Mardin Cezaevi önünde polise saldırı

BDP'nin desteğiyle bağımsız milletvekili seçilen ve KCK/TM davasında Mardin E Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Gülser Yıldırım ile Faysal Sarıyıldız'ın bugün tahliye olacağını beklemek için cezaevi önünde toplananlar polis aracına saldırdı.

BDP'nin desteğiyle bağımsız milletvekili seçilen ve KCK/TM davasında Mardin E Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan Gülser Yıldırım ile Faysal Sarıyıldız'ın bugün tahliye olacağını beklemek için cezaevi önünde toplananlar polis aracına saldırdı. Polis, olayda havaya ateş açtı.

BDP'LİLERİN CEZAEVİ ÖNÜNDE BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR >>

KCK/TM davasından tutuklu bulundukları sırada BDP'nin desteğiyle Mardin'den seçilen Gülser Yıldırım, Şırnak'tan seçilen Faysal Sarıyıldız'ın bugün bulundukları Mardin E Tipi Cezaevi'nden salıverilecekleri haberleri üzerine cezaevi önünde yaklaşık 2 bin kişi toplandı. Cezaevi önünde halaylar çekerek, Yıldırım ile Saryıldız'ın çıkmasını bekleyen kalabalık sık sık PKK ve bölücübaşı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.
Cezaevi önünde geniş önlem alan polisin fotoğraf çektiğini öne süren gruptan bazı kişiler, cezaevi önünden geçen bir polis aracının camlarını kırdı. Otomobile saldıran öfkeli kalabalığın saldırısı sırasında polisler havaya ateş açtı. polis aracı hızla olay yerinden uzaklaştı. Olay yerine takviye ekiplerin gelmesiyle olaylar yatıştırıldı.

KCK/TM davasından tutuklu bulunan Yıldırım ile Saryıldız'a bugün tahliye kararı çıkmaması üzerine kalabalık cezaevi önünden ayrıldı.

Nezir Güneş

YORUMLAR

  • yeter artık halkın oylarıyla seçildiler bırakın neyin peşinde bu mahkeme !!!!

Yorum Ekle