Mardin Valisi Mahmut Demirtaş kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Yeni Valiler kararnamesinin açıklanmasının ardından Adana'da görev yapan ve Mardin olarak görev yeri değiştirilen Mahmut Demirtaş, kimdir? Mahmut Demirtaş'ın hayatı ve biyografisi

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Mardin Valiliğine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş atandı. Valiler Kararnamesi Resmi gazete’de yayımlandı. Buna göre; Mardin Valisi Mustafa Yaman merkeze alındı. Yerine Adana Valisi Mahmut Demirtaş atandı.

Mahmut Demirtaş kimdir? Valilik Kararnamesi açıklandı ve yeni atanan veya yerleri değiştirilen valiler de belli oldu.

MAHMUT DEMİRTAŞ KİMDİR

1965 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ın Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde kaymakam vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. Bu görevi yürütürken 3 Ağustos 2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valiliği’ne atandı. 2016 da ise Adana valisi olarak Atanan vali Demirtaş son olarak Mardin’e vali olarak ataması yapıldı.

Mahmut Demirtaş evli ve iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • herkese selam arkadaşlar yeni vali beye lütfen seviyeli msj yazın adam daha gelmeden yazmaya başladınız mahmut vali bey adıyamandan bilirim çok dürüst ve değerli bir şahsiyet ama herkesin karnında 10 ton laf varmış bunu halk toplantılarında söylersiniz .

    Hayırlı olsun..eski kayyumun suya yaptığı zammı geri almak bu valiye kaldı.

    Insaalah bu da çalmaz

Yorum Ekle