Mardinli İşadamı Yertüm, Türkiye'deki ilk çadır otelini Tunceli'de açtı

Mardinli İşadamı Yertüm, Türkiye'deki ilk çadır otelini Tunceli'de açtı
25 Temmuz 2019 Perşembe Saat 14:58 0

Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli oteli Tunceli’de yapıldı. Mardinli İşadamı Tacettin Yertüm tarafından şehre kazandırılan otel, turistlerin ilgi odağı haline geldi.

Kentte huzur ve güvenin sağlanması ile birlikte doğa harikası olan Tunceli’ye akın eden yerli ve yabancı turist sayısında büyük bir artış olması beraberinde yatırımları da getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliği ve Tunceli Valisi Tuncay Sonel, yatırım çağrısı üzerine bölgeye yatırım kararı alan Mardinli işadamı Tacettin Yertüm, Tunceli’nin doğa turizmine uygun bir yatırımla Türkiye’nin ilk çadır kamp konseptli otelini kurarak hizmete açtı.

Tunceli'ye yaptığı turistik gezi sonrasında yatırım kararı alan Yertüm, Tunceli’nin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek ve önyargıları yıkmak için Tunceli'ye 5 dönüm arsa üzerinde 31 Oda ve 61 yatak kapasiteli otel yatırımı kararı aldığını söyledi.

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA

Tunceli Valisi Tuncay Sonel il merkezindeki turizmin canlanması için yürüttüğü çalışmalarına destek vermek için Tunceli’ye yaptırdığı otel hakkında bilgiler veren Yertüm, “Türkiye’de bir ilk olan çadır kamp otel konseptli yatırımını Tunceli’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çalışmalarımız son aşamaya geldi. İnanılmaz güzel bir yer inanılmaz bir otel açıyoruz. Doğayla iç içe, Munzur nehrinin kenarında tamamıyla çevreci olan otelimiz herhangi bir doğaya ve Tunceli’nin doğasına zarar vermeden bir şekilde projemizi çizdik, tasarımımızı yaptık ve hayata geçirdik. Toplam 31 tane büyük çadırdan oluşan otelimiz 61 yatak kapasitelidir. Bu çadırlar nitelikli çadırlar. Beş yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak şekilde dizayn edilen otelimiz 5 bin metrekare üzerinde Munzur’a ve Ormana sıfır mesafede yapıldı. Çadır odalarımızda Klimadan, Televizyon’a Duş’tan İnternet Wifi bağlantısına, mini barına varana kadar 5 yıldızlı otelde konfor adına aklınıza ne geliyorsa her odamızda mevcut. Daha önce il merkezi hakkındaki ön yargılardan ve terör olaylarından dolayı kimsenin tercih etmediği Tunceli, artık huzur ve güvenin de sağlanması ile kabuğunu kırdı. Turistlerin artık tercih ettiği yer olan Tunceli yatırma muhtaç bir yer. Şu an biz bir kamping merkezi kurduk, fakat ben isterim ki burada bunun benzeri birçok otel ve konaklama yeri olsun. İnsanlar konaklama sorunu yaşadığı için buraya günübirlik gelmek zorunda kalıyorlar. Bu sorunun çözülmese halinde Tunceli’ye akın akın ziyaretler gerçekleştirilecek. Tunceli halkı çok sevecen çok cana yakın çok insancıl bir halktır. Biz buraya geldiğimizde sağ olsunlar yatırımcı olarak bizlere ellerinden gelen her türlü desteği verdiler.”dedi.

VALİ SONEL TEBRİK ETTİ

Doğa Oteli’nde incelemelerde bulunan Vali Tuncay Sonel de projenin kentin turizm potansiyeli ve marka değerini arttıracağı belirtilerek, “Tunceli, bozulmamış doğası, tarihi, sosyal ve kültürel zenginlikleri ile önemli turizm kaynaklarına sahiptir. Türkiye'nin en zengin turizm kaynaklarına sahip olan ilimizin, sahip olduğu doğa turizmi potansiyelini değerlendirmek için sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde, doğa ve kültür mirasımızı da koruyarak, bölgemizde alternatif turizm türlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, bu yatırımımız büyük önem taşıyor. Bu şekilde Tunceli hem bölgenin hem Türkiye'nin önemli doğa turizmi merkezi haline gelecek. Bu da ilimizin turizm gelirlerini önemli ölçüde artıracaktır. İşadamımızı ilimize yaptığı bu yatırımından dolayı tebrik ediliyorum.”dedi.

Oteli ziyaret eden tatilciler, açılan çadır konseptli otelin oldukça konforlu olduğunu, yapılan yatırımın Tunceli’nin doğasıyla bütünleşen ve oldukça da yakışan bir yatırım olduğunu ifade ederek, yatırımda bulunan İşadamı Tacettin Yertüm’e teşekkür ettiler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Nusaybinliler Soruyor; Köprüler niçin yapılmıyor?

Hüda-Par Nusaybin ilçe teşkilatı aylık değerlendir [...]

1 gün önce...

Evde çıkan yangın korkuttu

Nusaybin ilçe merkezinde bir evde çıkan yangında e [...]

1 gün önce...

İlçenin sorunları için üç bakanla görüştü

Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Mil [...]

1 gün önce...

Erdoğan'a Mardin'den anlamlı doğum günü hediyesi

Mardin'in Artuklu ilçesinde yaşayan Ömer Gözal, Cu [...]

1 gün önce...

EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi

Mardin’de terör örgütü için EYP yapımında kullanıl [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN