Mardin ZMO'da Durak, Mazbatasını Aldı

Mardin ZMO'da Durak, Mazbatasını Aldı
27 Aralık 2019 Cuma Saat 17:59 0

Ziraat Mühendisleri Odası Mardin İl Temsilciliği Olağan Genel Kurulu sonucunda başkanlığa yeniden seçilerek güven tazeleyen Vedat Durak mazbatasını alarak göreve başlamış oldu.

Haftasonu Mardin Öğretmenevi Konferans Salonu'nda Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda ZMO Mardin Şube Başkanı Vedat Durak, tek aday olarak gösterildiği kongrede meslektaşlarının verdiği oylarla güven tazeleyerek, yeni dönem için yeniden başkanlık görevine seçildi.

Divan Başkanlığının oluşmasıyla faaliyet raporu okundu, gelir - gider tablosu üyelerin oyuna sunularak ibraz edildi. Genel kurulda Ziraat Mühendislerinin oda çalışmaları ve mesleki sorunlar masaya yatırıldı.

Mardin Adliyesi'nde bulunan il seçim kuruluna yönetime seçilen arkadaşlarıyla birlikte gelen Ziraat Mühendisleri Odası Mardin Şube Başkanı Vedat Durak, mazbatasını alarak, yeni dönemdeki görevine resmen başlamış oldu. Uzun yıllardır yönetiminde emek verdiği ZMO Mardin temsilciliğinin son üç döneminde başkanlık görevini üstlendiğini hatırlatan Başkan Durak, görev süreci boyunca kurumsallaşmayı esas alan bir yönetim tarzını benimsediklerini, yeni dönemde de bu konumda daha güçlü adımlar atma konusunda yeni yönetimle birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Durak: "Geride bıraktığımız dönem içerisinde üye sayımızı arttırdık. Bunun yanında; İl Temsilciliğimizin tarım sektörünün her alanı ile ilişkilerini güçlendirerek, odamızın varlığını ve aktifliğini hissettirdik. Yaptığımız eğitim, seminer, toplantı ve ziyaretlerle Ziraat Mühendisliği mesleğinin sorunlarını ve çözüm önerilerini her platformda dile getirdik. Mardin'de mesleki sorunlarımızı ve şehrimizin tarımsal sorunlarını ve çözüm önerilerini kamuoyuyla paylaştık. Kutsal bir meslek olan tarımsal üretimin geliştirilmesi için Ziraat Mühendisleri olarak her zaman yoğun bir çabanın içerisinde olduk" dedi.

Mardin ZMO'nun hak ettiği yere ulaşması için güven tazelenmesi hususunda kendisine ve ekibine güvenerek destek veren bütün meslektaşlarına teşekkür eden Vedat Durak, yeni dönemde daha güçlü bir ekip ruhuyla meslektaşlarının ve tarımsal politikaların sorunlarının ve çözüm yollarının çalışmaları içerisinde olacaklarını söyledi.

Genel kurulda oy kullanmak üzere gelen kendisine ve yönetimine oy vererek ya da vermeyerek taktir hakkını kullanan bütün meslektaşlarına teşekkür eden Başkan Durak, "Yönetim kurulumuza destek vermek amacıyla; İstanbul, Mersin, Siverek, Gaziantep, Diyarbakır, Ağrı, Konya, Yozgat gibi uzak şehirlerden kış şartlarına aldırış etmeden yanımızda olan, İlçelerimizden kilometrelerce yol katederek gelen meslektaşlarımıza, meslek birlikteliği ve dayanışmanın en güzel örneğini gösteren meslektaşımızın şahsında; hastasını hastanede bırakarak yanımızda olan bütün meslektaşlarımıza yönetim kurulumuza gösterdikleri teveccüh adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Mesleki birliktelik ve dayanışma adına çıktığımız bu yolda ben ve arkadaşlarıma omuz veren en yüksek oy oranıyla yeniden görev tevdi eden meslektaşlarımızın güvenine borçlu kalmamak adına hep birlikte çalışacağımız, ZMO'yu tam anlamıyla kurumsal bir yapıya taşıyacağız. Ben değil, Biz olmanın gayretiyle yeni görev alan arkadaşlarımızın da katacağı yeni heyecanla Mardin ZMO'yu mesleki dayanışmanın odağı haline getirecek ve çok daha iyi noktalara taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın"  diye konuştu.

Tek aday, tek listeyle gidilen seçimde 200 delege oy kullandı. Kullanılan oyların sayılmasının ardından mevcut başkan Vedat Durak, 194 oy ile yeniden başkan seçilirken, Kullanılan oylardan 2'si geçersiz, 4 oy ise boş çıkmış idi.

YENİ YÖNETİM LİSTESİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Mardin ZMO'da yeni dönem için gidilen tek listeli seçimde yeni dönemin yönetimi şu isimlerden oluştu: Vedat Durak, Halef Çelik, Abdurrahim Hattapoğlu, Alkan Çakar ve İsmail Zamur şeklinde sıralanırken, yedek yönetim kurulu üyeleri listesinde ise; Deniz Yılmaz, Mehmet Latif İnanç, Zafer Öztemel, İzzettin Bilen ve Faruk Yusufoğlu oldu. Ankara Delegeliğine ise; Resul Uçkan, Ali Timurağaoğlu, Bilal Özel, Veysi Yenigün, Sedat Ayyıldız seçilmiş oldu.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN