Mardin Korona için teyakkuza geçti

Mardin Korona için teyakkuza geçti
05 Temmuz 2020 Pazar Saat 20:05 1

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir artış yaşandığı Mardin'de yetkililer vatandaşları Korona konusunda tedbirlere uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı uygulamaya sokulan tedbirlerin gevşetilmesi amacıyla başlatılan “normalleşme” süreci sonrası özellikle Mardin, Şırnak ve Diyarbakır’da vaka sayılarında ciddi artış yaşandı.

“Normalleşme” sürecinin başlatıldığı 1 Haziran sonrası özellikle Mardin’de vaka sayıları 3-4’e katlandı. Midyat, Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerindeki hastanelerde 300 kişi salgından kaynaklı tedavi altında.

Evlerde karantinada yaşayanların sayısı ise 2 bine yaklaşmış durumda. 20’den fazla kişinin şimdiye kadar yaşamını yitirdiği kentte enfekte olan sağlık çalışanı sayısı da 50'ya yaklaştı.

VALİ DEMİRTAŞ UYARDI

Vali Mahmut Demirtaş yaptığı paylaşımda COvid_19'a dikkat çekerek, "Kıymetli Hemşehrilerim; Pozitif vaka sayısındaki artışın en önemli sebebi rehavete kapılmaktır. Maske takıp, sosyal mesafemizi koruyup, el hijyenine dikkat ederek uyacağımız “3 altın kural” hayati önem arz etmektedir."uyarısında bulundu.

ACİL TOPLANTI

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz da yeni Koronavirüs Hastalığından korunmak için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili İlçe Sağlık Müdürleri ve Hastanelerin Başhekimleri ile bir araya gelerek COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışmalarını değerlendirerek acil eylem planı hazırladı.
YORUMLAR :::

  1. Burhan
    05 Temmuz 2020 Pazar Saat 22:50 CEVAPLA
    Evet toplu taşıma yolcu fazla alırsa ve temizlik de araçta yoksa malum denetleme mekanizması yok maske Ağızda değil çene altında piknik alanları sosyal mesafe diye birşey yok herkes iç içe

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardinli İşadamından Beşiktaş'a 1 milyonluk bağış

İstanbul'da ikamet eden Mardinli İş İnsanı Umut Ta [...]

1 gün önce...

Miroğlu, Yeni Parti İddialarını Yalanladı

AK Parti MKYK Üyesi, 25 ve 26. Dönem Mardin Millet [...]

17 saat önce...

Pamukkale Üniversitesi Rektörü görevinden uzaklaştırıldı

​YÖK, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüs [...]

1 gün önce...

Mardinspor kendi renkleriyle sahada olacak!

Mardinspor eski başkanı İşadamı Süleyman Bölünmez, [...]

23 saat önce...

Artuklu'da Beslenme ve Diyet Merkezi Hizmete Başladı

Artuklu sağlıklı yaşamın değişmez unsurları olan, [...]

20 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN