Mardin'den yeni bir Marka Doğuyor: Mila Cafe

Mardin'den yeni bir Marka Doğuyor: Mila Cafe
27 Eylül 2018 Perşembe Saat 20:15 0

Nezih ve kaliteli ortamıyla, farklı konsepti ve birbirinden ilginç lezzetleriyle şimdiden bir marka haline gelen Mila Cafe, şubeleşme yoluna giderek ulusal bir marka haline gelmeyi hedefliyor.

En hızlı yükselen gıda trendlerinden biri kahve. Gerek kahveci dükkanı sayısı gerekse markalı kahve çeşidi hem Mardin'de hem de Türkiye'de hızla artıyor. Mardin'de özellikle gençlerin zaman geçirecekleri nezih mekanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Mardin ve Kızıltepe'de iki ayrı şube olarak hizmet veren Mila Cafe, Mardin'e ait yöresel tatlarla kahvaltınızı yaparken; aynı zamanda keyifle gün boyu zaman geçireceğiniz modern ile klasik çizgilerin buluştuğu bir iç mimarinin verdiği rahatlığı yaşatıyor.

Cafe'nin Genel Müdürü Altar Yıldırır, Cafe sahipleri Mardinli işadamları Ali ve Hamdullah Özmen uzun süre titizlikle yürüttükleri çalışmalardan sonra, ismi ve mimari dizaynı tamamen yerli olan Mila Cafe'da gazetecilerle bir araya geldi.

Mila Cafe'yi ulusal düzeyde bir marka olarak planladıklarını ve aylarca süren çalışmaların ardından isim hakkı dahil kurumsal kimliğini de oluşturduklarını anlatan Cafe'nin Genel Müdürü Altar Yıldırır, amaçlarının Mardin merkezli bir marka daha oluşturmak olduğunu belirterek hedeflerinin Mila Cafe olarak ülke çapında şubeleşmek olduğunu kaydetti. Daha şimdiden bir çok ilden teklif almaya başladıklarını dikkat çeken Yıldırır, "Karar verirken seçici davranmayı, Mardin ile bütünleşerek yayılmayı hedefliyoruz. Mardin ve Kızıltepe'deki merkezlerimiz daha ilk günlerde gençlerin uğrak ve en çok uğranan mekanı oldu. Küçük adımlarla ince ayrıntıları dahi baz alarak yola devam ediyoruz. İleriye dönük kurumsal kimliğimizle gelen talepler doğrultusunda 2022 yılına kadar ülke genelinde 50 şube açacağız. Zaman ne gösterir bilinmez belki 150 şube nasip eder belki 30 şube. Ama biz sağlam adımlarla işimizi iyi yaparak emin adımlarla gitmek istiyoruz ve markamıza güveniyoruz. Yani kafe sektörüne yeni bir hizmet anlayışı, yeni bir soluk, farklı bir zihniyet getirmek istiyoruz. Tatlı, pasta ve organik kahvaltı çeşitlerimizle Mardin'den ülkenin her tarafına eşsiz tatlar sunmak istiyoruz"dedi.

Mila Cafe ile fast foodu birleştirerek tamamı organik ürünlerden oluşan kahvaltı ile ildeki tek cafe resturant olarak hizmet verdiğini söyleyen Yıldırır, müşterilerine kaliteli hizmet anlayışıyla eşi benzeri olmayan pasta çeşitleri ve dünyanın çeşitli tatlı tatlarını sunduklarını dikkat çekti.

Mila Cafe'nin kuruluş aşamasında şefleri ile birlikte ciddi bir Ar-Ge çalışmaları yaptıklarını anlatan Yıldırır, alanlarında oldukça iddialı olduklarına vurgu yaptı.

Bünyelerinde 75 kişinin istihdam edildiğine işaret eden Yıldırır, Mila Cafe olarak bünyesinde unlu mamullerden sonra kahvaltı grubunda da iddialı olduklarını sözlerine ekledi.


ULUSAL BİR MARKA HALİNE GELECEK

Hizmet girdikleri günden beri yoğun bir teveccüh ile karşılandıklarını anlatan Yıldırır şunları söyledi:

“Bu başarımızı ekibimle uyum içinde çalışarak gerek yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda hem markamıza hem konseptimize uygun cafe sektörüne farklı bir imaj getirerek markamızı oluşturduk. Kurulumunu gerçekleştirdiğimiz markamızın iki ana şubesinin yanında ilerleyen dönemlerde farklı mecra ve lokasyonlarla da girişimlerimiz olacaktır. Hedeflerimiz arasında Mardin'de doğmuş, zamanla da ulusal bir marka olmayı planlıyoruz. Bünyemizde çalışmakta olan personelimizin kariyer planlama süreçlerinde gerek eğitim gerekse gelişimine önem vererek ilerliyoruz. Başarılarımızı ve gücümüzü tamamıyla kendi bünyemizde bulunan yeniliklere açık çalışanlarımıza ve onların ekip ruhu ile başarılı azmine borçluyuz. Hedef ve hayallerimizi firmamızın gücünden alıyoruz.”

Her ürünlerinde markalarını farklılaştıran özelliklerinin olduğunu söyleyen Yıldırır, damağınızda ayrı bir tat bırakacak tatlı ve pastalarının özenle kendi imalatlarında üretildiğini, günü birlik sürede tüketildiğini ve bu nedenle de tatlarının çok lezzetli olduğunu ifade etti. Mila Cafede müşterilerin hoşuna gidebilecek bir diğer farklılığın kahvaltı seçenekleri ve yiyecek mönüsünün çeşitliliği. Cafede ayrıca işletmede çayın yanı sıra soğuk içecekler de yer alıyor.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Elektriği kesilen çiftçiler, yolu trafiğe kapattı

Mardin’de elektriği kesilen çiftçiler, Kızıltepe-C [...]

12 saat önce...

Kızıltepe'nin sevilen simasi hayatını kaybetti

Kızıltepe'nin sevilen simalarından ve 40 yıldır bö [...]

1 gün önce...

Nusaybin'in Yeni Kaymakamı Emrullah Temizkan kimdir?

Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararna [...]

1 gün önce...

Kaymakamlar Kararnamesi Resmi Gazete'de

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazet [...]

1 gün önce...

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Mülki İdare Amirleri At [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN