 2 Mayıs 2011 yılında sona ereceğini hatırlatan Başkan Ayanoğlu; “Belediye’ye borçlu mükelleflerin 2 ay içerisinde borçlarını yapılandırmaları ve ödemeleri konusunda özen göstermeleri gerekiyor. Borçlu mükelleflerin borçlarını süresi içerisinde yapılandırmaları ve ödemelerini yapmaları, işlemlerini son güne bırakmamaları ve son günlerde yığılmaların yaşanmaması için vatandaşlarımızı işlemlerini son güne bırakmamaları çağrısı yapıyorum.”şeklinde konuştu

                                             

YASA NELER GETİRİYOR

Yasaya göre, borçların yeniden yapılandırılması için son başvuru 2 Mayıs 2011 tarihinde sona eriyor. Borcu olan vatandaşların kanunda tanınan haklardan faydalanabilmeleri için 2 Mayıs'a kadar belediyeye Torba Yasa uygulaması gereğince;  31.12.2010 tarihine kadar olan “ Su borçları, Çevre Temizlik Vergisi, Arsa, Arazi, Bina, Emlak, İlan Reklam Vergisi, Eğlence Vergisi, Kira Alacakları, Hasar Bedeli, Hizmet Bedeli, Zabıta Cezaları, İşgaliye,  ve Gayri Menkulü olup da belediyeye emlak beyanında bulunmayanlar emlak beyanında bulundukları takdirde faizleri TEFE ve TÜFE oranına göre yeniden yapılandırılarak 18 ay taksite kadar ödeme imkanı ” sunulan borçlarının yapılandırılması için başvurmaları gerekiyor. Vatandaş bu kanundan yaralanmak istediğinde bu birikmiş aşırı gecikme faizi alınmayacak. Ödemeler de iki ayda bir yapılacak. Örneğin 6 taksit yapıldığında bir yılda, 9 taksit yapıldığında 18 ayda, 12 taksit olduğunda 24 ayda veya en son 18 ay taksit yapıldığında 36 ayda ödeme imkanı sağlanıyor.


KAYNAK: Tayfun DemirYORUMLAR :::

 1. tema
  23 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:50 CEVAPLA
  2012 Marka BMW ve Mercedes marka son model araçlar Türkiyede tek mardinde varsa ve aynı tezat mardinde bir kişi ayda 300 liraya sigortasız iş buldum oh be diyebiliyorsa ve bu ayda 300 lira kazanan insanın elinde 1000 liralık cep telefonu varsa ben mardinde yaşamıyorum..
 2. HASBİ
  23 Mart 2011 Çarşamba Saat 15:04 CEVAPLA
  Tema Mardin'de yaşayan herkesin çok iyi paralar kazandığını, gelir düzeyinin çok yüksek olduğunu zannediyor.Tema, Mardin'İn içlerine doğru gir ekonomik sıkıntılar yüzünden ne dramlar yaşandığını göreceksin.5 Çocuğu varsa,kirada oturuyorsa bu adam nasıl su elektrik, su faturası ödeyecek.Ben düzenli olarak faturalarımı yatırıyorum.Ödemek istediği halde yokluktan elektrik su faturasını ödeyemeyen varsa ve benim hakkım geçiyorsa Ben O Garibanlara Hakkımı Helal Ediyorum.Yok efendim ben düzenli yatırıyorum yatırmayanlar ödül alıyor yaklaşımı sığ, bencil bir yaklaşımdır.Adamda para yoksa nasıl ödesin kardeşim....
 3. tema
  23 Mart 2011 Çarşamba Saat 11:30 CEVAPLA
  Faturalarını düzenli ödeyenler böylece mağdur ödemeyenler ise ödüllendirilmiş oluyor.. hem 2 ayda bir hemde 36 ay vade .. bu belediye tabiki iflas eder..

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN