Mardin CHP'den Süleyman Soylu Açıklaması

Mardin CHP'den Süleyman Soylu Açıklaması
02 Temmuz 2018 Pazartesi Saat 11:55 1

CHP Mardin İl Başkanlığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalarla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

CHP Mardin İl Başkanı Av. Ahmet Duyan adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Öncelikle 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim sonuçlarının milletimize hayırlı olmasını diler hepinizi saygı ve sevgi ile selamlarım.

Seçim sonuçlarının hemen ardından İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ’nun yapmış olduğu açıklamaları büyük bir üzüntü ile dinlemiş bulunmaktayız. Sayın Soylu’nun yapmış olduğu açıklama siyasi ahlaktan ve insani değerlerden tamamen yoksun olup halkı kin ve nefrete sürükler niteliktedir.

Değerli yurttaşlarım bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi Millet ittifakının içerisinde yer almıştır. Keza bu ittifakta partimizin yanısıra İyi Parti ve Saadet Partisi bulunmaktadır. Bu ittifakın amacı millet iradesinin meclise herhangi bir baraj sorunu olmadan yansıması isteği ve arzusudur.

Değerli kardeşlerim şu husus çok iyi bilinmelidir ki, Cumhuriyet Halk Partisi kendisi ve desteklediği Cumhurbaşkanı adayı Sayın Muharrem İnce haricinde hiçbir parti için halkımızdan oy istememiştir. Keza aynı şekilde kendi seçmenini herhangi bir partiye aktarımı gibi siyasi bir erozyona sebep olmamıştır.

Şunu da çekinmeden söylemeliyim ki; Halkların Demokratik Partisinin seçim barajını aşıp mecliste olması demokrasimiz adına mutluluk vericidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın onayını almış bütün siyasi partilerin mecliste olmasını istemekteyiz.

Bu bağlamda Süleyman Soylu’ nun HDP yöneticilerine ve 6 milyon seçmenine yönelik ‘PKK’lı’ söyleminin hiçbir ahlaki yanı olmadığı gibi, seçim sonuçlarını henüz sindiremeyen kitleler için büyük tehlike arz etmektedir.

İçişleri Bakanlığı makamını işgal eden bir şahsın elinde bu yönde bir delil var ise, kendisinden beklenen şey, toplumsal faşizmi körüklemesi değil, derhal, gereği gibi, yargı mercilerini harekete geçirmesidir.

Sayın Süleyman Soylu’ ya toplumda infial yaratacak söylemlerden bulunmamasını tavsiye ederiz. Zira biz nasıl ki AKP mensubu birçok Milletvekili ve bakanların FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olmasına rağmen, 25 milyon AKP seçmenine FETÖCÜ denmesine karşı isek, 6 milyon HDP seçmenine PKK’ lı denmesine de karşı olduğumuzu bildirmek isteriz.

Bunun yanında Süleyman Soylu’nun şehit cenaze törenlerindeki protokollere CHP İl Başkanlarının alınmaması talimatı Türk siyasi tarihine kara bir leke olarak yazılacaktır. Şehit cenazeleri üzerinden siyaset ve polemik yapılması başta aziz şehitlerimizin hatırasına ve geride bıraktıkları ailelerine büyük bir saygısızlıktır. Bütün Şehitlerimiz bizim evladımızdır, bunun yanında kendi öz evlatlarından şehit veren Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri ve üyelerini bu konuda men etmek, her ne kadar bir AKP yöneticisinden beklense de, vicdanları yaralar niteliktedir.

Son olarak Sayın Süleyman Soylu’ nun görevi şehit cenaze törenlerindeki protokollere kimin yer alıp yer almayacağı değil, kendisine emanet edilen evlatların sağ salim evlerine dönmesi olduğunu hatırlatmak isteriz.29.06.2018

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
YORUMLAR :::

  1. Yasin koç
    02 Temmuz 2018 Pazartesi Saat 12:49 CEVAPLA
    Hala utanmadan hdp yi savunuyorsunuz basın açıklaması yapıyorsunuz sözde atatürkün askerleri sehitlerimizin kanı sizin elinizde kahhar ismiyle kahrolun

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Deva Partisi Midyat kongresini gerçekleştirdi!

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Mardin'de kongr [...]

1 gün önce...

Ömerli ilçesinin alt yapısı yenilenecek

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İd [...]

22 saat önce...

Vefa borcunu ödemek için memleketine 5 yıldızlı otel yaptırdı

Pandemiye rağmen kendi memleketine 5 yıldızlı otel [...]

20 saat önce...

AK Partili Gençlerde Kongre Heyecanı

AK Parti Gençlik Kolları’nda, 6. Olağan Kongre Sür [...]

1 gün önce...

Koronavirüs Felce Neden Olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN