Mardin'de 4 mahallede sokağa çıkma yasağı!

Mardin'in Midyat ve Dargeçit ilçeleri kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyonlar kapsamında 4 kırsal mahallede ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenecek operasyonlar kapsamında Midyat ilçesinin Doluca ve Yumurtalı ile Dargeçit ilçesinin Tanyeri ve Beğendi kırsal mahalleri için sokağa çıkma yasağı getirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak ve depo alanlarını tahrip etmek, bölgedeki mahallelerde mevcut aranan şahısları yakalamak amacıyla; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun ilgili maddeleri gereğince; 22 Kasım 2020 Pazar günü saat: 23:00 itibari bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Midyat İlçesi Doluca ve Yumurtalı Dargeçit İlçesi Tanyeri ve Beğendi mahalleleri ve mezralarında sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmektedir."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle