Mardinli Gazeteciler Kutsal topraklarda

Mardinli Gazeteciler Kutsal topraklarda
21 Mart 2011 Pazartesi Saat 15:10 10

Mardin’de aktif olarak görev yapan yerel ve ulusal basın ve ajansların temsilcilerinden oluşan gazeteci grubu umre ibadetlerini yapmak üzere kutsal topraklara gitti.

Mardin’de aktif olarak görev yapan yerel ve ulusal basın ve ajansların temsilcilerinden oluşan gazeteci grubu umre ibadetlerini yapmak üzere kutsal topraklara gitti. Gazeteci grubunun kutsal topraklara yaptığı yolculuk iki hafta sürecek.

Suudi Hava yollarına ait uçakla Adana’dan Cidde’ye giden gazeteciler burada özel bir araçla Mekke’de kalacakları otele gittiler. Ziyaret Mardin Birey Tur firmasının organizesinde yapılıyor.

Mekke’ye giriş esnasında duygusal anlar yaşandı

Mekke’ye giriş esnasında grupta ilk defa kutsal topraklara gelen gazeteci ve yakınlarının oldukça duygusal anlar yaşadığı görüldü. Mekke’ye girer girmez yaşadıkları manevi havanın kendilerini etkilediğini ifade eden gazeteci ve aileleri otele yerleştikten sonra Allah’ın evi Kabe’ye ilk ziyareti gerçekleştirmek ve ilk umre ibadetlerini yerine getirmek üzere Mescidi Haram’a geçtiler. 

Umre ziyaretine Doğan Haber Ajansı muhabiri Nezir Güneş, Cihan Haber Ajansı muhabiri Şeyhmus Edis, TRT ve Sabah Gazetesi muhabiri Ekrem Arslan, Habertürk ve Akşam Gazetesi muhabiri Kadir Üründü, İletişim Gazetesi sahibi Rıdvan Fidan, Mardin Life Yazarı ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Bağış, Mardin Life Yazarı Lütfü Günlüoğlu ve Hıdır Çomaktekin aileleriyle birlikte katıldılar.

İbadetlerin yanı sıra tarihi ve kutsal yerler de ziyaret edilecek

Umre seyahati esnasında 11 gün Mekke’de, 4 gün de Medine’de kalacak olan gazeteciler umre ibadetlerinin yanı sıra Mekke ve Medine’de bulunan tarihi ve kutsal ziyaret yerleri de ziyaret edecekler.  

Kutsal topraklara bir yolculuk yapma fikrinin bir arkadaş sohbeti ortamında ortaya çıktığını ifade eden Doğan Haber Ajansı muhabiri Nezir Güneş, bu ziyaretin hem manevi hayatlarına katkılar sunacağını hem de gazetecilerin arasında samimi bir paylaşım ve dostluk ortamı oluşturacağının altını çizdi. 

Memlekette siyaset arenasının öylesine yoğun olduğu bir dönemde biz gazetecilerin yoğun gündem ve hareketlilik yerine kutsal topraklara bir ziyareti seçmiş olmalarının oldukça anlamlı olduğunu söyleyen Habertürk ve Akşam Gazetesi muhabiri Kadir Üründü, bu ziyaretin gerçekleşmesine vesile olan ve ziyarete katılan bütün gazeteci arkadaşlarına teşekkür etti.  


KAYNAK: Nasrettin GüneşYORUMLAR :::

 1. ABDURRAHİM AKDAĞ
  23 Mart 2011 Çarşamba Saat 00:40 CEVAPLA
  AZİZ KARDEŞLERİM. Resulüllah şöyle buyurmuştur:" Kim Allah için hacc eder, kötü söz söylemez ise annesinden doğduğu gün gibi günahlardan arınmış olarak döner."
  Dönüşünüz, yükten arınmış olarak olsun. Beyninize, gönlüze format atın. Ey Allahın ve Resulünün misafirleri sevinin. Meleklerle birlikte, eshabi kiramın toprağında/iklimindesiniz.
  İbrahim rolü, hacerin koşuşturması, arafatın arınması sizin olsun.Hira, Sevr, cemarat, sefa merve, kabe, zemzem, hicri İsmail... sizindir. Resulüme selam, sizlere selam olsun.
 2. mardin
  22 Mart 2011 Salı Saat 21:24 CEVAPLA
  ... yeni bir sayfa açın tüm başarılı insanları kurumları gerekli basın desteği verin başrılı insanları ziyaret edin helallık isteğin allah tövbenizi kabul eder herkese kutsal mekanda ibadet etmeyi gerçek bir tövbe yapmayı nasip etsin...
 3. Fethullah demir
  22 Mart 2011 Salı Saat 17:41 CEVAPLA
  Şu anda hem fiziksel hemde ruhsal olarak yüce ALLAH'a ve yüce ALLAH'ın sevdiği mekanlara yakın olan sevgili dostlar.İnanın resminizi görürken sizin yanınızda sizin yerinizde olmayı çok isterdim.Bulunduğumuz yerlerdeki kaygıların çekişmelerin hırsların ne kadar boş olduğunu hemen hisettim.Kısa sürelide olsa manevi olarak hafiflediğimi hissettim.Yüce ALLAH ziyaretinizi kabul etsin.Bizede Dua edersiniz inşallah dua ile
 4. Doç.Dr.Hasan AKAN
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 23:19 CEVAPLA
  Aziz Dostlar,

  Hepinizi tanımış olmak, çaylarınızı içmiş olmak ve çok daha önemlisi ebedi dostluklara uzanacak gönül dostluklarını kurmuş olmak beni ziyadeesiyle mutlu kılmış ve hatta halk deyimi ile "derecesiz memnun etmiştir"..

  Sizler gibi değerli üstadları MARDİN'de tek tek ziyaret etmiş olmanın da ayrıca manevi hazzını yaşıyorum.

  O kutsal topraklara olan yolculuğunuzu tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve dualarınızı bekliyoruz.. Rabbim kabul etsin ziyaretlerinizi.. selam ve duayla...
 5. ahmet aydın
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 23:18 CEVAPLA
  kutsal topraklara gidenler her şeyi geriye bırakır gazetecilerimiz gider ayak fotolanmış , haber yapılmış ve köşe yazısı dahi yazılmış! helal size
 6. Ferit AKDAĞ
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 22:16 CEVAPLA
  DEĞERLİ ABİLERİM RABBİM UMRENİZİN DOLU DOLU GEÇMESİNİ NASİP ETSİN. DUALARINIZI BEKLERİZ. PEYGAMBER EFENDİMİZE SELAMIMIZI İLETİRSENİZ SEVİNİRİM. SELAM VE DUA İLE.
 7. MEHMET AYAZ
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 19:49 CEVAPLA
  Umre ziyaretinizi Allah kabul etsin. Birgün bize de nasip olur inşallah. Kurumsal ve aile olarak gitmenin de apayrı bir tadı ve güzelliği vardır. Allah sizlere sağlık ve selametle memlekete dönmeyi nasip etsin. Tüm dostlara selamlar. www.surgucum.com
 8. M.Yaser AKDAĞ
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 19:02 CEVAPLA
  Rabbim dualarınızı kabul eylesin.bizleride dualarınızda eksik etmeyin. hayır ve selametler diliyorum.
 9. Tayfur Ebunur
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 18:34 CEVAPLA
  Saygıdeğer üstadlarım, resimleriniz gördükten sonra o kadar duygulanıp mutlu oldum ki anlatamam. Emin olun, Mutluluktan gözyaşlarıma hakim olamadım. ALLAH ziyaretini kabul etsin ve bizede (yani bana)nasip etsin. Siz değerli abilerimden tek ricam bana ve Mardinlife ailesine dua etmeniz.

  Malumunuz çok cidii bir süreçten geçmekteyiz, bu debdebeli süreci ferah ve huzurlu bir şekilde atlatmamız için siz değerli büyüklerime oralardan dua etmek düşer. Dualarınızı bizlerden esirgememenizi temenni ediyorum.
 10. Hasan Hadi
  21 Mart 2011 Pazartesi Saat 15:54 CEVAPLA
  Rabbim ziyaretinizi kabul eder inşaallah sayın MardinLife yetkilileri. : )

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DÜNYA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İlk Cuma İçin Şükür Kurbanı Kesti

Mardin'de Cuma namazından önce hayırsever bir vata [...]

1 gün önce...

Devlet korumasındaki gençler kamuda kadroya alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Züm [...]

1 gün önce...

Bir hayırsever ilçedeki tüm bakkal ve market borçlarını kapattı

Trabzon'da bir hayırsever vatandaşların 450 bin li [...]

1 gün önce...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı R [...]

1 gün önce...

Koronavirüs'te son rakamlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN