Mardin MÜSİAD'tan Sahur Buluşması

Mardin MÜSİAD'tan Sahur Buluşması
28 Mayıs 2019 Salı Saat 01:32 0

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli ile Genel Merkez yöneticileri, MÜSİAD Mardin Şubesine mensup üye iş adamlarıyla düzenlenen sahur programında bir araya geldiler.

MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli, şube başkanlarının şehirlere özel hazırlayacakları raporlarla o şehirlerin ekonomik canlılığına katkı sağlamaya çalışacaklarını söyledi.

Kuruluşunun 29 yıl dönümü coşkusunu geçtiğimiz günlerde hizmete açılan yeni genel merkezinde, yenilenen yönetimiyle giren kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Mardin Şubesi, genel merkezden teşkilat toplantısı için gelen genel merkez yöneticileri ile üye işadamlarını düzenlenen sahur programında buluşturdu.

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri'nin ev sahipliğinde; Artuklu - Kabala yolu üzerinde bulunan Mavi Şehir Kafe ve Restuarant'ta düzenlenen sahur programı buluşmasında MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Tuğluk, İsmail Sönmez, Çağlar Aslan ile MÜSİAD Şırnak Şube Başkanı Yusuf Bilin, MÜSİAD önceki dönem şube başkanları Mehmet Ali Dündar ile Mehmet Nurettin Kasap, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Hak-İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan, MÜSİAD şube yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda üye işadamı da hazır bulundu.

Sahur heyecanını paylaşmak üzere genel merkezden gelen misafirleri Mardin'de ağırlıyor olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet İleri, "Dünyanın en yaygın iş insanları derneği olmakla birlikte ülkemizde istihdam ve sermaye alanındaki kapsayıcılığı, ihracat oranına yapılan katkıların bilincinde olup gururunu yaşayan MÜSİAD Mardin Şubesi, eski ve yeni dönem il başkanı ayrımı olmadan MÜSİAD Ailesine mensup olmanın sorumluluğuyla üye işadamları kardeşlerimizle sık sık bir arada olmaya gayret ediyoruz. İnanç turizmi bağlamında yıldızı her geçen gün biraz daha parlayan kadim Şehir Mardin'in sadece turizm alanında değil, tarımda, üretim sanayisinde ve tabi ticaretin her alanda daha iyi noktalara ulaşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." diye konuştu.

MÜSİAD çalışmaları hakkında bilgiler vererek konuşmasına başlayan MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli, aslen Maraşlı olduğunu ancak Mardin'i çok sevdiğini Mardin'e her geldiğinde tarihi şehre yeniden hayran kaldığını ve kendisini tıpkı memleketindeymiş gibi hissettiğini söyledi.

"TAZELENMİŞ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI"

MÜSİAD'ın 29 yıllık yaşamında her geçen gün daha da büyüyen ve bu büyümeyle birlikte kurumsallaşma noktasında hep daha iyi noktaları önüne hedef olarak koyan güçlü bir kurum olduklarını kaydeden MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli, "Yeni genel merkezimizde daha güçlü bir MÜSİAD hedefliyoruz. Tazelenmiş bir yönetim anlayışıyla yerli ve milli üretimi önemseyen bütün sektörlerde yapılacak inovasyon çalışmaları her zaman bir adım daha ilerisine ulaşmanın çabası içerisinde olacağız. MÜSİAD, Bugün ülkemizde 81 ilde 87 noktada ki; yıl içerisinde 4 şubemizin daha açılışını planlayarak bu sayıyı 91 ulaştırmayı hedefliyoruz, Uluslaraarası alanda ise Dünya'nın 94 farklı ülkesinde 224 irtibat noktasında yeni dönemde yenilenmiş, tazelenmiş bir yönetim anlayışı ve sorumluluğu içerisinde olacağız. Oluşturulan yeni komisyonlarla üye eksenli çalışmaları önemseyeceğiz" şeklinde konuştu.

"ŞEHİRLERE ÖZEL RAPORLAR HAZIRLANACAK"

Yeni dönemde yerel şubelere daha fazla zaman ayıracaklarını, üyelerle daha fazla bir arada olacaklarını kaydeden Şekerli, "Yeni dönemde daha önce genel merkezde yapılan teşkilat toplantılarını artık genel merkez yerine bölge toplantılarıyla belirlenecek farklı şehirlerde gerçekleştirmiş olacağız. Şube başkanlarımız ve yönetimleriyle şehirlere özel raporlar hazırlayacak, o şehirlerin ekonomik canlılığına katkı sağlamaya çalışacağız. Kurumsal çalışmalar noktasında dijital ortamda hazırlanan özel yazılım programlarla şube yönetimlerimizle anlık online bağlantılarıyla irtibat halinde olacak, hazırlanan kurumsal bilgi havuzunda üyelerimizden gelecek öneri, talep yada şikayetleri anında görecek, diyalog içerisinde olmuş olacağız."dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardian Mall AVM'de sona gelindi

Dekinsan Grup ve Sinanoğlu Group yatırım ortaklığı [...]

23 saat önce...

Ahmet Ceylan'ın Acı Günü

Mardin STK Platformu Sözcüsü, Eğitim-Bir-Sen Ünive [...]

1 gün önce...

Son dakika: Koca, bir kez daha Mardin için uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplan [...]

1 gün önce...

Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı

Derik ilçesinde, otomobil ile hafif ticari aracın [...]

1 gün önce...

Elektrik kesintileri hastaları da vurmaya başladı

Mardin’deki elektrik kesintileri, elektronik cihaz [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN