Mardin İHH'dan Öğrencilere Teşekkür Ziyareti

Mardin İHH'dan Öğrencilere Teşekkür Ziyareti
18 Şubat 2020 Salı Saat 18:53 0

Mardin STK Platformunun yürüttüğü “İdlib’e Acil Yardım” kampanyasına destek vermek üzere düzenledikleri kermesle 4 ev yapımına ev sahipliği yapan öğrencilere Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu teşekkür ziyaretinde bulundu.

Mardin Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İdlib’de savaştan kurtulup yaşam mücadelesi veren kardeşlerine sıcacık bir bağışta bulundu. Okulun kendileri küçük yürekleri büyük olan öğrencileri, örnek bir hareket sergileyerek kendi düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirleri İdlib’teki savaş mağduru kardeşlerine ulaştırmak üzere Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu'na teslim ettiler.

Televizyonlarda ve haber kaynaklarında gördükleri manzaralardan çok etkilendikleri ve oradaki kardeşleri için böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyen öğrenciler, Mardin İHH’yı okullarına davet ederek büyüklerine örnek olacak bir davranışta bulundular.

Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu okul ziyaretinde okul müdürü Mehmet Ali Gümüş ve okul idaresi ile öğrenciler karşıladı.

Öğrencilerin yapmış olduğu bu örnek davranıştan ötürü kendilerine teşekkür ederek, İdlib’e “Acil Yardım Kampanyası” çalışmaları hakkında bilgi veren Timurağaoğlu, "Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13,5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2,8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor. Savaşın halen devam ettiği bölgede yeni kurulan yerleşim yerlerindeki mazlum insanlara yardım ulaştırmak için Mardin'deki tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte büyük bir kampanya başlattık” ifadelerini kullandı.


Sınıfları ziyaret ederek İHH çalışmalarını anlatan Timurağaoğlu, İdlib'de yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi.

Timurağaoğlu son olarak, tüm Mardin halkını” “İdlib’e Acil Yardım” kampanyasına destek olmaya davet etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Akla ziyan Covid-19 anonsu: Hükümet istiyor ki Kürt halkı ölsün!

Sokak aralarında Coronavirus tedbirlerini içeren b [...]

1 gün önce...

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar

Sumak alabilmek için birbirleri ile yarıştılar Sum [...]

1 gün önce...

Korona Virüsünden ilk ölüm gerçekleşti

Türkiye'nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi'ni [...]

1 gün önce...

Corona virüs sandılar epilepsi krizi çıktı

Mardin'de fenalaşarak yere yığılan bir kişiye coro [...]

1 gün önce...

Mardinli Profesörden salgın sonrası için önemli çağrı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğreti [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN