Mardin’den Giresun’a taziye ziyareti

Mardin’den Giresun’a taziye ziyareti
18 Eylül 2020 Cuma Saat 19:21 0

Mardin’den gelen muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan bir heyet, Giresun’da sel faciası sonrası hayatlarını kaybeden ailelere taziye ziyaretinde bulundular.

Mardin Muhtarlar Derneği (MMD) Başkanı İsa Dal ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter Giresun’da yaşanan sel felaketi sonrası gördükleri manzara karşısında çok etkilendiklerini belirterek, yaşanan mağduriyetin çok büyük olduğunu ifade ettiler.

Acılar ortak, gözyaşları aynı…

Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve şehit olan askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilediklerini ifade ederek, “Acılar ortak, gözyaşları aynıdır. Ziyaretlerimizle birlikte bütün Mardin halkının taziyelerini de ilettik. Bu çok anlamlı ve değerli girişime destek veren başta Mardin valimiz Mahmut Demirtaş ve Artuklu Belediye başkanımız Abdülkadir Tutaşı olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizleri Giresun’da ağırlayan Giresun Muhtarlar Derneği başkanımız Ertuğrul Oksal ve bütün çalışma arkadaşlarına da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bakan Soylu’ya teşekkür…

İsa Dal, Kardeşlik ve gönül köprüsü projeleri kapsamında Giresun ve Trabzon’a çeşitli ziyaretlerde bulunduklarını da dile getirerek şöyle devam etti:

“Gecesini gündüzüne katarak hem terörle mücadele konusunda hem de kardeşlik projelerinin sürdürülmesinde çok büyük emekleri olan Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ da ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Biz kendisinden razıyız. Mardinli muhtarlar olarak kapısını, gönlünü daima bizlere açmış, her zaman ciddiye almıştır.”

Zorluoğlu’nu Mardin’e bekliyoruz…

Bir teşekkürde Trabzon’da kendilerini ağırlayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na eden Dal, “Sayın başkanımızı en kısa zamanda Mardin’e bekliyoruz. Kendilerini ağırlamaktan onur duyarız’ dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe’de inşaatı tamamlanan 7 okul eğitim-öğretime açıldı

Mardin’in Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet [...]

1 gün önce...

“Ceviz Ağacı” Filmi bu akşam Mardin'de izleyicisi ile buluşuyor

Faysal Soysal’ın yazıp-yönettiği “Ceviz Ağacı” fil [...]

21 saat önce...

Mardin’de Terör Operasyonu: 6 gözaltı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 2015-2016 yılları ara [...]

1 gün önce...

2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak tesiste üretim başladı

Savur ilçesinde faaliyete giren konfeksiyon fabrik [...]

1 gün önce...

Şehrin en işlek caddesinde sigara içmek yasaklandı

Elazığ'da yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsam [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN