Mardin geneli 15 gün süreyle tüm gösteri ve yürüyüşler yasaklandı

Mardin geneli 15 gün süreyle tüm gösteri ve yürüyüşler yasaklandı
13 Şubat 2019 Çarşamba Saat 13:20 0

Mardin Valiliği, Merkez ve ilçe ve tüm ilçelerinde 15 süreyle tüm basın açıklaması, toplantı, yürüyüş ve gösterileri yasakladığını duyurdu.

Mardin Valiliği, Merkez ve ilçe ve tüm ilçelerinde 15 süreyle tüm basın açıklaması, toplantı, yürüyüş ve gösterileri yasakladığını duyurdu.

Mardin Valiliğinden yapılan duyuru ve açıklama özetle şöyle:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığından gelen 11/02/2019 tarihli ve E.2019021002220321042 sayılı yazıdan özetle Milletvekili Leyla GÜVEN'in başlattığı açlık grevinin 100. Gününde çevre illerden gelen Milletvekillerinin katılımı ile 15 Şubat saat 12.00 da Diyarbakır ilinde toplanacağı ve ilimizden de 13-14 Şubat 2019 tarihinde yürüyüşe başlanacağı bildirilmiştir.

Elde edilen bu bilgiler ve tespitler ışığında yukarıda bahsedilen türde ilimizde yapılması muhtemel yürüyüşlerin hayatın olağan akışında “Terör örgütü Propagandası” amacı taşıyan yürüyüş olduğu da anlaşılmaktadır.

Bu bağlamda yukarıda bahsi geçen çağrı ve haberler ve istihbarlar doğrultusunda; terör örgütü mensupları ve/veya sempatizanları tarafından ilimizin muhtelif adreslerinde toplanarak Leyla GÜVEN isimli şahsın yapmakta olduğu açlık grevine destek amaçlı, bölücü terör örgütünü övücü mahiyette eylemlerde bulunabileceği, açlık grevi eyleminin ilimizde bulunan diğer cezaevlerine sirayet edebileceği ve cezaevi çevrelerinde ise kitlesel eylem/etkinliklerin gerçekleştirilmek istenebileceği, müşahede edilmiş olup,

Bu kapsamda yapılması muhtemel kanunsuz eylemler nedeniyle; ilimizde PKK/KCK ve FETÖ terör örgütleriyle iltisaklı birçok hükümlü ve tutuklunun bulunduğu ceza infaz kurumlan başta olmak üzere pek çok kamu binası ve yakın çevresinde güvenlik zafiyetleri oluşabileceği, vatandaşların can ve mal güvenliğini olumsuz yönde etkileyecek fiillerin meydana gelebileceği, karşıt görüşlü grupların bir araya gelerek telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verilebileceği değerlendirilmeleri yapılmaktadır.

HDP Milletvekili Leyla GÜVEN isimli şahsın halen Diyarbakır ilindeki ikametinde yapmakta olduğu açlık grevi ile ilgili olarak; Bu eyleme destek mahiyetindeki eylem/etkinlikler ile aynı konunun devamı niteliğindeki yürüyüş, her türlü eylem ve etkinliklerin basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant/çadır kurma vb. ilimiz genelinde açık alanlarda (İl Merkezi, Dış İlçeler ve Jandarma Sorumluluk Bölgeleri dâhil) Tüm Coğrafi Alanı kapsayacak şekilde, 13.02.2019 günü saat:00:00'dan itibaren 27.02.2019 günü saat:24:00'a kadar YASAKLANMIŞTIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

BASINDA MARDİN HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Canlı yayında yöneltilen "Kürtçe" sorusu Acun'u küplere bindirdi:

Konuk olduğu canlı yayında "Survivor'da Ersin Kork [...]

1 gün önce...

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

75 gündür yaptığı tek şey bulmaca çözmek

Derik ilçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında [...]

1 gün önce...

Cuma namazı öncesi vatandaşlara cami hoparlörlerinden uyarı

Koronavirüs salgını sebebiyle toplu ibadete kapatı [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN