Mardin'den 12 tır yardım yola çıktı

Mardin'den 12 tır yardım yola  çıktı
06 Şubat 2020 Perşembe Saat 00:12 0

Mardin Valiliği, İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Mardin Şubesi iş birliğinde hazırlanan ve içerisinde un, gıda malzemesi, barınma malzemesi, kıyafet ve ayakkabı gibi temel yaşam malzemeleri taşıyan 12 tır, düzenlenen törenle Suriye ve Elazığ'a uğurlandı.

Türkiye genelinde Suriye ve depremzedelere yönelik sürdürülen yardım kampanyasına bir destek de Mardin'den geldi.

“Yükümüz Kardeşlik” diyerek yola çıkan Mardin Valiliği, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Mardin Şubesi, hayırseverlerin desteği ile kısa sürede un, gıda malzemesi, barınma malzemesi, kıyafet ve ayakkabı gibi temel yaşam malzemelerinin yer aldığı 12 tır yardım hazırladı.

Yardım tırlarının Elazığ, Malatya depremzedelerine ve İdlib´deki muhtaçlara gönderilmesi amacıyla bir tören düzenlendi.

Uğurlama töreninde konuşan Vali Mustafa Yaman, Mardin´in, gerek deprem bölgesine gerekse İdlib´deki muhtaçlara nakdi ve ayni yardım konusunda üzerine düşen görevi yaptığını dikkat çekerek, “Elazığ ve Malatya´da depremzedeler için daha önce parasal yardımlarımızı ulaştırdık, ayni yardımlarımızı da gönderiyoruz. Mardinli hayırsever vatandaşlarımız, Valiliğimiz, Büyükşehir belediyemiz, Organize Sanayi Bölgesi ve İl Müftülüğünce bir araya getirilen gıda ve yardım malzemesi 12 Tır ile hem deprem bölgesindeki kardeşlerimize hem de İdlib´deki muhtaçlara gönderildi.”dedi.

İl Müftüsü İsmail Çiçek de Mardin'den Suriye’nin İdlip şehrine gönderilen yardımlarla bir gönül köprüsü kurulduğunu söyledi.

Mardinli hayırseverlerle birlikte ‘Yolun İyilik Olsun’ yardım kampanyasına güçlü bir destek verdiklerini belirten Çiçek, "Yine Ensâr oldu Mardin. Elazığ’da depremle imtihan olan, İdlip’de savaş mağduru kalan, Suriye’de mazlum durumda bulunan kardeşleriyle paylaşmak bilinciyle, Camilerde toplanan nakdî yardımın ardından Büyükşehir Belediyesi, İlçe Müftülükleri ve OSB ortak çalışmasıyla 12 tır yola koyuldu. Hayrı taşıyan bu duyguyu yaşayan ve yaşatan tüm kardeşlerimize gönülden duacıyız."dedi.

Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ise veren el noktasında Mardin´in üzerine düşen görevi yerine getirdiğini hatırlatarak, valilik, belediye ve sanayicilerin mazlum bir coğrafyaya yaptıkları yardımın anlamlı olduğunu söyledi.

İl Müftüsü Çiçek tarafından yapılan duanın ardından 12 tırlık yardım konvoyu, Suriye’ye doğru yola çıktı.

Uğurlama törenine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, İl Müftüsü İsmail Çiçek,kurum müdürleri, ilçe müftüleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, işadamları, din görevlileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

1 gün önce...

Yine Çin yine yeni bir salgın!

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı Çin'de şimdi de ' [...]

1 gün önce...

Kızıltepe'ye 24 derslikli okul, 3 bin kişilik cami yaptırıyor

Mardinli İşadamı Kenan Kösen tarafından yaptırılan [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN