Mardin Eczacılar Odası'ndan Elektrik kesintilerine tepki

Mardin Eczacılar Odası'ndan Elektrik kesintilerine tepki
08 Temmuz 2020 Çarşamba Saat 14:18 0

Mardin-Şırnak Eczacılar Odası Başkanı Uğur Elik, (COVID-19) salgını ve vaka sayılarının hızlı artış gösterdiği Mardin'de yaşanan elektrik kesintilerinin kabul edilebilir olmadığını kaydederek, yapılan kesintilerle ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Mardin - Şırnak Eczacılar Odası Başkanı Uğur Elik, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dünyada ve ülkemizde yeni tip coronavirüs (COVID-19) salgınında vaka sayıları artmaya devam ederken, Sağlık Bakanı’nın da dile getirdiği gibi Mardin’de salgının tehlikeli boyutlara ulaştığı bir dönemde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ) elektrik kesintileri yapması kabul edilemez.

Elektrik kesintilerinin hayatı nasıl durma noktasına getirdiği herkesçe çok iyi bilinen bir konu olmasına rağmen, suyun insanların temel ihtiyaçlarını karşılamada vazgeçilmez olduğu ve salgın döneminde su eksikliğinin salgının daha da yayılmasına neden olacağı çok açıktır. Hal böyleyken DEDAŞ yetkililerinin bunları görmezden gelerek elektrik kesintilerine gitmeye devam etmesi halk sağlığı açısından telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracaktır.

Sağlık sektörünün en önemli bileşenlerinden biri olan ECZACILAR olarak, yetkililere bu sorunu ivedilikle çözme çağrısında bulunuyoruz.

Sayın Sağlık Bakanı’nın da dile getirdiği gibi Mardin’de vaka sayıları gün geçtikçe artmaktadır. İnsan sağlığı ve bunu oluşturan araçların sağlanması konusundaki tüm tarafların salgın döneminde daha fazla hassasiyet göstermeleri gerekirken, en temel ihtiyaçların bile keyfi uygulamalar neticesinde aksaması dikkat çekicidir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) son açıklamasında “Covid-19 salgını hızlanıyor ve açık şekilde pandeminin zirve noktasına ulaşmadık” tespitine yer vermesi, tedbirlere sıkı sıkıya uymamız gerektiğinin açık bir göstergesidir.

Bu vesileyle, tüm halkımızı alınan sağlık tedbirlerine uymaya devam etmeye çağırırken, yetkililerin görevlerini eksiksiz ve hassas bir şekilde yerine getirmeye davet ediyoruz.

Dünyanın ve ülkemizin bu zor zamanları en az zararla atlatabilmesi dileğiyle...".YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mustafa Yaman’ın ismi Mardin’deki okuldan da kaldırıldı

Son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Vali Mu [...]

1 gün önce...

Hedef: % 100 doluluk Artuklu Üniversitesi bir ilke imza atmak istiyor

Mardin Artuklu Üniversitesi, bir ilke imza atarak [...]

1 gün önce...

2 çocuklarını kaybettiler, 3'üncü çocukları için yardım istiyorlar

Midyat ilçesinde yaşayan ve Spinal Muskuler Atrofi [...]

1 gün önce...

Derik'te GSM Şirketine şebeke tepkisi

Derik İlçe Merkezi'nde GSM Şirketi Vodofone hattın [...]

1 gün önce...

Yılların sorununa belediyeden kökten çözüm

Dargeçit İlçesine bağlı Alayurt Mahallesini ikiye [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN