Mardin’de 250 bin öğrenci ders başı yaptı

Mardin’de 250 bin öğrenci ders başı yaptı
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 13:08 0

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Mardin ve ilçelerinde 250 bin öğrenci, 13 bin öğretmen ile bin 500 okulda ders başı yapıldı.

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Mardin’in Artuklu ilçesindeki 13 Mart İlkokulu'nda tören düzenlendi.

Okula yeni başlayan öğrencilere çeşitli hediyeler, ebeveynlere de kitap hediye edildi.

Mardin Valisi Mustafa Yaman, okullarda ve bahçelerdeki birçok eksiliklerin giderildiğini belirterek, 250 bin öğrenciyle başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Yaman, “Eğitim Kalitemiz hergün daha da artıyor”

Yeni eğitim ve öğretim yılıyla birlikte şehirde 250 bin öğrenci ve bin 500 okulda 13 bin öğretmen okullarına geri döndü. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle bir tören düzenlendi. 13 Mart İlkokulu’nda gerçekleştirilen törene Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V.Mustafa Yaman’ın yanı sıra protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenci velileri katıldı. Törende protokol üyeleri öğrenciler ile tek tek ilgilendi.

Eğitime önemli destek veriyoruz

Törende bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman “Bütün kurumlarımızla eğitim ve öğretimin en iyi yerlere gelmesi için çaba veriyoruz” ifadesini kullandı. Yeni eğitim ve öğretim yılında da bu hedefle çalışmaların süreceğini kaydeden Yaman, “Okullarımızın bahçelerindeki 3 aylık sessizlik bugün itibariyle eski canlılığına döndü. İlimizde 250 bin öğrencimiz var. Biz çalışmalarımızla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi başarılı bir eğitim ve öğretim yılını hedefliyoruz. Sadece Valilik olarak değil; aynı zamanda Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle eğitim ve öğretimin en iyi yerlere gelmesi için ciddi katkılar sağlıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde en fazla bütçeyi eğitim ve öğretime ayrıldığını biliyoruz. Bunun yanında hayırseverlerimiz de eğitimin en iyi yerlere gelmesi için destekler veriyor. Eğitimin en iyi yerlere gelmesinde katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun” dedi.

Kalite günden güne artıyor

Daha sonra bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ise beklentilere cevap veren ve kalitesi günden güne artan bir şekilde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Sarı,”Bugün yaklaşık bin 500 okulumuzda 250 bin öğrencimizle eğitim ve öğretim yılı ilk zilini çaldık. Yaklaşık 13 bin öğretmenimizle 180 iş günlük bir eğitim maratonu başladı. Velillerimizin beklentilerini cevap verecek bir şekilde çalışmalarımız devam edecek. Biz gençlerimizin vatanını seven ailesine ve çevresine saygı duyan bir nesil olarak yetiştirmek için çaba veriyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından halk oyunu gösterileri yapılırken, yeni eğitim ve öğretim yılı ilk zilini Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman çaldı.

Arzan Elvin Kızıl, Zehra Zin Aslan ve Kerim Saruhan adlı öğrenciler ise okulu çok özlediklerini, okula başladıkları için mutlu ve heyecanlı olduklarını söylediler.

Törene, İl Müftüsü İsmail Çiçek, Artuklu Kaymakamı Şakir Önen Öztürk, öğrenci ve velileri katıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN