Mardin’de okullar arası karate seçmeleri yapıldı

Mardin’de okullar arası karate seçmeleri yapıldı
06 Ocak 2020 Pazartesi Saat 18:44 1

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği “Okullar arası Yıldızlar Karate Mardin İl Seçmeleri" yapıldı.

Mardin’de okullar arası düzenlenen karate il seçmeleri büyük ilgi gördü. 2019-2020 okul Sporları Mardin karate il seçmeleri yapıldı. Artuklu Spor salonunda düzenlenen seçmelere 13 okuldan 25 kız 65 erkek olmak üzere toplam 90 sporcu katılım sağladı. Artuklu spor Salonunda gerçekleştirilen müsabakalarda 13 okuldan toplam 90 sporcu seçmelerde başarılı olabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ettiler. Seçmelerde özellikle kız öğrencilerinin maçları büyük ilgi gördü. Karate seçmelerinde 7 kız olmak üzere erkeklerden 15 sporcu il dışında düzenlenecek karate turnuvasında Mardin’i temsil edeceği belirtildi.

Özellikle seçmelerde yarı final müsabakasında 2 gümüş madalya kazanan 8. Sınıf öğrencisi 13 yaşındaki Zehranaz Dilan Akgül’ün gösterdiği performans ile seçmelerin en değerli sporcusu seçildi.

6 yaşında karateye başladığını belirten 8 sınıf öğrencisi Zehranaz Zilan Akgül, seçmelere kendi imkânları ile hazırlandığını söyledi. Akgül,” Karateyi çok seviyorum. Yaz aylarında fırsat bulduğum sürece Karate kurslarına katılmaya çalışıyorum. Bazen de İmkân olmadığı için evde tek başıma antrenman yapıyorum. İyi bir karateci olmak istiyorum. Ülkemi ve bayrağımı dünyada temsil etmek istiyorum. Bunun için mücadele ediyorum. Hedefim ilerde İnşallah Olimpiyat şampiyonu olmaktır. Ama ilk önce önümdeki hedefleri tek tek aşmaktır.”dedi

Seçmeler sonunda dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Doç. Dr. Oktay: "Batılıların derdi mezhep savaşlarıdır"

Mardin Artuklu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı [...]

1 gün önce...

Katil zanlısının ifadesine ulaşıldı

Bitlis'te geçen gün şehit edilen ve Bakan Soylu'nu [...]

1 gün önce...

19 Yaşındaki Şefika’dan 10 gündür haber yok

Kızıltepe'de bakkala gidiyorum diye evden çıkan 19 [...]

1 gün önce...

"İkiyüzlü batı, Kürtleri hep dengeleyici bir unsur olarak kullanıyor"

İran’da 74 yıl önce kurulan Mehabad Kürd Cumhuriye [...]

1 gün önce...

İpekyolu’nda çelik rulo yüklü TIR devrildi: 2 yaralı

Nusaybin Kızıltepe Karayolu'nda (İpekyolu) üzerind [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN