Mardin MÜSİAD'ta Mehmet İleri dönemi başladı

Mardin MÜSİAD'ta Mehmet İleri dönemi başladı
13 Ocak 2019 Pazar Saat 21:04 0

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şubesi'nin "7. Olağan Genel Kurulu" geniş bir davetli topluluğunun katılımı ile yapıldı. Yapılan genel kurulda MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap yeni dönem için görevi yeni başkan Mehmet İleri'ye devretti.

Mardin'deki bir otelde gerçekleştirilen ve tek listeyle gidilen genel kurulda, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap görevi yeni dönem için yeni başkan Mehmet İleri'ye bıraktı.

MÜSİAD 7. Olağan Genel Kuruluna AK Parti Medya Tanıtım Başkanlığı'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Mardin Valisi /Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Tutaşı, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Fatih Keçebir, AK Parti eski milletvekili ve İl Başkanı Nihar Eri, Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet İletmiş ile protokol üyeleri, STK Başkanları ve temsilcileri ile işadamları, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

MÜSİAD Mardin eski şube başkanı da olan AK Parti Mardin eski İl Başkanı Mehmet Ali Dündar'ın divan başkanlığında oluşturulan divanda, divan üyeliklerine ise Ercan Erbek ile Ercan Kasap seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan genel kurul, MÜSİAD genel merkezi tarafından genel ve yerel hedefleri içeren sinevizyon gösteriminin izlenmesiyle devam etti.

Görevi devreden MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, iki dönem yürütmüş olduğu görevi, genel merkezinde onayı ile alanında başarılı bir işadamı olan ve uzun yıllardır da MÜSİAD çatısı altında başarılı çalışmalarda bulunan İşadamı Mehmet İleri'ye gönül rahatlığı içerisinde bırakıyor olmanın huzuru içerisinde olduğunu söyledi.

VALİ YAMAN'DAN TURİZİM YATIRIMLARI VURGUSU

MÜSİAD'ın yerli ve milli düşünen köklü bir kuruluş olduğuna dikkat çeken Mardin Valisi Mustafa Yaman ise; "Yerli ve milli sermayenin büyümesine Türkiye'nin zor zamanlarında önünün açılmasında MÜSİAD'ın çok önemli katkılarını hep birlikte gördük. Ülkemizin sürekli büyüyen ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlayan MÜSİAD'ın Mardin'de ticari yaşamın gelişmesinden, tarihi şehirde huzur ve güven ortamının sağlanması yönünde yaptığımız çalışmalara katkıları memnuniyet vericidir. Turizmi yıl geneline yayma hedefleri olan ve bir yılda 3 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Mardin'de önümüzdeki yıllarda MÜSİAD'lı müteşebbisler başta olmak üzere turizm alanında ciddi bir otel yatırımı ihtiyacının olduğuna inanıyoruz." dedi.

YENİ YÖNETİM ŞEKİLLENDİ

Yapılan konuşmaların ardından Faaliyetlerin raporları, Hesap tablosu ve tahmini bütçenin okunmasının ardından oylamaya geçildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde Mehmet İleri'nin başkanlığında MÜSİAD'ın yeni dönem il yönetimi şu isimlerden oluştu: Mehmet İleri, Ömer Aydoğan, Feyzullah Has, Nezir Bayverdi, Mehmet Emin Güneş, Abdülvahap Arbağ, Nurullah Demirkaya, Zübeyir Bulut, Bülent Tekin, Lokman Çakmak.

"ŞEHRİMİZİN EKONOMİK BÜYÜMESİNE DESTEK OLACAĞIZ"

Yeni göreve seçildikten sonra teşekkür konuşması yapan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, Şube başkanlığı görevine kendisini layık gören MÜSİAD üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; "MÜSİAD Mardin Şubesi, kuruluşundan bu yana birçok faaliyetlere imza attı, düzenlediğimiz Toplantılar, seminerler ve panellerin ilimize yarar sağladığına şahit olduk, MÜSİAD Türkiye’nin her ilinde ve dünyanın bir çok yerinde bulunan irtibat noktalarıyla hızla büyümektedir, bizlerde Mardin Şubesi olarak, Kazım Aksoy, Mehmet Ali Dündar ve Nurettin Kasap başkanlarımızın bugün kadar yaptıkları hizmetlerin üzerine yenilerini eklemenin çabası içerisinde olacağız. Mardin'de yatırım imkanlarını anlatacak, yeni yatırımların yolunu arayacak ve şehrimizin ekonomik kalkınmasına destek olmaya çalışacağız. Bu vesile ile 7. Olağan Genel kurul toplantımızı onurlandıran siz değerli konuklarımıza ve üyelerimize teşekkürlerimi sunarım." diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Büyükşehir'de bugün de üç kişi görevden alındı

Mardin Büyükşehir Belediyesinde devam eden teftişl [...]

1 gün önce...

3 milyon TL'lik Zarar; yetkililerden tahsil edilecek

Mardin’in tarihi ve kültürel dokusunu bozduğu gere [...]

1 gün önce...

Görevden alınan yönetici sayısı 7'yi buldu

Mardin Büyükşehir Belediyesini teftiş eden müfetti [...]

16 saat önce...

Mardinli asker ağır yaralandı

Hakkari’de görev yapan Mardinli hemşehrilerimiz u [...]

1 gün önce...

Tatil dinlemediler okullarını botanik bahçeye çevirdiler

Yaz tatili dinlemediler, okullarını botanik bahçey [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN