Mardin, Türkiye Kupası Finallerine Hazır

Mardin, Türkiye Kupası Finallerine Hazır
20 Şubat 2018 Salı Saat 18:59 0

Mardin ve Mardinliler, bir büyük organizasyona daha ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyor. Türkiye Bayanlar Basketbol ligindeki dev takımların sporcuları, 21-25 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek dev organizasyonda Artuklu'da yapılan yeni Spor Salonu'nda Türkiye Kupasına uzanmak için ter dökecek.

Mardin'de başlayacak olan Türkiye Kupası Final maçları öncesi, turnuvayla ilgili basın toplantısı düzenlendi. Finallerin Mardin'de düzenlenmesinde büyük katkısı olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın da hazır bulunduğu basın toplantısında dev organizasyonun Mardin'de düzenleniyor olmasından dolayı duyulan heyecan ifadelere yansıdı.

Basın toplantısında; Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Serbülent Şengün, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreter Yardımcısı Emin Balcı, BSL Direktörü Samer Şenbayrak, Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar, takım antrenörleri ve sporcular katıldı.

Türkiye'nin önemli takımlarını kadim kültür, tarih ve medeniyet şehri olan Mardin'de ağırlıyor olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaman, "Finallerin 2018 ayağının 21-25 şubat tarihleri arasında bizim Mezopotamya ovası dediğimiz kadim şehir Mardin'de olması bizi fazlası ile mutlu ediyor. Ev sahibi olmaktan da mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Hem ilimiz hem de bu bölge için, sporseverler için çok önemli bir organizasyon ve bu organizasyonun önemi çok büyük. Bu tür organizasyonlar bölgemizde daha yeni yapılmaya başlandı. Bölgede özellikle geçen seneye kadar terör nedeniyle ne misafir geliyordu nede esnafımızın durumu iyiydi" dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Serbülent Şengün ise "İlk defa Mardin'de yapılacak olan bu organizasyonda yönetim kurulumuz özellikle basketbol sevgisi artması ve kız, erkek çocuklarının basketbola katılmasının sağlanmasıdır. Ümit ediyorum bu kupa burada kendisini hissettirecek" diye konuştu.

BSL Direktörü Samer Şenbayrak yaptığı konuşmasında, "Ligimizin önemli antrenörleri ve sporcuları liglerimizde ve kadın liginin birçok temsilcisi aramızda yer alacak. Geçtiğimiz senelerde kadın basketbolcularımızın çoğu Avrupa liglerinde ve finallerde yer aldılar" şeklinde konuştu.

Antrenör ve sporcular da yaptıkları konuşmalarda Mardin'in güzel bir şehir olduğunu ifade ederek birbirlerine başarılar dilediler.

Turnuvanın ilk gününde yarın Yakın Doğu Üniversitesi - Abdullah Gül Üniversitesi ile Botaş - Çukurova Basketbol karşılaşmaları oynanacak.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde sezonun ilk yarısını ilk 8 içerisinde tamamlayan, Yakın Doğu Üniversitesi, Fenerbahçe, Hatay Büyükşehir Belediyespor, Botaş, Çukurova Basketbol, Beşiktaş, Mersin Büyükşehir Belediyespor ve Abdullah Gül Üniversitesi PTT Kadınlar Türkiye Kupası'nda mücadele edecek.
TİVİBU Spor’dan naklen ve şifresiz yayınlanacak PTT Kadınlar Türkiye Kupası’nda program şu şekilde:
TarihSalon A Takım    B Takım 

21.02.2018 15:30

Artuklu Yeni Spor Salonu

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ

-

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ

21.02.2018 18:00

Artuklu Yeni Spor Salonu

BOTAŞ

-

ÇUKUROVA BASKETBOL

22.02.2018 15:30

Artuklu Yeni Spor Salonu

HATAY BŞB.

-

BEŞİKTAŞ

22.02.2018 18:00

Artuklu Yeni Spor Salonu

FENERBAHÇE

-

MERSİN BŞB.

23.02.2018 15:30

Artuklu Yeni Spor Salonu

 

 

-

 

 

23.02.2018 18:00

Artuklu Yeni Spor Salonu

 

 

-

 

 

25.02.2018 15:00

Artuklu Yeni Spor Salonu

 

 

-

 

 

PTT Kadınlar Türkiye Kupası'na Mardin Ev Sahipliği Yapacak ile ilgili görsel sonucuPTT Kadınlar Türkiye Kupası'na Mardin Ev Sahipliği Yapacak ile ilgili görsel sonucu

 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşadamı Hadi Kahraman'dan Eğitime arsa desteği

Kızıltepe ilçesinde hayırsever, okul için arsa hib [...]

11 saat önce...

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

1 gün önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

1 gün önce...

Derik'te Muhtarlar Günü Kutlandı

Derik İlçesinde ‘Muhtarlar Günü’ düzenlenen törenl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN