Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Mardin'de 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı
17 Ocak 2020 Cuma Saat 11:14 0

Mardin'de eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle yaklaşık 250 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Mardin il genelinde eğitim gören 250 bin öğrenci, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının birinci yarısının sona ermesiyle karnelerini aldı.

2019-2020 Yılı 1. Kanaat Dönem Sonu Karne Dağıtım Töreni Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın katılımıyla düzenlendi. Artuklu Anafartalar İlköğretim Okulu’ nda düzenlenen karne töreninde Mardin Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, il protokolü, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Karnelerini okuldan alan öğrenciler büyük heyecan yaşarken, ailelerine karnelerini gösterme yarışına girdiler. İlk kez karne alan minik öğrenciler, karnelerinin iyi olmasından dolayı mutlu olduklarını söylerken, büyükler ise tatili fırsat bilip daha çok çalışacaklarını ifade ettiler.

Öğrenciler duygularını paylaştı

Takdir belgesi alan 8'inci sınıf öğrencisi Aziz Erdem, "Karnem çok iyiydi, çok mutluyum. Arkadaşlarımdan, öğretmenlerimden ve okulumun bir süreliğine ayrılacağım için biraz üzülüyorum ama takdir aldığım için mutluyum. Tatilde İzmir'e dedemlerin yanına gideceğim." dedi.

Mercan Kızılkaya ise şunları söyledi:

"Çok çalıştım ve emeğimin karşılığını bugün aldım. İnşallah tüm öğrenciler başarılı olurlar. Tatilde gezip eğleneceğim ve tabi ki de test çözüp derslerime çalışacağım. En önemlisi de kitap okuyacağım." diye konuştu.

Öğrencilerden Süreyya Keskin de "Bu dönem teşekkür aldım ama ikinci dönem çok çalışıp takdir alacağım. Biraz daha başarılı olabilirim. Bu yüzden daha çok çalışacağım." dedi.

"İnternet ve telefon başından uzak bir tatil geçirsinler"

Öğrencilere karne dağıtan Adnan Menderes İlk ve Ortaokulu Müdürü Sattam Aydın, öğrencilerden özellikle telefon ve bilgisayar başından uzak bir tatil geçirmelerini istedi.

Aydın, "Önümüzdeki 15 günlük güzel bir tatil süresi var. Bu tatil süresince çocukların dinlenmelerini, aileleriyle bol bol vakit geçirmelerini, hayatın içinde biraz daha internet ve telefon başından uzaklaşarak eksikliklerini tamamlamalarını istiyoruz. Herkese iyi tatiller diliyorum." dedi.

İkinci dönem 3 Şubat Pazartesi günü başlıyor

15 günlük sömestr tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat Pazartesi başlayacak. İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Okul bodrumunu üretim merkezine çevirdiler

Derik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarım Bölümü ö [...]

1 gün önce...

10 günde teslim olan sayısı 11'e yükseldi

Mardin'de 2 terörist daha teslim oldu, son 10 günd [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de Yetim ve Öksüzler Derneği Kuruldu

Kızıltepe'de yetim ve öksüzlerin ihtiyaç ve sorunl [...]

1 gün önce...

Hırsızlar duvarı delip DEDAŞ şubesine girdi

Kızıltepe'de hırsızlar bir binanın duvarını delip [...]

1 gün önce...

Zeki İpekşen, güven tazeledi

AK Parti Mardin Ömerli İlçe Başkanlığına Mehmet Ze [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN