Mardin'e Layık Spor Merkezi Törenle Açıldı

Mardin'e Layık Spor Merkezi Törenle Açıldı
28 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 20:45 3

Mardin'in en donanımlı spor salonu, çeşitli spor gösterileri ve görsel showlar eşliğinde düzenlenen bir törenle hizmete açıldı. Form Spor Merkezi adıyla kurulan yeni tesisin açılışına Mardin Vali Yardımcıları Şenol Koca ile Selim Palamut da katıldı..

Kızıltepeli Girişimci İşadamı Veysi Kurt tarafından Mardinlilerin hizmetine sunulan Form Spor Merkezinin Spor Eğitmeni olan ve çeşitli müsabakalarda kupa ve madalyaları bulunan başarılı Boksör, antrenör ve beden eğitimi öğretmeni olan R. Murat Aslankol yaptığı, Form Fıtness Center’in Açılış Törenine Vali Yardımcıları Şenol Koca, Selim Palamut, Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Murtaza Varlık, kurum amirleri, il-ilçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri ve çok sayıda davetli katılırken, davete katılamayan Mardin milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey ise telgraf ile kutlamada bulundu, açılıştan önce genç sporcuların gösterileri izleyiciler tarafından büyük bir heyecan içinde izlendi, gösteri grubu yaptıkları birbirinden ilginç spor ve akrobasi hareketleri davetlilerden büyük alkış aldı.

Mardin Yenişehir de gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Spor merkezinin sahibi İşadamı Veysi Kurt,  uzun süredir planladıkları bu projeyi hayata geçirdikleri ve kente böyle bir tesis kazandırdıkları için büyük mutluluk duyduklarını belirtti. İnsan sağlığının düzenli ve istikrarlı spora endeksli olduğunu ifade eden Kurt, “ Mardin’imize ihtiyaç duyulan böyle bir spor tesisi sunmaktan dolayı çok mutluyuz. Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam her bireyin hakkıdır. Biz de elimizden geldiğince kurduğumuz bu tesisle vatandaşlarımıza bu imkânı sunmak istiyoruz. Sağlıklı bir yaşam için sporun gerekliliğini biliyoruz ve biz de uzman kadromuz ve profesyonel cihazlarımızla sağlıklı bir nesil yaratmak için katkıda bulunmak istiyoruz. Bu Mardin'de ilk kurduğumuz tesis olmadığı gibi son tesiste olmayacaktır. Kendi insanımızdan kazandıklarımızı, yine kendi insanlarımızın hem sağlığı, hem sıhhati ve hem de istihdamına yönelik yatırımlarda somutlaştıracağız. Bu tesisin kuruluşu sürecinde yanımızda olan ve bizden moral desteğini esirgemeyerek yardımcı olan bütün dostlarımıza da ayrıca bu nezih topluluk önünde teşekkür etmeyi de bir borç biliyorum" diye konuştu.

Gösteri ve açış konuşmasının ardından Form Spor Merkezi'nin açılışı yapıldı, tam donanımlı her branşa ait alet ve malzemelerin yer aldığı salonu gezen konuklara spor merkezinin hocası R. Murat Aslankol tarafından merkez ve aletler hakkında ne amaçla kullanıldığı ve nasıl çalıştıkları hakkında bilgi verip konuklara spor merkezinde bulunan cihazlar tanıtıldı. Bayanlara ve erkeklere özel ayrı bölümlerde hizmet veren Form Spor merkezinde çok fonksiyonlu cihazları ve uzman kadrosuyla kentin spor sağlığına ciddi katkılar sunmayı hedefliyor. Spor merkezinde yaklaşık 30 kas grubunu çalıştırabilecek değişik aletler bulunuyor. Plates ve step derslerinin de verildiği spor merkezinde hoş vakit geçirmek isteyenler için ayrıca masa tenisi, langırt da bulunmakta, tam profesyonel koşu bantları ve bisikletleri ile sporseverlere rahat bir ortamda spor yapma imkânının yanı sıra  duş, cafe ve dinlenme salonu da bulunmakta.

Kadir ÜründüYORUMLAR :::

 1. mesut
  30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 10:48 CEVAPLA
  veysi bey gibi işadamlarımızın çogalmasını ve memlekete hayırlı hizmetler yapmasını dilerim.tesis çok güzel olmuş inş kızıltepede devamı gelir ve kızıltepespor'ada bir el atarsınız veysi bey.
 2. A.Hekim Çelebi
  29 Mayıs 2011 Pazar Saat 23:46 CEVAPLA
  işadamlarının bir görevide yatırımlarla insanlara istihdam atnımaktır. Biraz parası olan her işadamının ilk yaptığı şey malesef bir siyasi partiden aday olmak oluyor. Bunu bırakmak gerekiyor. Öncelikle hayır kazandıracak işler ardından da halkın sosyal ve kültürel gelişimini sağlayacak böylesi işletmelerin açılması yararlı olacaktır. İşadamı Veysi beyi bende kutluyorum
 3. Selim
  29 Mayıs 2011 Pazar Saat 15:53 CEVAPLA
  işadamı veysi kurtu bu hizmetinden dolayı kutluyorum. İnşallah bir spor salonunu da kızıltepe'de açar.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HÜDA PAR: Köylülerin su ve elektrik sorunu çözüme kavuşmalı!

Kızıltepe ve Derik ilçelerine bağlı 40’ı aşkın kır [...]

1 gün önce...

Hayaldi gerçek oldu! Tayvan'a satışlar başladı

Derik ilçesinde, üretilen ve 2019'da İngiltere'de [...]

1 gün önce...

İtfaiyeciler bu kez, düşen kan bağışına koştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanl [...]

1 gün önce...

Valilikten Toplu Mezar Açıklaması

Mardin Valiliği toplu mezar iddiaları üzerine bir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN