Mardin yağmur ve sise teslim oldu

Mardin yağmur ve sise teslim oldu
08 Mayıs 2018 Salı Saat 10:47 0

Mardin'de ve bazı ilçelerinde etkili olan yağmur ve yoğun sis hayatı felç etti. Görüş mesafesi 100 metreye kadar düşen kentte, aşırı yağışlardan kaynaklı rötarlar oluştu.

Hayatı olumsuz yönde etkileyen sağanak yağmurla birlikte tıkanan rögarlar taştı, yollar sularla doldu. Yolda araçlar, kaldırımda da vatandaşlar ilerlemekte güçlük çekti. Bazı ev ve işyerlerinin zemin katlarında küçük çaplı su baskınları meydana geldi. Araçların sokak ve caddelerde, hazırlıksız yakalanan bazı Mardinliler de kaldırımlarda ilerlemekte güçlük çekti. Zemin katta kalan ev ve işlerinde küçük çaplı su baskınları meydana geldi. İtfaiye ve belediye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.
Kent merkezinde dün geceden etkili olan yağmur yağışı ile birlikte bu sabahtan itibaren etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 100 metreye kadar düştü. Şehir içi ulaşımını sağlayan araç sürücüleri yollarda zor durumda kaldı. Sürücüler, sis farlarını yakarak ancak ilerleyebildi.
Özellikle Mardin- Diyarbakır ve Mardin-Midyat karayollarının büyük bölümünde yoğun sis nedeniyle sürücüler düşük hızla ilerlemek zorunda kaldı.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, sağanak yağmurun akşam saatlerine kadar aralıklarla etkisini göstereceğini bildirdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Gıda Denetim seferberliği devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli'n [...]

5 saat önce...

Tribleks Lojman, Anaokuluna çevrildi

İl Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer'in talimatıyl [...]

2 saat önce...

Mardinli Uzman Çavuş Şehit oldu

Tunceli'de görev yapan Mardinli Uzman Çavuşun şehi [...]

1 gün önce...

Hakan Erdem, Tarih Bölümüne konuk olacak

Sabancı Üniversitesi Tarih Bölümü Dr. Öğr. Üyesi H [...]

1 gün önce...

Kaymakam Kafkas kırsal mahalleleri gezdi

Derik İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ha [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN