Mardinli iki turizmciye önemli görev

Mardinli iki turizmciye önemli görev
24 Ağustos 2019 Cumartesi Saat 15:03 0

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen ilk toplantısıyla göreve başladı. Ajansın yönetimine Mardin'den iki turizmci ismini yazdırmayı başardı.

15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle rsmi gazetede yayınlanarak yasalaşan Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Yönetim Kurulu Üyeleri atandı. Ajansın yönetim kurulu üyelerine Mardin'de turizm alanında otelcilik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Mardin eski Belediye Başkanı da olan İzala Otel'in sahibi Metin Pamukçu ile Antalya Lara'da bulunan Concorde Hotels ve Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yağcı, kurulda yer alarak isimlerini yazdırmayı başardı.

1 OCAK 2020’DE YENİ YÖNETİM SEÇİMLE BELİRLENECEK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ajansın ilk yönetim kurulu toplantısında, yasa gereği seçimlerin yapılacağı 1 Ocak tarihine kadar yönetim kurulunun Bakan tarafından atandığını belirterek, görevi kabul eden kurucu üyelere teşekkür etti.

TGA’IN İLK GENEL MÜDÜRÜ NALAN APA OLDU

Türkiye’ye rakip olarak gördükleri, turizm geliri yüksek olan veya turizm gelirleri potansiyellerinin üzerinde olan ülkeler incelendiğinde böyle bir ajansın var olduğunun görüldüğünü vurgulayan Bakan Ersoy, “Bugün toplanan ilk yönetim kurulu üyeleri ile Ajansın artık hayata geçtiğini” söyledi. TGA’nın Genel Müdürlüğüne yönetim kurulu kararıyla Nalan APA atandı.

“HIZLI, DOĞRU KARARLAR ALARAK SEKTÖRE YÖN VERECEK”

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının kendisinden bekleneni fazlasıyla karşılayacağına inandıklarını ifade eden Bakan Ersoy, Ajansla ilgili olarak “İnşallah hızlı hareket ederek, doğru ve sektör için gerekli kararları alarak, turizme yön veren bir kuruluş olarak Türk turizm tarihine girmiş olacak.” dedi.

Türkiye’de bu ve benzeri ajansların yıllar boyunca konuşulduğunu ancak 15 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yasalaştığını sözlerine ekleyen Bakan Ersoy, Ajansın 1 Ocak’tan sonra seçilecek yeni yönetim kurulu üyeleriyle çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

Adını yönetime yazdırmayı başaran Mardin eski Belediye Başkanı da olan İzala Otel'in sahibi İşadamı Metin Pamukçu, bir turizm cenneti ve turizm yatırımı cenneti ülkesi olan Türkiye'de çok önemli bir faaliyet alanı yürütecek olan Türkiye Turizmini Geliştirme Ajansı yönetimine isimlerinin yazılmasının bile kendileri için ve bütün Mardinliler için bir gurur olduğunu söyledi.

Turizmde her geçen gün hedefleri büyüten Türkiye'de turizim faaliyetlerine yön verecek olan ajansta Mardin'in turimden girdilerini arttıracak, şehrin turizm kimliğine yeni değerler katma konusunda verilen görevin önemine vurgu yapan Pamukçu, "Kültür, tarih ve İnanç turizmi bağlamında özelde Mardinimizin genelde ise Güneydoğu'nun yıldızı her geçen gün biraz daha parlıyor. Yaşanan bu gelişmelerin ışığında Turizm şehri kimliğini olgunlaştıran Mardin'e yeni katkılarda bulunmak, Mardin'in turizm kimliğine ve marka değerinin yeni hizmetler eklemek üzere hemşerimiz Erkan Yağcı ile birlikte bizlere yeni bir görev tevdi edildi. Bu yeni görevle birlikte Mardin'e ve bölgemize daha fazla hizmet etme fırsatı da doğmuş oldu. Ajansın kurucu yönetiminde yer almak bile bizim için çok onur verici bir durum. Mardin'in ve bölgenin tanıtımına önemli katkılarımızın olacağına, daha fazla yerli ve yabancı turistin Mardin'e yönlendirilmesi konusunda gayret içerisinde olacağımıza kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kurucu Üyeleri

Mehmet Nuri Ersoy- Kültür ve Turizm Bakanı

Nadir Alpaslan – Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı

Timuçin Güler – Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü

İlker Aycı – THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

Sani Şener – TAV Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Armin Zerunyan – Hilton Türkiye Bölge Müdürü

Fettah Tamince – Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı

Can Dikmen – SWAY Hotel Palandöken Sahibi

Cem Kınay – Cem Kınay XPD Kurucusu

Ece Tonbul – Diana Travel Yönetim Kurulu Üyesi & Paloma Hotels Başkanı

Erkan Yağcı – Concorde Hotels Yönetim Kurulu Üyesi

Hüseyin Başaran – Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Metin Pamukçu – Pamuk Gıda Kurucusu

Ömer Tosun – Indigo Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Yıldıray Karaer – Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı

Atilla Doğudan – Do&Co Kurucusu (Yedek Üye)

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Kurucu Yönetim Kurulu
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Genç avukatların ilk cübbe heyecanı

Mardin'de 5 genç avukat cübbe giyme ve yemin tören [...]

1 gün önce...

TÜRKONFED 'İşimi Yönetebiliyorum Projesi'nin Eğitim Programı Mardin'de Başladı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONF [...]

1 gün önce...

Zanlı, "Kıskançlık tartışması çıktı, bayıldı" dedi

Mardin'de ağır yaralı halde bulunduktan sonra kald [...]

1 gün önce...

Ünlü Ressam Yedikardeş'ten 'Medeniyetler Kapısı Mardin' Sergisi

Mardinli Ünlü Ressam ve Heykeltıraş Sanatçısı İsme [...]

1 gün önce...

Kar yağışında kapanan yollar açıldı

Artuklu ilçesine bağlı kırsal mahallelerinde bekle [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN