Mardinliler belediyenin pikniğinde buluştu

Mardinliler belediyenin pikniğinde buluştu
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 12:42 2

Mardin Belediyesi’nin düzenlediği “Geleneksel 2. Halk Piknik Gününe” Mardinliler akın etti.

          Yoğun kalabalık nedeniyle Atatürk Mesire Alanı (Kamor)  en tarihi gününü yaşadı. Sağanak yağışa rağmen belediyenin pikniğine katılan yaklaşık 6 bin kişi gönüllerince piknik yaparak, keyifli bir Pazar günü geçirdi.

               Aileleriyle birlikte pikniğe katılan vatandaşlara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Yağan yağmura aldırmayan vatandaşlar yerli sanatçıların söylediği türküler eşliğinde halay çekip oyunlar oynadı. Vatandaşların halayına Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu da eşlik etti.

               Pikniğe ailesiyle katılan Davut Aksun; çok güzel bir gün geçirdiklerini söyleyerek, “Eskiden kapalı alanlarda sadece bazı kesimlerin çağrıldığı toplantılar yapılırdı. Belediye başkanımız bu anlayışı yıktı. Bugün piknik alanında halkın her kesiminden insanlar bir araya geldi. Beraber yemek yedik, eğlendik.Toplumsal kaynaşma açısından bu tür toplantıları çok faydalı oluyor.”dedi.

                   Mardin Belediyesi’nin düzenlediği “Geleneksel 2. Halk Piknik Gününe” vatandaşların yanı sıra, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, Mardin Valisi Turhan Ayvaz, AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Ak Parti Mardin Milletvekili Adayları Muammer Güler, Hikmet Bülent Gözü, kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri ile kamu kurumlarının amirleri katıldı.

                       Piknik alanını Mardin Valisi Turhan Ayvaz ile birlikte gezen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek sohbet etti. Bazı vatandaşlar belediye başkanı ile Valiye çeşitli sorun ve isteklerini de aktardı.

                   Piknik alanındaki yaklaşık 6 bin kişiye hitap eden Başkan Ayanoğlu; belediye yönetimi olarak halkın hizmetkarı olduklarını ve tek amaçlarının halkın; mutluluk rahatlık ve huzuru olduğunu söyledi.

 

              Mardin Valisi Turhan Ayvaz belediyenin düzenlediği bu etkinliği taktirle karşıladığını ifade ederek, "Çocuklarınızı okutun. Eskiden olduğu gibi 'eti senin kemiği benim' anlayışı ile teslim etmeyeniz. Çocuğunuzun takipçisi olun. Okumasını, eğitimini tamamlamasını sağlayın. İnançlı, Çalışkan, dürüst gençlere ve öğrencilere ihtiyacımız var. Belediyenin düzenlediği bu etkinliği takdir ile karşılıyorum. Bu kadar insanın burada toplanması anlamlıdır" dedi.              

                 Mardin Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel 2.Halk Piknik günü, vatandaşların yerli sanatçıların müzikleri eşliğinde oynadığı oyunlar ve çektikleri halaylarla devam etti.YORUMLAR :::

  1. ne başkanı ya
    15 Haziran 2011 Çarşamba Saat 00:56 CEVAPLA
    wallahi billahi tallahi de gelecek dönem için başbakana sırtını dayayarak yine aday olursan oy moy yok.Ne çekiyor bu mardin senden arkadaş. Memeleket b... içinde yüzerken sen nerelerdesin. Kanalizasyonlar açıkta akıp mükemmel kokular etrafa yayarken sen napıyosun. Başkan kendine gel kılıçdaroğlu gibi akşam söylediğini sabah yalanlama! şehidiye mahallesinde kırılan kanalizasyonlar görmen için ille de foto mu koyalım siteye! bak seçim bitti hadi kalk artık memleketi ne hale koyduğunu gör. Kahrolası 3 aydır y.yolu bitiremiyorsun allahtan tek caddemiz var.Bu kadar insan işe giderken hasta olan nasıl hastaneye gidecek.İnan sana hakaret etmek istiyorum ama bana yakışmaz. kalp krizi geçirse biri 112 gelinceye kadar ruhunu allaha teslim eder. Başkan sen hizmetten anlamıyosun senin yardımcılarında farklı hülyalarda. hep ben bilirim havasındalar.Başkan silkin ve kendine gel seçim bitti iş seni bekliyor.millet sana onlarca beddua ediyor hergün ben halkın içindeyim ama sen maalesef milletten uzaksın ve tepkiler çığ gibi büyüyor emirgan market üstünü de unutma kırdığınız kanalizasyonun kokuları etrafu rahatsız ediyor ama senin umurunda mı ya! sen y.şehirde yaşıyosun senin işe geç gitme ve suyunun bitmesigibi bir dert yok sen de ve yardımcılarında. wallahi sizlere hakkımızı helal etmiyorum size attığım oyun hesabı da sorulacak benden napayım ama benim yüküm seninkinden daha hafif başkan!bu kadar yeter sanırım sen benim için bittin. istersen memleketi mermerle kapla nafile artık.gelecek seçimde sağ kalırsam senin aleyhinde çalışmaya başlayacam haberin olsun !
  2. alk
    31 Mayıs 2011 Salı Saat 22:01 CEVAPLA
    belediyenin pikniği ise akp bayraklarının ne işi var orda.siz ne biçim basınsınz.yazsanıza adam gibi.böyle etkinlikleri bile siyasete malzeme yapıyorlar.refarandum öncesi camilerdeki propaganda gibi.allah sizin gibi basını ve samimiyetsiz siyasetçileri bildiği gbi yapsınn.belediye bayarağı yokken akp bayrakları neyin nesii.yuhhh sizeee gözünüz körse akılnız vijdanınızda mı kör

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Karantinadan kaçan bir kişi tüm binanın karantinaya alınmasına neden oldu

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan ve İstanbul' [...]

1 gün önce...

Horoz dövüştürenlere sosyal mesafe cezası

Kızıltepe ilçesinde Sosyal mesafeye uymayan ve Hor [...]

1 gün önce...

18-20 yaş arasındaki gençlere yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı bulunan [...]

1 gün önce...

15 bin 750 lira Kavga edenlere sosyal mesafe cezası

Polis ekipleri, kavga eden 5 kişiye sosyal mesafe [...]

1 gün önce...

Koronavirüs aşısında ilk adım atıldı!

Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar