Mardinli Gazeteciler Urfa Yolunda

Mardinli Gazeteciler Urfa Yolunda
20 Şubat 2012 Pazartesi Saat 17:35 3

Mardin’de görev yapan gazeteciler Şanlıurfa ve Gaziantep’i kapsayan bölge gezisi düzenlediler.

Zaman Gazetesi Mardin Temsilciliği organizasyonunda Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti üyeleri ile ulusal ve yerel gazetelerin temsilcilerinin katıldığı gezi iki günlük sürdü.

İlk gün Şanlıurfa’yı gezen gazetecileri burada Şanlıurfa Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mithat Şengöz, Zaman Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Murat Şimşek ve Eğitimci Yazar Yasin Yaşuk karşıladı.     

Urfalı meslektaşları ile GAP Eğitim Gönülleri Derneğinde bir araya gelen Mardinli Gazeteciler gecenin geç saatlerine kadar mesleki konularda görüş alışverişinde bulundular.

Birbirinden farklı gazete, ajans ve basın kuruluşlarında çalışıyor olmalarına rağmen bir araya gelerek sosyal etkinliklere imza atan Mardinli gazetecilerin dayanışmasını takdire sayan bir uygulama olarak işaret eden Şanlıurfa Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mithat Şengöz, bunun bütün illere örnek olmasını istedi.

Kendisinin de uzun süre basın sektöründe çalıştığını hatırlatan Şengöz, gazeteci arkadaşlardan elindeki gücü haklı yere kullanmasını isteyerek, tarafsızlığa vurguda bulundu.

 

“KENTLERİN BAŞARISI SİZE BAĞLI”

Şanlıurfa ve Mardin illerinin ortak yönlerinin çok olduğunu belirten Şengöz, "İletişim çağının yaşandığı ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği günümüzde, bu gelişme ve değişime ayak uydurmaya çalışırken diğer yandan çeşitli etkenlerden dolayı zor şartlarda çalışmak zorunda kalan basın mensuplarının mesleklerini ifa ederken gösterdikleri fedakarlık ve insanüstü gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Bu fedakarlık ve gayretlerini memnuniyetle takip ettiğim basın mensupları çalışmalarını aynı sorumluluk ve tarafsız anlayışla sürdürüyorlar. Bu yoğun ve stresli çalışmalarında bu tür sosyal etkinlikler çok önemli. Şanlıurfa ve Mardin’in her alanda başarıya ulaşmasında büyük katkı da sağlıyorsunuz. Siz Mardin’de faaliyette bulunan yerel gazete, ajans, dergi ve televizyonların, yaygın gazete ve ajansların temsilciliğini yapan siz değerli basın mensuplarını Şanlıurfa’da görmekten büyük bir memnuniyet duyduk.”dedi.

Mardin’den gelen gazetecilerle birebir ilgilenen eğitimci-yazar ve aynı zamanda GAP Eğitim Gönülleri Derneği Yöneticisi Yasin Yaşuk da Şanlıurfa’nın eğitim ve kültür alanlarında bilgiler vererek derneğin yaptığı çalışmalar hakkında bir sunum yaptı.

Zaman Gazetesi Şanlıurfa Temsilcisi Murat Şimşek de Mardin’de farklı gazete, televizyon ve ajanslarda görev yapan medya mensuplarını bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

“AMACIMIZ DAYANIŞMA VE KAYNAŞMA”

Gezinin organizasyonunu yapan Zaman Gazetesi Mardin İl Temsilcisi Mehmet Özcan da Mardin’de görev yapan meslektaşlarını kısa süreliğine de olsa günlük iş stresinden kurtarmak istediklerini belirterek, amaçlarının gazeteciler arasında dayanışma ve kaynaşmayı sağlarken kültürel tanıtımını yapmak olduğunu söyledi. Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının kamuoyu adına kutsal bir görev yaptıklarını belirten Özcan, "Meslektaşlarımızın yoğun iş ortamının canlı şahidi olarak kendilerini iki günlüğüne bile olsa bu stresten uzak tutmak için bu geziyi düzenledik. Urfa’da bizleri sıcak duygularla karşılayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

 

STRES ATTIK

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Nezir Güneş de gezinin düzenlenmesinde emeği geçen ve Şanlıurfa’da kendilerine ev sahipliği yapan Zaman Gazetesi Temsilcilerine teşekkür ederek, “Bu tür organizasyonlar meslektaşlarımız arasındaki dayanışmanın pekişmesine yardımcı oluyor. Aynı kültürü yaşayan aynı dili konuşan ve aynı havayı soluyan bölge illeri ve bölgeler arasında görev yapan yerel gazeteciler arasında kaynaşmayı sağlamak adına çok önemli bir gezi programı. Bu gezi sayesinde stresimizi atmanın yanında güzel diyaloglar da kurduk. Aynı şekilde bu geziyle hem Şanlıurfa’yı gezerek daha yakından tanıdık, hem de buradaki meslektaşlarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Bu kaynaşmanın sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gazeteci arkadaşlarımızla birlikte daha önce Van ve Elazığ’a gitmiştik. Bunun semeresini sonradan çok gördük. Ayrıca Şanlıurfa’daki basın mensupları ile olan diyalogu ve bizleri gecenin geç saatine kadar yalnız bırakmayarak birebir ilgilenen Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mithat Şengöz’e de Mardinli gazeteciler adına şükranlarımızı iletiyorum.”diye konuştu.

Şanlıurfa’da gazetecilere yöreye özgü yemekler ikram edilirken, kendilerine Urfa’ya özgü el işlemesi hediyeler de verildi. Geziye katılan gazeteciler burada son olarak Halil Rahman camisinde sabah namazını kılarak Gaziantep’e geçtiler.   

Geziye Mardin Merkez’de görev yapan gazeteci ve köşe yazarlarının yanında Midyat, Nusaybin ve Kızıltepe’deki yerel ve ulusal gazete temsilcileri de katıldı. 

Geziye Mardin'den Zaman Gazetesi İl Temsilcisi Mehmet Özcan,  DHA Temsilcisi ve Gazeteci-Yazarlar Cemiyeti Başkanı  Nezir Güneş, Habertürk-Akşam Temsilcisi Kadir Üründü, TRT Mardin Temsilcisi Hasan Aktaş, CİHAN Temsilcisi Şeyhmus Edis, AA-TRT Temsilcisi Abdulhalim Çelik, Mardin Haber Gazetesinden İbrahim Halil Sincar, İletişim Gazetesi ve Mardinlife Yazarlarından Murat Bağış, Beşir Güneş, Hıdır Can Demir, DİKA Basın Yayından Bülent Atasoy, Mardin Valiliği Basın Yayın şefi Abdulhakim Demir, Midyat ilçesinden CİHAN-TRT Muhabiri Tayfun Demir, AA-İHA Muhabiri Selahattin Erol, Nusaybin'den AA-Habertürk Temsilcisi Arif Altunkaynak ve Zaman Gazetesi Halkla İlişkiler sorumlusu Ferhat Aslan katıldı.   
YORUMLAR :::

 1. sedat aşar
  21 Şubat 2012 Salı Saat 17:24 CEVAPLA
  ALLAH DEVAMINA TAMAMINA ERDİRSİN SEVGİNİZ HİZMET AŞKINIZ KALEMİNİZ OLSUN YOLUNUZ ACIK OLSUN SELAM VE DUA SEDAT AŞAR
 2. mehmet eren
  20 Şubat 2012 Pazartesi Saat 23:07 CEVAPLA
  Her mesleğin olduğu gibi gazeteciliğin de sosyal bir yönü omalı. Resimden anlaşıldığı üzere bu sosyal yönü en iyi şekilde bir araya gelerek ve etkinlikler yaparak gideriyor gazeteciler tebrik ederim. Birliktelik, paylaşım ve samimiyet güzel şeylerr. Devamını dlerim.
 3. ahmedbaki
  20 Şubat 2012 Pazartesi Saat 20:31 CEVAPLA
  Her Nedense Kadro Değişmiyor resimde gazeteci olmayanlar var.

  Bir günde şeytanın bacağını kırıp büyüklenmekten ve böbürlenmekten vazgeçseniz günaha gireceksiniz değilmi, daha önceki yazdığım yazı eminim ki şimdi ne kadar haklı olduğumu gözler önüne seriyor.
  İnsanda vicdan olur. Tebrik ediyorum sizleri büyük insanlar..... !

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

AK Parti muhtarlarla bir araya geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti K [...]

1 gün önce...

Genç Çiftlerin hayalini süsleyen kampanya

Mardin’de açılışının ikinci yılını kutlayan bir ge [...]

1 gün önce...

Mardin Masterler Bahar Kupası Turnuvasında 2. Oldu

Mardin Masterler Spor Külübü, Antalya´da düzenlene [...]

1 gün önce...

Sürdürülebilir Şehirler Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Mardin Entegre kentsel su yönetimi planın hazırlan [...]

1 gün önce...

HÜDA PAR İl Başkanı Çevik, güven tazeledi

“Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet” sloganıyla siyaset [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN