Mardin Memur-Sen'den Deprem Bölgesine ziyaret

Memur-Sen Konfederasyonu Mardin İl Başkanlığı, deprem bölgesi olan Elazığ Merkez ve Maden ilçelerini ziyaret etti.

Son 6.8'lık depremle yıkılan bölgeyi ziyaret eden Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'la birlikte depremde yaralı kurtulan aileleri hastanede, yakınlarını kaybedenler için de taziye evlerini ziyaret etti.

Enkaz altındaki yaralıları da bir süre yerinde inceleyen Değer, Memur-Sen olarak bu tür konulara duyarlı olduklarını belirterek, emeğin yanında mazlumu ve mağduru da unutmadıklarını ve her zaman yardım için hazır olduklarını ifade etti.

Memur-Sen olarak bölge halkıyla omuz omuza durduklarını ve gereken her türlü yardımda bulunmak için hazır olduklarını belirten Değer, “Elazığ'da meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Televizyon başında gördüklerimiz bize bir film sahnesi gibi geliyordu. Bizzat oraya giderek, yaşanan acıyı, hayatın, umudun ve hayallerin mekanı olan evlerin nasıl acıların mekanı haline geldiğini enkaz yoğunları altında biten hayatlara tanıklık ettik. Bu acıların arasında, yarınlarımıza dair güzellikleri de de gördük. Acıların bizleri nasıl birleştirdiğini. Elazığ ve Malatya şehirlerimizde etkisini gösteren depremle tek yürek olduk. Elazığ Sivrice merkezli deprem millet olarak hepimizin bir vücudun azaları/organları gibi olduğumuzu, hatırlattı bize. Depremde yıkılan binalar veya yitirdiğimiz canlar, bir tarafımıza bir acı ya da elem dokunsa bedenin tamamının etkilendiği gibi hepimizi derinden sarstı. Yarın neyle karşılaşacağımızı bilmeyen biz dün başımıza bu felaketlerin geleceğini tahmin edemezdik elbette. Ancak her acının öğrettiği şeyler olur bize. Depremde yaşanan hikayeler ise apayrı eğitici oldu bize. Kendisi ile irtibat kurulan yaşadığı şehir ile müsemma Azize ile UMKE görevlisi arasında geçen diyalog. Et ve tırnak gibi bir olduğumuzu tekrar öğreten Azize’nin yanı başında göçük altında kalan teyzeye, UMKE görevlisinden gelen Kürtçe söze aracılık etme çabası da, UMKE görevlisi hanımefendinin her iki vatandaşımızı da salimen oradan çıkarmak ve hayata tutunmalarını sağlayabilmek için canhıraş gayretleri, bu coğrafyanın adeta bir kilime güzellik katan desenleri misali, bütün renklerimizle hepimizin bir olduğunu hatırlattı bize. Bizde bu şuurla, Elazığ’daki kardeşlerimizin taziyelerinde bulunmak, acil olarak yapılabilecekler ile ilgili bilgi almak amacıyla Genel Başkanımızla birlikte incelemelerde bulunduk. Rabbim, birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın.”dedi.

Değer daha sonra Başkan Vekili Abdulselam Demir ile birlikte depremde yaralı olarak kurtulan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi gören Eğitim-Bir-Sen Elazığ Denetleme Kurulu Üyesi Hüseyin Civelek'i hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

YORUMLAR

  • normalde kaymağı yiyenlerden veya etrafından değilse pekte önem vermezler ölene yaralanana o zaman eniştem bunu şimdi niye öptü...

Yorum Ekle