Mardin'de FETÖ'ye 3 dilde tepki

Mardin'de FETÖ'ye 3 dilde tepki
26 Temmuz 2016 Salı Saat 17:59 0

Mardin'de sokaklara 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki FETÖ yapılanmasını protesto amaçlı 3 dile tepki pankartları asıldı.

Farklı dil, kültür ve inanca sahip vatandaşların yaşadığı kentte, FETÖ'ye tepki amacıyla çeşitli yerlere Türkçe, Kürtçe ve Arapça yazılı pankartlar asıldı.

Pankartlarda, "Allah, darbeye karşı direnen milletimize zeval vermesin", "Demokrasi düşmanı darbeci FETÖ terör örgütüne kahramanca direnen Mardin halkına teşekkür ederiz" ifadeleri yer aldı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Mardinlilerin 15 Temmuz gecesi darbeye karşı durduğunu söyledi.

Mardin'in tüm etnik unsurlarıyla meydanları doldurduğunu ifade eden Dündar, "Mardin devletine ve geleceğine sahip çıkmıştır." dedi.

Vatandaşlardan Mehmet Arasan, Türkiye düşmanlarının yıllardır insanları Kürt, Türk, Arap, Alevi ve Sünni şeklinde ayrıştırmaya çalıştığını belirtti.

Darbe girişiminin insanları birleştirdiğini anlatan Arasan, "Hiçbir etnik ayırım olmadan insanlarımız tek çatı altında birleşti. Her akşam meydanlara gidip darbeye karşı çıkıyorlar. Hiçbir ayırım yapmadan, hep birlikte, ülkenin ve toplumun menfaati neyi gerektiriyorsa orada birleşmeliyiz." dedi.

"Hepimiz darbeye karşı tek vücut olduk"

Esnaf Selim Bumanhan ise millet iradesinin darbe girişimini önlediğini vurguladı.

Mardin'deki tüm etnik yapıların darbeye karşı olduğunu dile getiren Bumanhan, "Yönetimde güçlü bir Cumhurbaşkanımız ve hükumetimiz var. 15 Temmuz'da ise bunun yanında güçlü bir halkın olduğu da ortaya çıktı. Milletçe gücümüzün farkındayız, dış güçler de bunun farkına vardı." ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Mehmet Mustafa Güneş, Mardin'de Arap, Türk ve Kürtlerin hep birlikte huzur içinde yaşadığını kaydederek, "Cumhuriyetimize ve Cumhurbaşkanımıza bağlıyız. Hepimiz darbeye karşı tek vücut olduk. Kalbimiz ve duamız Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile beraberdir." şeklinde konuştu.

Yasemin Gündüzvar da geçmiş dönemlerde yaşanan darbeler nedeniyle milletin çok büyük acılar çektiğini belirterek, "Darbe dönemlerinde acı çeken insanların çocuklarıyız. Neler yaşandığını Türkiye biliyor. Bu dönemde darbe olması Türkiye'yi geriye götürecektir. Hepimiz bunun için mücadele etmeliyiz. Ben Kürt'üm, bu ülke hepimizin. Hiçbir zaman Türkiye'nin ayrışmasının taraftarı olmadık." dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN