Mardinli Müftü hayatını kaybetti

Mardinli Müftü hayatını kaybetti
27 Kasım 2019 Çarşamba Saat 11:19 0

Mardinli emekli müftü Mehmet Mesut Örnek, Diyarbakır’da geçirdiği trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Yaklaşık 45 gün önce Diyarbakır merkez Urfa Caddesi üzerinde karşıdan karşıya geçerken hızla gelen aracın çarpması sonucu ağır yaralanan Mehmet Mesut Örnek, kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınmıştı. Müftü Mesut Örnek, uzun tedavinin ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Merhum Mehmet Mesut Örnek’in cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Kızıltepe’ye bağlı Ğurs’un Yüceli mahallesinde bulunan aile kabristanına defnedildi. Taziyesi Kızıltepe Fırat Taziye Evinde yapılacaktır.

Müftü Mesut Örnek Kimdir?

1950 yılında Kızıltepe İlçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Kızıltepe’ye bağlı Yüceli köyünde bitirdi.

1966 tarihinde Mardin İmam Hatip Okuluna başladı ve 1972 yılında Diyarbakır İmam Hatip Lisesinden mezun oldu ve aynı yıl Diyarbakır İl merkezinde uzun süre İmam-Hatiplik görevinde bulundu.

1980’de Konya Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. 1983 yılında Diyarbakır İli Çınar İlçe Müftülüğüne Müftü olarak atandı. 1988 de Sakarya İli Akyazı İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı.

Aynı yerde 4 yıl görev yaptı. 1993 yılında Gaziantep İli Oğuzeli Müftüsü olarak görev yaptı. 2000-2003 yılları arasında yine Gaziantep İli Nizip İlçe Müftüsü görevinde bulundu.

2003-2009 tarihleri arasında Diyarbakır İl Müftü Yardımcısı görevinde bulundu. 2009-2013 tarihleri arasında da Niğde İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptı.

Temmuz 2013 tarihinde Ergani İlçe Müftülüğüne atanan Mehmet Mesut ÖRNEK, evli 3 çocuk babası olup, iyi derecede, Arapça ve Farsça, orta derecede de İngilizce bilmekte olan Müftü ÖRNEK Fransa- Paris, Hollanda- Rotterdam ve Suudi Arabistan- Medine’de yurtdışı görevlerinde bulunmuştur.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Su kuyuların elektriği kesildi, hayvanlar telef olmak üzere

Nusaybin'e bağlı kırsal Doğuş Mahallesinde su kuyu [...]

1 gün önce...

Tepki çeken görüntü! 'Bu rezilliği gören yok mu? '

Mardin'de şehir içi ve ilçeler arası toplu taşıma [...]

1 gün önce...

Köylülerin feryadı: Bir damla suya hasret kaldık

Mardin’de borç iddiasıyla kırsal mahallelerin elek [...]

1 gün önce...

Mardin Korona için teyakkuza geçti

“Normalleşme” sonrası vaka sayısında büyük bir art [...]

1 gün önce...

Susuz kalan köylülerin hayvanları telef olmak üzere

Mardin’de hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, Dicl [...]

14 saat önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN