Mardin

Doğal gaz abone bağlantı bedeli belli oldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun, 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kılıç, “Her bir birim başkanımız önemli görevler üstlenmektedir”

İlçe ana kademe, ilçe kadın kolları ve ilçe gençlik kolları kongrelerinin yanı sıra, yürütme kurulu atamalarını tamamlayan AK Parti Mardin İlçe Teşkilatları, her birim başkanlığının ayrı ayrı olarak düzenlediği birim başkanları toplantılarını İl Başkanı Faruk Kılıç’ın katılımlarıyla gerçekleştirdi.

17 yaşındaki mevsimlik işçisi intihar etti

Mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 17 yaşındaki genç, odasında yalnız olduğu sırada başına dayadığı tabancayı ateşleyerek intihar etti. Bölgeye gelen jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" Çağrısına AK Parti'den Cevap

Geçen hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "HDP kapatılsın" çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya AK Parti'den olumsuz yanıt geldi.

Mardin'de 2 yeni doğan acil yardım ambulansı hizmete girdi

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Statüsünün ve Türkiye Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi kapsamında İl Sağlık Müdürlüğüne 2 yeni doğan acil yardım ambulansı hibe edildi.

Meteorolojiden sel ve su baskını uyarısı!

Yağışların; İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Düzce, Zonguldak, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt, Mardin ve Hakkâri çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Suç Makinesi Suç Üstü Yakalandı!

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucu takibe alınan ve 12 ayrı suçtan (ev, işyeri ve oto hırsızlığı) suç kaydı bulunan K.Ö. isimli şahıs Viranşehir'den çaldığı motosikletle Derik ilçesinde yakalandı.

Vali Demirtaş Başkanlığında Haftalık Daire Başkanları Toplantısı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mahmut Demirtaş başkanlığında, yapılacak yatırımlar ve çalışmalar hakkında haftalık Daire Başkanları değerlendirme toplantısı yapıldı.

Mardin'de Terör Operasyonunda Mühimmat Bulundu!

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince Terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda havan rampası ile havan mühimmatları ele geçirildi. Olayla ilgili yabancı uyruklu örgüt üyesi, gözaltına alındı.

MAÜ, Online Eğitim İle Beytülmakdis’i Gelecek Nesillere Aktaracak

İslam'ın ve Müslümanların ortak davası ve imtihanı konumunda olan Beytülmakdis'i tanımak ve tanıdıktan sonra başka kişilere doğru ve kalıcı bilgilerle aktarabilmek maksadıyla Mardin Artuklu Üniversitesi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi tarafından Sertifikalı Online ‘Beytülmakdis’ derslerinin verileceği duyuruldu.