Mardin'de vaka sayısı artış gösterdi, güvenlik güçleri denetimleri sıkılaştırdı

Mardin'de korona virüs vaka sayısının artması ile birlikte güvenlik güçleri denetimlerini sıklaştırdı.

Korona virüs salgını sonrasında yeni normalleşme sürecine girilmesi ve sıcak havaların etkisiyle birlikte vatandaşlar parklar ve şehir merkezlerinde kalabalıklar oluşturmaya başladı.

Kurban Bayramı öncesi şehrin belirli noktalarında polis ve bekçiler korona virüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sıkılaştırdı. Polisi gören maskesiz vatandaşların kimisi maske takmaya çalıştı kimisi de maskesini çıkarttı.

Polis ekiplerince maske kuralına uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca ceza kesildi.Kurban Bayramı öncesi Mardin polisinin denetimlerine devam edeceği kaydedildi.

YORUMLAR

  • Polis ve bekçi arkadaşlar bizim bulunduğumuz yerlerede geldi, iki fotoğraflık poz verip gittiler, kimsenin bir şeyi denetlediği yok. Bu arkadaşlar görevlerini yerine getirmiyor, sadece yapmış gibi gösteriyorlar. Ben, sen maske taksak, görevliler işinin başında olsa Mardin vaka sayısının en çok arttığı yerlerden biri olmazdı. Hastalıktan korunmak kolay da, insanlara laf anlatmak, bu memur arkadaşlara iş ahlakını oturtmak en zoru. Saygılar

    Günaydın erken değilmiydi Kızıltepe halkının umrunda bile değil herkes maskesiz ve iç içe hastalıkların çoğu oradan kaynaklanıyor kızıltepeyi ve köylerini giriş ve çıkışlarını kapatın bakın nasıl düzeliyor

    Maske mesafe hijyen maskesiz olan vatandaşlara maske cezası uygulansın saygı duysunlar biraz çevrelerine

Yorum Ekle