Mardin'de ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtılıyor

Mardin'de ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtılıyor
09 Nisan 2020 Perşembe Saat 13:29 0

Korona virüs nedeniyle zor günler yaşan vatandaşlar, Mardin'de örnek gösterilecek dayanışma hikayeleriyle adeta göz yaşartıyor. İhtiyaç sahibi Mardinliler 'Ekmeğimi Paylaşıyorum Kampanya'sıyla ücretsiz ekmek temin ediyor.

Mardin tarihi şehir 1. cadde üzerinde hizmet veren Pidem 47 Ekmek Fırını bu zor dönemde alım gücü düşük vatandaşların ekmek ihtiyacını karşılamak için Ramazan ayı sonuna kadar dar gelirli vatandaşa ücretsiz ekmek dağıtımına başladı.

Mardin'de Pidem 47 Ekmek fırınlarının sahibi İsmail Gergez, Dinlerin ve Dillerin kardeşçe yaşadığı

kadim şehrin insanlarına yaraşır ve yakışır bir dayanışma hikayesine vesile olmak üzere harekete geçtiklerini, bu vesileyle Mardin'de bu zor süreçte yayılacaksa Korona virüsü değil, kardeşlik ve dayanışma virüsü, iyilik virüsünün yayılacağına inandığını söyledi.

Mardin'de Milli Dayanışam kampanyasına destek olmak ve sosyal farkındalık oluşturmak için harekete geçerek böyle bir uygulama başlattığını kaydeden Pidem 47 Ekmek Fırınlarının sahibi İşadamı İsmail Gergez, Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek dayanışma kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün en az 2 bin ekmek dağıtacaklarını söyledi.

"MARDİN'DE KORONA DEĞİL, İYİLİK VİRÜSÜ YAYILACAK"

Dayanışma kampanyası boyunca ekmek fırınında hiçbir şekilde para sözü geçmeyeceğini kaydeden Gergez, "Ensar olma fikri ve zor dönemde ekmeği paylaşma fikri benden çıktı, bu konuda İstanbul'da ticaret yapan Kızıltepeli işadamımız Mehmet Dilmen'den, Mersin'de ticaret yapan İşadamı arkadaşlarımız Bayram kal ve Zeki Aktaş beylerle birlikte belli bir dayanışmayla harekete geçtik. Bunu yaparken de hiçbir dargelirli vatandaşımız bu zor dönemde evinde sıcak ekmeksiz kalmasın istedik. Üç gün önce başlayan ücretsiz ekmek dağıtımımız ramazan bayramına kadar devam edecek. Mardin bir hoşgörü ve dayanışma şehridir. Bu şehirde kardeşlik hukuku her zaman en zor zamanda ortaya çıkmıştır. İnşallah bundan sonra da böyle olacak ve biz bize yeteceğiz. Herkes üzerine düşeni yapacak ve bu zor dönemden hep birlikte daha güçlü çıkacağız inşallah. Mardin'de Korona Virüsü salgını değil, iyilik ve dayanışma virüsü yayılacak inşallah" diye konuştu.

Mardin'in dışında ticari yaşamını sürdürüp, bu zor dönemde en güzel dayanışmayı gösterek kalpleri Mardin için atan İşadamları Mehmet dilmen, bayram Kal ve Zeki Aktaş'a kampanyaya desteklerinden ötürü teşekkür eden İşadamı Gergez, Ramazan boyunca devam edecek ekmek dağıtımında söz konusu fırında yeni dayanışma desteğine ihtiyaç duymadıklarını ifade etti.

Gergez, dayanışa kampanyası için nispeten alım gücü daha düşük olan Mardin eski şehri seçtiklerine vurgu yaparak, dileyen ve benzer şekilde dayanışma desteğinde bulunmak isteyen hayırseverlere Yenişehir'de kapalı durumda olan ekmek fırınlarını açarak aynı kampanyaları burada da sürdürebileceklerini söyledi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

DİKA’ya Karadeniz’li Genel Sekreter

Merkezi Mardin’de olan ve Batman, Şırnak ve Siirt [...]

1 gün önce...

Göllü'de bir yangın daha

Artuklu'ya bağlı Göllü mahallesinde öğle saatlerin [...]

1 gün önce...

Türkiye'nin konuştuğu Markus'a bilgisayar hediyesi

Başarısı ile tüm Türkiye'nin konuştuğu Mardinli Ma [...]

1 gün önce...

Mağarada bulunan insan kemiklerine ilişkin açıklama

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı Dargeçit'teki bir m [...]

1 gün önce...

Koronavirüs test laboratuvarını kuran akademisyenlere plaket

Mardin Devlet Hastahanesinde korona virüs test lab [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN