Mardin'in beyaz gelinliği büyüledi

Mardin'in beyaz gelinliği büyüledi
16 Aralık 2016 Cuma Saat 18:01 4

Türkiye'nin inanç ve kültür turizmi ile ünlü önemli turizm merkezlerinden Mardin’de etkili olan kar yağışı tarihi kenti farklı bir güzelliğe bürüdü. Dron'la tarihi kent üzerinden çekilen görüntülerde adeta beyaz gelinlik giyen Mardin'in görüntüsü kendine hayran bıraktırdı.

Mardin'i etkisi altına alan kar yağışı zaman zaman hayatı olumuz etkilerken, kentteki tarihi cami, kilise, manastır ve medreseler beyaza bürünerek ayrı güzellik kazandı.
İki yıl öncesine kadar yılda bir milyona yakın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Türkiye'nin kültür, inanç ve tarih merkezi Mardin'de, bir süreden beri etkili olan kar yağışı ile birlikte görülmeye değer ilginç manzaralar oluştu.
Rakımı yüksek bölgelerde 20 santimetreye ulaşan kar kalınlığı ile Mardin'de yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği Mardin Müzesi, Postahane binası, Şehidiye Camisi, Kasımiye Medresesi Kırıklar Kilisesi, Deyrul-Zafaran Manastırı Latifiye Camisi gibi gezi alanları beyaza bürünürken, tarihi evler de adeta kardan gelinlik giydi. Kar yağışı cami ve kilise gibi tarihi mekânlarda görülmeye değer bir manzara oluştururken, bölgeyi ziyarete gelen fotoğraf tutkunları da beyaza bürünen tarihi kenti fotoğraf karelerine yansıttı.
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ile yüksek rakımlı yerlerde 45 santimetre olarak ölçüldü, gece saatlerinde en düşük hava sıcaklığı ise -6 derece olarak kayda ölçüldü.
Kentte zaman zaman ulaşımda aksamalar görülürken kayganlaşan yolda hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Kar yağışından sonra Büyükşehir belediyesi ve karayolları ekipleri yol açma ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.YORUMLAR :::

 1. PKK'ya drone kullanma aklını kim verdi?
  18 Aralık 2016 Pazar Saat 14:23 CEVAPLA
  Drone deyip geçmeyin.
  Mardin Nusaybin’de terör örgütü PKK tarafından kullanılmaya başlanan, uzaktan kontrolle görüntü kaydeden hava aracı droneların asker ve polisi taciz ettiği ortaya çıktı.
  20 Ocak 2016 Çarşamba 06:29
  SÜLEYMAN YAŞAR / ANKARA - Güvenlik güçlerinin, teröristlere düzenledikleri operasyonlar sırasında uçurulan dronelar, operasyon hakkında örgüte bilgi sağlıyor. ABD’li askerlerin de kullandığı droneların, PKK’lılar tarafından da operasyonel olarak kullanılması dikkat çekerken, örgüte bu aklın kim tarafından verildiği merak ediliyor. Canlı görüntü aktarımı da yapabilen insansız hava araçları başta ABD olmak üzere birçok ülkenin emniyet güçleri tarafından aktif bir şekilde kullanılıyor. TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, dronelara karşı tedbir alınması gerektiğini söyledi. AK Parti Eski Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ise, “Droneleri elde etmek çok kolay ama Türkiye Cumhuriyeti teröriste pabuç bırakmayacak kadar büyük bir devlet” ifadelerini kullandı.

  Kaynak: Yeni Akit Gazetesi
 2. Bilelim anlatalım
  18 Aralık 2016 Pazar Saat 14:17 CEVAPLA
  Millitet Gazetesi haberi.
  İstihbarat birimleri, eylemlerini yoğunlaştıran terör örgütü PKK’nın önümüzdeki dönemde drone’ları kullanarak eylem yapmayı hedeflediğini tespit etti. Bu amaçla çok sayıda drone’un bomba yüklenmek için örgüt kamplarına gönderildiği belirlendi.
 3. VALİLİK DRONE ÇEKİMİ YASAĞI
  18 Aralık 2016 Pazar Saat 13:42 CEVAPLA
  T.C.
  MARDİN VALİLİĞİ
  İl Yazı İşleri Müdürlüğü


  MARDİN İLİ GENELİNDE SİVİL İNSANSIZ HAVA ARAÇLARININ (İHA veya DRONE) KULLANIMI HAKKINDAKİ KARAR  Karar Tarihi : 08/08/2016

  Karar Sayısı : 2016/01

  http://www.mardin.gov.tr/insansiz-hava-araclarinin-iha-veya-drone-kullanimi-hakkindaki-karar
 4. İZİNLİ BİR ÇEKİM Mİ?
  16 Aralık 2016 Cuma Saat 18:17 CEVAPLA
  Mardin muhteşem güzellikte bir şehir. Mardin Life, izinsiz ve sigortasız drone gibi insansız hava araçlarıyla çekim yapmak suç. 3 yıl hapis cezası var. Çekimlerden ticari bir kazanç sağlanırsa ayrıca suç. Devlet ve ülke güvenliği açısından, özellikle sınır ve çatışma bölgelerinde konu daha da hassaslaşıyor.Yani eğer bu çekim izinsiz yapıldıysa ve birileri Mardin'in güzelliğinden ticari kazanç da sağlıyorsa vay haline. Bu çekimin izini ve dronun sigortası var mı? İzin varsa ne zaman, hangi kurumdan, kim tarafından alınmış?

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhuriyetin 97. Yıl Dönümü Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kaps [...]

1 gün önce...

Mardin esnafından örnek davranış

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde evleri yangında küle [...]

1 gün önce...

Midyatlı kadınlardan muhtaç ailelere yardım

Midyat Girişimci Kadınlar Derneği (MİGKAD) Başkanı [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü Nusa [...]

1 gün önce...

Mevlid Kandili dua ve salâvatlarla idrak edildi

​Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN