Mardin'de KCK Operasyonu

Mardin'de KCK Operasyonu
18 Ekim 2011 Salı Saat 11:09 2

Mardin'in Nusaybin ve Kızıltepe İlçeleri bu sabah güne KCK gözaltılarıyla başladı.

Edinilen bilgiye göre, Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekipleri, sabah erken saatlerde Mardin merkez ile Nusaybin ve Kızıltepe ilçelerinde KCK ile ilişkili kişilere yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, aralarında BDP'li belediye meclis üyelerinin de bulunduğu Mardin, merkez ile Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerinden toplam 21 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Nusaybin'de aralarında eski Belediye Başkanı Dr. Mehmet Tanhan'ın da aralarında bulunduğu kişilerin evlerine baskınlar yapılırken Kızıltepe'de ise dördü belediye Meclis Üyesi toplam 11 kişi gözaltına alındı.  

 Edinilen bilgilere göre gözaltına alınanlar aralarında eski DTP Mardin il Başkanlığı görevinde de bulunmuş olan ve halen Kızıltepe'de belediye Meclis Üyesi olarak görev yapan Osman Akkoyun'un yanı sıra BDP'li diğer meclis üyeleri, Adil Başaran, Hamdullah Bulut isimli Belediye meclis üyeleri ile Ahmet Temelli ve Emine Damar olduğu belirlenirken diğer gözaltına alınan kişiler hakkında henüz bilgi edinilemedi.
YORUMLAR :::

 1. ismail dönder
  31 Ekim 2011 Pazartesi Saat 00:13 CEVAPLA
  nereye kadar tutuklamalar ne olacak yeter artık bıtsın bu haksızlıklar ...
 2. Zerdüşt
  18 Ekim 2011 Salı Saat 12:37 CEVAPLA
  Daha çok, sözde ileri demokrasi arabasına çomak sokan muhalif kürdü tutuklatmak zorunda kalacak Akp ve ona akıl veren danışmanları, kck operasyonlarının fikir babaları. Bu gidişle ya bölgeyi ceza evine çevirmek zorunda kalacaklar veya vazgeçecekler havadan sudan muhalif kürdleri tutuklatmaktan. Öyle bin-iki bin hatta on bin insan tutuklatmakla korkutamazsınız insanları. İnsanlar ölümü göze alıp mayın tarlasına dalıyorlar, Bdp yöneticisi olmak, tutuklanmak; mayın darlasında koşanlara baharda kır gezisi. Bitmeyecek Bdp'liler. Tutuklatmakla bitmeyecek kürdler. Sinmeyecek Bdp'liler ve onlara inanan, oy verenler... On yıl sonra tıpkı doksanlı yılları şimdi andığımız gibi, bu günleri de anacağız. Tıpkı seksenli yılları lanetlediğimiz gibi, bugünleri de lanetleyeceğiz. Tıpkı doksanlı yılların başbakanı gibi, bugünün başbakanı on-yirmi yıl sonra sokağa çıkacak yüzü olamaz. Ve tabi tutuklananlar, işkenceye, zulme maruz kalanlar dah güçlü ve inançlı olacaklar. Daha çok kenetlenmiş olacaklar.
  Tutuklayın bakalım nereye kadar tutuklayabileceksiniz...

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de yeni bir lezzet durağı açıldı

Kızıltepe'de 'Sürer Pide Lahmacun Salonu' düzenlen [...]

7 saat önce...

Taşlı sopalı kavgaya bıçak karıştı

Kızıltepe ilçesinde meydana gelen kavgada bir kişi [...]

1 gün önce...

Korona virüs Mardin'de emlak sektörünü de olumsuz etkiledi

Mardin'de emlak sektörü, yeni tip korona virüsten [...]

1 gün önce...

Maske değiştiren çocukların hastalık bulaştırma riski var

Koronavirüs salgınında okullarda yüz yüze eğitime [...]

6 saat önce...

Ermenistan yine Gence'yi vurdu!

Ermenistan ordusu Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevi [...]

6 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN