Mardinli Annelerden Evlat nöbeti tutan annelere destek

Mardinli kadınlar, dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini sürdüren annelere destek verdiklerini açıkladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak 3 Eylül'de partinin il başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Mardin'de ellerinde Türk bayrakları ile 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı'nda bir araya gelen kadınlar terör örgütünü lanetledi.

Mardin’de bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri, dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemini sürdüren annelere destek verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında bir araya gelen kadınlar adına açıklama yapan Mukaddes Emen, PKK’ye tepki gösterdi, Diyarbakır’daki anneler destek verdi. Emen, Diyarbakır’daki annelerin direnişlerinin tarihte saygı ile anılacağını ifade etti.

Ülkenin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışan PKK’ye ve siyasi uzantılarına karşı yıllardır topyekûn mücadele içerisinde olduklarını kaydeden Emen, şunları söyledi:

“Evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı. Bu mücadelemize bir mihenk taşını da dağa kaçırılan evladını geri almak için teröre yeter diyen Hacire annemiz ekledi. Gördük ki; yanan bir anne yüreği tüm acılara, gözyaşına ve gencecik fidanların ölümüne son verebilir. Bu duruş ve cesaret, terör örgütünün ağına düşmüş her evlada ve annesine umut oldu. 3 Eylül’den bu yana tam 23 gündür Diyarbakır’da yeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sessiz çığlık, dünya üzerindeki terörün tümüne ‘Dur!’ diye haykıran güçlü bir sese dönüştü.”

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle