Mardin'de Terör Operasyonu!

Mardin'de Terör Operasyonu!
30 Ekim 2020 Cuma Saat 11:08 0

Mardin'de Terör Örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon düzenlendi. Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda toplam 14 kişinin yakalandığı bildirildi.

Yakalanan şüphelilerin KCK sistemine bağlı olarak Mardin'de “Kent Meclisi ve Mahalle Meclislerinin" hayata geçirilerek, terör örgütünün ideolojisi doğrultusunda Demokratik Özerkliğin sözde inşası için alternatif yönetim modeli oluşturarak, PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edildiği açıklandı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "KCK sistemine bağlı olarak ilimizde “Kent Meclisi ve Mahalle Meclislerinin" hayata geçirilerek, terör örgütünün ideolojisi doğrultusunda Demokratik Özerkliğin sözde inşası için alternatif yönetim modeli oluşturarak, ilimizde PKK/KCK terör örgütü adına faaliyet yürüttükleri tespit edilen aralarında eski DTP Mazıdağı ve Nusaybin İlçe Belediye başkanlarının ve eski DBP Nusaybin İlçe Eş Başkanı şahıslarında olduğu; İlimiz ve İlçelerinde onüç (13), Diyarbakır ilinde  (1) şüpheli şahıs olmak üzere toplam (14) şahıs,  30/10/2020 günü eş zamanlı olarak yürütülen operosyonel faaliyet kapsamında Yakalanmış olup, şüpheli şahıslar hakkında gerekli yasal işlemler yapılmaktadır. İlimizde her türlü terör örgütü ile irtibatı/iltisakı olan şahıs/şahısların tespitine deşifre edilmesine yönelik ilgili birimlerimizle koordineli olarak gerekli çalışmalarımız ile diğer Asayiş, Huzur ve Güvenin sağlanması için çalışmalarımız kesintisiz sürdürülmektedir."
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Türkiye'nin gündemindeki taksici Nusaybinli çıktı

İstanbul'da taksisinde unutulan 300 bin Euro'yo sa [...]

1 gün önce...

Psikolojik danışmandan korona virüsle ilgili ezber bozan açıklama

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşam koçluğu ve psiko [...]

18 saat önce...

Tarihi cadde, sokak ve meydanlar sessizliğe büründü

Mardin'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücade [...]

1 gün önce...

STK Hareketi Mardin İl başkanlından İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Sivil Toplum Hareketi (STK) Mardin İl başkanı Serd [...]

1 gün önce...

Vali Demirtaş, Nusaybin Baraj Yolunun asfaltlanacağı müjdesini verdi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar