Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi

Mardinli Doktordan Korona’ya Özel Tedavi Yöntemi
30 Mart 2020 Pazartesi Saat 23:10 2

Korona'ya karşı, Ozonterapi yöntemi sayesinde bağışıklıkları güçlendirilen kişilerin, hastalıklara karşı dirençli olmaları sağlanıyor.

İstanbul’da özel bir klinikte 'koronavirüs' ve 'grip' gibi bulaşıcı hastalıklara karşı vücut direncini artırıcı ozon terapi yöntemi uygulayan Mardinli hemşehrimiz Dr. Lokman Kılıç, terapi ile steril vakumlu cam şişeye alınan kişinin kanı, kapalı sistem içinde el değmeden ozonlanarak aynı damardan geri veriliyor.

15 dakika süren uygulama ile bağışıklıkları güçlendirilen kişilerin, hastalıklara karşı dirençli olmaları sağlanıyor.

Ozon Terapi Uzmanı Dr. Lokman Kılıç, bağışıklık sistemini güçlendiren ozon terapinin tüm dünyayı etkisi altına alan 'koronavirüs' başta olmak üzere grip gibi bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde çok önemli bir rolü olduğunu söyledi.

KORONA'YA OZON'LA SAVAŞ AÇTI

"Ozon tedavisi akciğerin kapasitesini yükselttiği için Koronaya ozon tedavisiyle savaş açın”diyen Dr. Kılıç, genel sağlığını güçlendirmek ve hastalıklardan uzak kalmak için ozon tedavisinin önemli olduğunu dikkat çekti.

Ozon tedavisinin hem Çin'deki hastanelerde, hem de Avrupa’daki hastanelerde korona virüs enfeksiyonu teşhisi konulan hastalara uygulandığını ifade eden Dr. Lokman Kılıç, Sağlık Bakanı Fahreddin Koca’ya Bilim Kuruluna ozan terapist, nuraltepist ve bitkisel tedavi üzerinde ihtisas yapan uzman doktorların da alınmasını tavsiye etti.

EN AĞIR HASTALARA BİLE UYGULANABİLİR

Ozon tedavisinin daha hastalık bulaşmadan bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için de önemli olduğunu anlatan Kılıç, “Hastalıkların birden 4’e kadar evreleri var. Bu tedavi yöntemi en ağır olanı 4. evresine kadar kullanılabilen kullanıldığında hiçbir zararı yan etkisi olmayan yöntemdir. Ozon tedavisin hamileliğin ilk üç ayında çok önermiyoruz. Onun dışında bir yaşla 100 yaş arası yanın en üst yaşlımıza kadar uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Doğru yapıldığında ve doğru dozda tabi bunu hekim karar vermesi lazım; kesinlikle yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Yüzyıldan beri dünyanın birçok ülkesinde kullanılan ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, kan ve dokuların daha çok oksijenlenmesini sağlayarak hastaya kendisini zinde hissettiriyor. Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra, kronik yorgunluk sendromu, romatizmal hastalık ve fibromiyalji, dolaşım bozukluk giderilmesi, bakteriyel, virüs, mantar enfeksiyonları tedavisi antimikrobiyeldir, bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması, astım ve alerjiler, zayıflama ve haşimato, diyabet ve insülin direncinin azaltılması, depresyon, kas hastalıkları ve eklem ağrıları gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılıyor” dedi.

'BAĞIŞIKLIK ÖNEMLİ'

'Koronavirüs' ve 'grip' gibi bulaşıcı salgınlardan korunmanın ilk kuralının bağışıklığı kuvvetlendirmek olduğunu söyleyen Dr.Kılıç, "Düzenli beslenme, sıvı alımının artırılması, mümkün olduğunca toplu yaşam alanlarından uzak durmak gibi birçok önlem alınsa da bu önlemler yeterli olmayabiliyor. Özellikle çocuklar, yaşlılar, kronik hastalığı olanlar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar için salgın hastalıklar şiddetli semptomlara neden olabiliyor. Salgınlardan korunmak için bağışıklığı güçlendirmek çok önemli. Bu noktada ozon tedavisi ile oldukça güzel sonuçlar alıyoruz. Ozon tedavisi, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirici ve mikrop öldürücü etkileri ile kişinin hastalığa yakalanmasını engelliyor. Tedavi farklı şekillerde uygulanabilirken ozona ait steril vakumlu cam şişeye kişinin kanı alınıp kapalı sistem içinde el değmeden ozonlanıp aynı damardan geri verilmesiyle yapılan bir tedavi. Aynı zamanda ozon vücuda sauna yöntemi ile de verilebiliyor. Bu işlemler bağışıklığı güçlendirip virüse karşı direnç sağlıyor” dedi.

Bu virüsü engelleyen tek şeyin kontağın kesilmesini gerektiğini hatırlatan Kılıç, “Onun için bakanımız ısrarla evinizde oturun diyor. En iyi tedavi birbirimizle kontak kurmamaktır. Ondan sonra eğer bulaşmışsa ve bağışıklık sistemiz güçlüyse bunu rahatlıkla atlatırız.”diye konuştu.YORUMLAR :::

  1. serkangüneş
    30 Mart 2020 Pazartesi Saat 23:16 CEVAPLA
    tebrik ediyorum gurur duydum

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Tabiat parkındaki Şelale'de koronavirüs sessizliği

Derik ilçesinde bulunan, 'Türkiye'nin 223'üncü tab [...]

1 gün önce...

8 arabası var 1000 liralık yardımın peşinden koşturuyor

İstanbul'da bir kişi koronavirüs pandemisi nedeniy [...]

1 gün önce...

Ne bayramı, ne yasağı dinlediler: Silahlı kavgada 2 ölü, 3 yaralı

2 aile arasında hayvan otlatma yüzünden çıktığı be [...]

1 gün önce...

Tüm memurları ilgilendiriyor! Tarih belli oldu, yazılar hazırlandı

Kamu kurum ve kuruluşları personeli için normalleş [...]

1 gün önce...

Salgından tüm ülkelere ağır fatura!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne (OECD) gö [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN