Mardin'deki Elektrik Sorunu Çözülüyor

Mardin'deki Elektrik Sorunu Çözülüyor
03 Şubat 2015 Salı Saat 16:47 0

Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ve DEDAŞ yetkilileri, elektrik borçlarının ödenmesi konusunda uzlaşma sağlanamaması üzerine Valilik makamında bir araya geldi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk ve DEDAŞ yetkilileri, elektrik borçlarının ödenmesi konusunda uzlaşma sağlanamaması üzerine Valilik makamında bir araya geldiler.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) ve Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU Genel Müdürlüğü arasında elektrik borçlarının ödenmesi konusunda uzlaşma sağlanamaması üzerine Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) Genel Müdürlüğü yetkilileri Valilik makamında bir araya geldiler.

Görüşmede, Büyükşehir Belediyesi ve DEDAŞ arasındaki elektrik borçlarından dolayı içme suyu şebekelerinin elektriklerinin kesilerek kentin susuz bırakılmasının halk sağlığına ve kamu düzenine yönelik oluşturduğu tehdit vurgulandı.

İki kurum arasında uzlaşma sağlanıncaya kadar görüşmelere devam edilmesi ve halkın günlük sosyal ve ekonomik yaşamının kesintiye uğratılmaması konusunda DEDAŞ'tan maksimum hassasiyet beklentisi dile getirilirken Mardin Büyükşehir Belediyesi de borçların yapılandırılması ve düzenli ödenmesi için ortak çalışma yapılması hususunda mutabakata varıldı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cezaevinden 2 defa firar eden hükümlü yakalandı

Kızıltepe'de 10 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulun [...]

1 gün önce...

Jandarma ikna etti, teslim oldu!

Mardin'de 2014 yılında terör örgütü PKK'ya katılan [...]

1 gün önce...

Umut Kervanı'ndan 105 muhtaç aileye yardım eli

Mardin Umut Kervanı yardım çalışmaları kapsamında [...]

1 gün önce...

Hayat Tamircisi Ekranlara Merhaba Diyor!

Mardin Derikli Hasan Kızıl, yepyeni bir projeyle e [...]

1 gün önce...

Hükümlü koğuşu spor salonuna çevrildi

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve GAP Bölge Kalkın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN