Mardin

Mardin’e Sahip Çıkamamak!

Kadim şehir Mardin ile ilgili o kadar söylenecek söz var ki aslında Neresinden tutsak elimizde kalıyor?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6. Uluslararası Mardin Artuklu Kongresi

Her yıl geleneksel olarak yapılan, Uluslararası Mardin Artuklu Kongresinin, 6. sı, bu sene 25-27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Büyükelçi Landrut, 'Gençler Gelecek Sizin Projesi' için Mardin'de

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi. Landrut, genç istihdamına teşvik projesi olan ‘Gençler Gelecek Sizin Projesi' kapsamında Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret edip çalışmaları gözlemledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

"Nusaybin Çarşısı Bölgede Turizmin Uğrak Yerlerinden Biri Olacak"

Mardin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Plan ve Proje Şube Müdürlüğü ile Nusaybin Belediyesi iş birliğinde hazırlanan restorasyon projesi kapsamında çalışmalar başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni Kızıltepe spor- Saint Joseph: 1-3

Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler ligine yükselme finallerinde Mardin temsilcisi Yeni Kızıltepe Spor, ikinci maçında Saint Joseph takımına 3-1 yenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Unutmayı yüz tutmuş oyunlar

Türkiye'de unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarının yeniden hatırlatılıp gelecek nesillere aktarılması için hazırlanan "Kuşakların Ortak Dili; Oyun" Projesi dijital ortamda sürüyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şanlıurfa’da Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Yasak Kalktı mı? Urfa’da Bu Hafta Sonu Yasak Var mı?

Şanlıurfa’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak kalktı mı? Soruları merak ediliyor. 29 Mart’ta yayınlanan son korona haritası doğrultusunda Şanlıurfa’da son durum ne? Şanlıurfa’da bu hafta sonu yasak var mı? İşte net bilgi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin'de Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Yasak Kalktı mı? Bu Hafta Sonu Yasak Var mı?

Mardin'de hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yasak kalktı mı? Sorusu merak ediliyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Yeni harita ve izinler doğrultusu Mardin'de durum ne? Bu hafta sonu yasak var mı? İşte net bilgi...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kızıltepe'de Hafta Sonu Yasak Var mı? Mardin Kızıltepe'de Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Yasak Kalktı mı?

29 Mart kabine toplantısından sonra yayınlanan son korona risk haritasına göre Mardin'de (Kızıltepe, Derik, Artuklu, Midyat...) hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Mardin risk durumu nedir? İşte Mardin'de (Kızıltepe, Derik, Artuklu, Midyat...) hafta sonu cumartesi, pazar yasak var mı sorusunun cevabı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin’de “Turizm Haftası” kutlamaları başladı

Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Genç, beraberindeki heyetle bu yıl 45’incisi kutlanan “Turizm Haftası” münasebetiyle Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut'tan Vali Demirtaş’a Ziyaret

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Mardin’e gelen Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut beraberindeki heyetle birlikte Vali Mahmut Demirtaş'a nezaket ziyaretinde bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İşte 2021 Ramazan ayında yardım verecek dernek, vakıf, belediye, kurum ve kuruluşlar

MADDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Yaklaşan 2021 Ramazan ayı ile birlikte Ülkemizde yardıma ihtiyacı olan binlerce aileye Koronavırüs Salgını ile Mücadelenin yanında Sosyal Izolasyonu azamı Ölçüde azaltmak için muhtaçlık yardımına başvuru yapacak vatandaşlarımız evlerinden kolayca başvurabilirler. Bu kurumların Ramazanda para yardımı var mı? Başvuru yapmak için lütfen yazımızı okuyunuz!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

KÜRTLER: Kürt Tarihi

Ortadoğu'nun kadim bir halkı olan Kürtler tarihten günümüze varlığını sürdüren yerli kavimlerden biridir. Kürtler bugün Türkiye, İran, Irak, Suriye, Ermenistan ve Azerbaycan sınırlarında çoğunlukla yaşamaktadırlar. Peki Kürtler kimdir? Kürtlerin tarihi nedir? Kürtlerin kökeni nereden gelir? Kürtlerin soyu nereye dayanır? Kürtlerin soy ağacı nedir? Kürtlerin atası kimdir? Kürtlerin fiziksel özellikleri nasıldır? İşte Kürtler ve Kürt tarihi hakkında merak edilen bilgiler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Hurda ve 2. El Alım-Satımına Kayıt Zorunluluğu Getirildi

Hırsızlık olaylarının önüne geçmek amacıyla hırsızlık suçuna konu eşyanın ikinci el piyasasında satışının önlenmesi yönelik olarak hurda ve ikinci el alım satımlarda belge düzenlenerek kayıt altına alınması zorunluluğu getirildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

'Askıda Tatlı' İle İhtiyaç Sahiplerine Tatlı Dağıtıyor

Mardin’de bir tatlıcı, askıda tatlı kampanyası başlatıldı. Hayırseverler tarafından bırakılan tatlılar Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Midyat Belediyesinin yol yenileme çalışmaları sürüyor

Midyat Belediyesi, temizlik hizmetinin yanı sıra yol ve çevre düzenleme çalışmalarını da hem merkez hem kırsal mahallelerde sürdürüyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni Kızıltepe spor Play off ilk maçını 3-1 kazandı

Türkiye Voleybol Federasyonu Efeler ligine yükselme finallerinde Mardin temsilcisi Yeni Kızıltepe Spor -Akkuş Belediyespor’u 3-1 yenerek ilk maçtan galip ayrıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tarihi Nusaybin Kapalı Çarşısında Çalışmalar Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Nusaybin ilçesi için tarihi ve ekonomik öneme sahip Nusaybin Kapalı Çarşısında 2. etap sokak sağlıklaştırma çalışmalarına başladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Batıda Yapılınca farklı, Doğu'da olunca aşağılayıcı bir dil!

Bodrum'un varlıklıları da kaçağa yönelmiş, Doğu'daki gibi aşağılama yok! Muğla'nın Bodrum ilçesinde 4 rüzgar türbini, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince mühürlendi. Ayrıca idari işlem sürecinin devam ettiği öğrenildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İftarlarını tek tek evlerine götürüyorlar!

Derik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Derik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, 65 yaş üzeri yalnız ya da eşiyle yaşayan, yemek yapmakta güçlük çeken vatandaşlarına iftar yemeklerini evlerine götürüyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ