Mardin; KUDÜS için tek YÜREK

Mardin; KUDÜS için tek YÜREK
30 Ocak 2020 Perşembe Saat 16:47 0

ABD Başkanı Trump'ın skandal kararının ardından Mardinliler Kudüs için tek yürek olarak cuma namazından sonra Fuat Yağcı camisi çıkışında ABD ve İsrail’i protesto edecek.

Mardin’deki STK Platformunun organize edeceği ve ildeki siyasi parti temsilcilerinin de katılarak destek vereceği kitlesel basın açıklaması cuma namazı çıkışında Fuat Yağcı Camisi avlusunda olacak.

Sivil Toplum Kuruluşları dönem sözcüsü Ahmet Ceylan’ın okuyacağı açıklamada ayrıca il müftüsü İsmail Çiçek de bir dua okuyacak. Açıklamaya siyasi partilerden AK Parti, Hüda Par, Saadet Partisi ve Yeniden Refah Partisi il başkanlarının da katılacağı öğrenildi.

Tüm Mardinlileri Fuat Yağcı Camisinin önündeki kitlesel basın açıklamasına davet eden Ahmet Ceylan, "Mardin'deki Sivil Toplum Örgütleri olarak Biz Hz. Ömer’den, Selahaddin Eyyubi’den, Abdülhamit’ten bize miras kalan ilk kıbleyi koruma gururunu, İbrahimi yaşayışın merkez coğrafyasını bağımsız Filistin ve Özgür Filistinliler ile birlikte devam ettirme onurunu yaşamakta ve mukaddes bir miras olarak gelecek nesillere aktarmakta kararlı olduğumuzu açıklamak, Amerika ile İsrail'in aldığı bu kararı kınamak ve protesto etmek için toplanacağız. Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'nın işgalden kurtulmasını, siyonist esaretin sonlanmasını istiyorsak ilk hedefimiz vahdet olmalıdır. Kudüs bizim birleşmemizi, bütünleşmememizi beklemektedir. Biz kendi aramızda birlik kuramazsak bu zillet hali, yaşadığımız bu acılar katmerlenerek sürecektir.

Bir kez daha bütün dünyaya ilan edeceğiz ki Kudüs sadece Filistinlilerin değil Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı ümmetin ortak değeridir. Filistin toprakları da satılık arsalar değil Filistinlilerin vatanıdır. Yüzyıllık planlar ve hesaplarla hiç kimse bu gerçeği değiştiremeyecektir."dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bakan Albayrak: 3 ay maaş desteği vereceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik [...]

1 gün önce...

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağı [...]

1 gün önce...

DEVA Partisi'nde Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atıl [...]

15 saat önce...

Spor lisesi öğrencileri, evlerinde antrenman yapıyor

Derik ilçesinde Kızıltepe Spor Lisesi öğrencileri, [...]

1 gün önce...

Trafik ışıkları DA sürücülere “eve git” diyor

Coronavirus salgınına karşı mücadelede trafik ışık [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN