Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti

Mardin'de, Korona'dan ilk ölüm gerçekleşti
01 Nisan 2020 Çarşamba Saat 09:14 0

Mardin Tabipler Odası Başkanı Covid-19'dan pozitif bir hastanın hayatını kaybettiğini açıkladı.

Mardin Tabipler Odası Başkanı Osman Sağlam, BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada Mardin'de 500'ü aşkın şüpheli, 30 civarında pozitif vakanın olduğunu, pozitif vakalar içinde dört hekim bir de hemşirenin yer aldığını iddia etti.

Sağlam, Covid-19 tanılı 63 yaşında bir hastanın da Salı günü hayatını kaybettiğini aktardı. Sağlam, "Binin üzerinde şüpheli vaka evlerinde izolasyonda olan vakalar da var. Pandemi kurullarına dahil edilmediğimiz için gerçek bilgilere ulaşamıyoruz, hastanedeki vakalara ulaşsak da test sonuçlarına ulaşamıyoruz bu durum elimizi, kolumuzu bağlıyor" dedi.

Sağlam, umreden gelenlere, sınır kapılarından giriş yapanlara, birçok ülkeye giden nakliyecilere ilk günlerde test yapılmadığını hatırlattı.

Artan pozitif vakalar nedeniyle İstanbul ve İzmir gibi kentlerinden memleketlere doğru bir iç göç yaşandığını vurgulayan Sağlam, bütün bunların sonucunda Mardin'de ani bir yükselme tehlikesi beklediklerini de söyledi.

14 Kasım'da görevden alınan ve Tarsus Cezaevi'nde tutuklu bulunan kronik astım hastası Mazıdağ Eski Belediye Eş Başkanı Nalan Özaydın'ın, Covid-19 salgını nedeniyle cezası ev hapsine çevrildi.

Eve gönderilmeden önce hastaneye yatışı yapılan Özaydın, çekilen tomografiye göre Covid 19 yüksek şüphesi tanısı konuldu. Test sonuçları iki gün sonra çıkacak olan Özaydın hastanede izolasyonda tutuluyor.

Mardin Tabip Odası Başkanı Osman Sağlam, bu vaka üzerinden yola çıkarak salgının cezaevlerinde yayılması tehlikesine dikkati çekti ve Tabip Odası olarak bu konuda endişelerinin yüksek olduğunu ifade etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin Turizmine Korona Terörü Darbesi

KORONAVİRÜS salgını, sahip olduğu tarihi yapısı il [...]

1 gün önce...

Lidya döneminden kalma sikkeler Mardin'de ele geçirildi

Mardin’de uluslararası tarihi eser kaçakçılarının [...]

1 gün önce...

Yurt dışına uçuşlar bu ay başlayacak

1 Haziran itibarıyla yurt içi uçuşlara başlayan Tü [...]

1 gün önce...

Midyat Müftüsü Diyarbakır'a atandı

Midyat İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, Diyarbakır [...]

1 gün önce...

Jandarma'dan Sera Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu

Operasyonda bin 525 kök Hint keneviri ve 5 kilo 82 [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN